top of page

Playfair Display is a sophisticated font with tall, imposing letters. It's ideal for titles, headlines and short blocks of copy - like a product description.

ІІІ засідання методичного об’єднання художньо-естетичного циклу «Веселка»

У січні пройшло засідання методичного об’єднання «Веселка».

Вчителі проаналізували результати навчальних досягнень за І семестр. Обговорили роботу з обдарованими дітьми, про залучення до конкурсів, заходах.

Вчитель трудового навчання, Алевтина Скоковська, розповіла про роботу інклюзивної освіти, принцип комплексного підходу до розвитку індивідуальних здібностей і талантів у дітей з особливими освітніми потребами та використання інформаційних технологій. Актуальність проблеми інклюзивної освіти пов’язана, насамперед, з тим, що число дітей, які потребують корекційного навчання, неухильно росте. Суспільство зобов’язане дати можливість кожній дитині, незалежно від її потреб та інших обставин, повністю реалізувати свій потенціал, приносити користь суспільству і стати повноцінним його членом.

Вчитель образотворчого мистецтва, Раїса Кралічек, надала інформацію про нетрадиційну техніку малювання: «монотипія». Одним із ефективних методів розкриття і розвитку творчого потенціалу особистості є використання нетрадиційної техніки малювання монотипія. Це своєрідний спосіб створення нового, оригінального твору мистецтва, в якому гармонує все: і колір, і лінія, і сюжет.

Вчитель музичного мистецтва, Людмила Рудзинська, розповіла про організацію індивідуальної роботи з учнями на уроках з метою покращення якості знань. За даними вчених, приблизно 12,5% учнів відчувають труднощі в навчанні, що значною мірою ускладнює роботу вчителя. Погодили для відстаючих готувати програмовані посібники, створювати спеціальні умови на уроках для індивідуальної роботи.

Обговорили проведення предметних тижнів, ознайомились з новинками методичної літератури та Інтернет ресурсів.

ЛЮДМИЛА Рудзинська, керівник МО «Веселка»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ засідання методичного об’єднання художньо-естетичного циклу «Веселка»

На жовтневому засіданні були присутні: Рудзинська Людмила Юріївна - вчитель музичного мистецтва, Кралічек Раїса Ярославівна - вчитель образотворчого мистецтва, Скоковська Алевтина Яківна - вчитель трудового навчання.

На другому зборі розглянуто такі питання:

1.Застосування інтерактивних методів навчання як один із шляхів підвищення ефективності уроку.

2. Проблеми формування мотивації навчальної діяльності учнів за сучасних умов.

3. Роль контролю та стимулювання навчальної діяльності учнів

4. Робочі питання:

- аналіз проведення шкільних предметних олімпіад;

- підсумки моніторингу навчального процесу за першу чверть;

- затвердження графіку підсумкових контрольних робіт з предметів за I півріччя.

5. Ознайомлення з новинками методичної літератури та інтернет ресурсів.

Науковці виділяють три аспекти керівної ролі вчителя у процесі навчання — вчитель керує процесом навчання в його загальному взає­мозв´язку, керівництво у процесі навчання — керівництво окремими його фазами та етапами, керівництво через навчання — мають на увазі формування особистості учня і керівництво цим процесом через посе­редництво навчання і викладання - діяльність учителя.

Діяльність учителя - багатоаспектна. Вона має складну структуру, яка охоплює такі функції учителя: проектуваль­ну, організаційну, інформаційну, корекційну, аналітичну.

ЛЮДМИЛА Рудзинська, керівник МО «Веселка»

І засідання методичного об’єднання художньо-естетичного циклу «Веселка»

В серпні 2021 року було проведено засідання методичного об’єднання «Веселка». На засіданні були присутні: Рудзинська Людмила Юріївна –вчитель музичного мистецтва, Кралічек Раїса Ярославівна – вчитель образотворчого мистецтва, Скоковська Алевтина Яківна –вчитель трудового навчання, також була запрошена Смелянська Оксана Анатоліївна– ЗДНВР.

На першому зборі розглянуто такі питання:

1. Ознайомлення та опрацювання нормативно-правових та інструктивно–методичних рекомендацій щодо організації нового навчального року в умовах оновленого освітнього простору.

2. Обговорення та затвердження календарного планування навчально-виховного процесу вчителів МО.

3. Критерії оцінювання художньо-естетичного циклу.

4. Підготовка до конкурсів для всіх учнів з метою визначення здібних, талановитих та обдарованих дітей.

5. Визначення предметних тижнів.

6. Ознайомлення з новинками методичної літератури та інтернет ресурсів.

Скоковська А. Я., вчительтрудового навчання продемонструвала творчі роботи діяльності учнів на уроках за 2020/2021 навчальний рік. Кралічек Р. Я.,вчитель образотворчого мистецтва прокоментувала питання щодо дистанційного навчання. Смелянська О. А., заступник директора з навчально-виховної роботи розповіла, щодо ведення журналів та іншої документації.

ЛЮДМИЛА Рудзинська, керівник МО «Веселка»

Весняне методичне об’єднання

     Минуло березневе методичне об’єднання художньо-естетичного циклу «Веселка». На засіданні було розкрито багато питань.

     Вчитель образотворчого мистецтва Кралічек Раїса Ярославівна розповіла про сучасний урок, який потребує вводити принципово нові нетрадиційні методики. Серед них важливе місце посідають ігрові підходи, інтерактивні, групові технології навчання, звернення до освітніх програм. Мета таких уроків – будувати їх таким чином, щоб вони максимально сприяли розвитку всебічно розвиненої особистості.

     Вчитель музичного мистецтва Рудзинська Людмила Юріївна розкрила ефективні технології, форми і методи роботи на уроці, як умову підвищення якості освіти. Сьогодення вимагає кардинальної зміни самого процесу навчання, його форм і методів. Актуальності набуває не засвоєння окремих умінь і навичок, а розвиток індивідуальних особливостей; не педагогічні вимоги, а педагогічна підтримка, співробітництво і діалог учителя з учнем; не об’єм знань, а цілісний розвиток, саморозвиток особистості учня, його включення у значиму діяльність та орієнтація на успіх.

     Вчитель трудового навчання Скоковська Алевтина Яківна підготувала огляд новинок педагогічної преси.

   Колеги обговорили проведення відкритих уроків і заходів під час методичного тижня, обсудили всі недоліки для удосконалення позитивного результату. Проаналізували проведення шкільних предметних конкурсів та стан ведення документації вчителями методичного об’єднання «Веселка».

Людмила РУДЗИНСЬКА, керівник МО «Веселка»

Методичне об’єднання

вчителів трудового  навчання,

образотворчого та музичного мистецтв

 «Веселка»

Корисна співпраця творчих учителів у січні

         У січні пройшло засідання методичного об’єднання «Веселка» за планом:

1. Аналіз результатів навчальних досягнень (моніторинг) за І семестр.

2. Робота з обдарованими дітьми, прилучення до конкурсів, заходах.

3. Робота під час дистанційного навчання та використання інформаційних технологій.

4. Обговорення відкритих уроків та предметних тижнів.

5. Інклюзивна освіта. Принцип комплексного підходу до розвитку індивідуальних здібностей і талантів у дітей з особливими освітніми потребами.

6. Вчимося бачити та творити прекрасне.

7. Ознайомлення з новинками методичної літератури та Інтернет ресурсів.

      Учителі проаналізували результати навчальних досягнень учнів за І семестр. Було вирішено працювати з обдарованими дітьми, та залучати до конкурсів та творчих робіт учнів з високим рівнем досягнень.

     Учитель образотворчого мистецтва Кралічек Раїса Ярославівна розповіла про використання інформаційних технологій під час дистанційного навчання. Колеги обговорили, з якими сайтами краще працювати, в якому обсязі надавати домашнє завдання під час очного та дистанційного навчання у зв’язку з вимогами нового Санітарного регламенту.

    Учитель трудового навчання Скоковська Алевтина Яківна надала інформацію про інклюзивнау освіту, принцип комплексного підходу до розвитку індивідуальних здібностей і талантів у дітей з особливими освітніми потребами.

     Учитель музичного мистецтва Рудзинська Людмила Юріївна розповіла про труднощі при вивченні тем і як уникнути цих питань під лозунгом «Вчимося бачити та творити прекрасне».

     Обговорили проведення відкритих уроків та предметних тижнів, ознайомились з новинками методичної літератури та Інтернет ресурсів.

Людмила РУДЗИНСЬКА, керівник МО

РОБОТА НАД ІНДИВІДУАЛЬНОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЮ ПРОБЛЕМОЮ

      ІІ засідання методичного об’єднання художньо-естетичного циклу «Веселка», на якому були присутні: Рудзинська Людмила Юріївна - вчитель музичного мистецтва, Кралічек Раїса Ярославівна - вчитель образотворчого мистецтва, СкоковськаАлевтина Яківна - вчитель трудового навчання, відбулося під час осінніх канікул. Під час засідання розглянуто такі питання:
1. Проблема стимулювання навчальної діяльності як наукова проблема.
2. Для чого і як розвивати творчі здібності дітей.
3. Формування готовності учнів до творчого вирішення різних проблем.
4. Робочі питання:
- аналіз проведення шкільних предметних олімпіад;
- підсумки моніторингу освітнього процесу за першу чверть;
- затвердження графіку підсумкових контрольних робіт з предметів за I півріччя.
5. Ознайомлення з новинками методичної літератури та інтернет ресурсів.
     Діяльність вчителів у процесі навчання і виховання учнів спрямована на вдосконалення їхньої теоретичної і практичної підготовки, необхідної для практичної діяльності. Перед учителем виникають питання, вирішення яких передбачає суттєвий практичний і теоретичний інтерес. Працюючи над індивідуальною науково-методичною проблемою, вчитель поглиблено і цілеспрямовано аналізує, прогнозує та моделює ситуації вирішення проблеми.

Людмила РУДЗИНСЬКА, керівник МО "Веселка"

Перший збір творчих учителів

      22 вересня проведено засідання методичного об’єднання «Веселка». На засіданні були присутні: Рудзинська Людмила Юріївна - вчитель музичного мистецтва, Кралічек Раїса Ярославівна - вчитель образотворчого мистецтва, Скоковська Алевтина Яківна - вчитель трудового навчання, Удовиченко Тетяна Леонідівна – ЗДНВР.
     Під час засідання розглянуто такі питання:
1. Ознайомлення та опрацювання нормативно-правових та інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації нового навчального року в умовах оновленого освітнього простору.
2. Обговорення та затвердження календарного планування освітнього процесу
вчителів МО.
3. Критерії оцінювання художньо-естетичного циклу.
4. Підготовка до конкурсів для всіх учнів з метою визначення здібних, талановитих та обдарованих дітей.
5. Визначення термінів проведення предметних тижнів.
6. Ознайомлення з новинками методичної літератури та інтернет ресурсів.
      Учителем музичного мистецтва був продемонстрований результат творчої діяльності учнів під час уроків. Обговорили питання щодо дистанційного навчання.
       Наприкінці засідання були вирішено термін наступної зустрічі, розподілені теми для виступу щодо обміну творчими ідеями один з одним.

Людмила РУДЗИНСЬКА, керівник МО "Веселка"

bottom of page