Особливості викладання предметів суспільно – гуманітарного циклу в умовах інтерактивно – дистанційного підходу навчання (січень 2022)
«Учитель повинен усе життя працювати над самовдосконаленням», - писав В.Сухомлинський. Відомо, що лише творчий учитель може сформувати творчу особистість, але чи вдасться виховати таку особистість в умовах інтерактивно – дистанційного навчання? Так, звичайно, але треба докласти чималих зусиль. Варто зауважити, що різноманіття цифрових технологій та онлайн-сервісів у більшості випадків ускладнювали процес організації дистанційного навчання для учнів, адже вимагали реєстрації, створення кількох облікових записів. Тож, враховуючи досвід організації освітнього процесу під час карантину, закладу освіти необхідно узгодити дії всіх педагогів і обрати єдиний підхід та єдині засоби для дистанційного навчання. Саме про це і говорили вчителі на засіданні методичного об’єднання у січні 2022 року.
Аналізуючи роботу вчителів за І семестр, Тюріна М.К. відзначила, що члени методичного об'єднання ознайомлені з досвідом роботи вчителів області. Значна увага приділялась вивченню пояснювальних записок до навчальних програм, опрацюванню критеріїв оцінювання знань учнів, методичних листів та інших нормативно-правових документів. Було визначено рівень якості освіти за І семестр та окреслено систему роботи вчителів щодо усунення недоліків у знаннях учнів.
Смелянська О.А., вчитель англійської мови, повідомила про особливості організації та підготовки учнів до ДПА та ЗНО у 2021 році.
Сергієнко В.Я., вчитель зарубіжної літератури, нагадала про критерії оцінювання стану ведення зошитів та про дотримання єдиного орфографічного режиму.
Рудзинська Л.Ю., вчитель зарубіжної літератури, підготувала досить цікавий та пізнавальний матеріал з теми « Інноваційна робота на уроках суспільно – гуманітарного циклу як засіб підвищення творчого мислення».
Слід зазначити, що деякі вчителі (Рудзинська Л.Ю., Самбур А.Е.) долучилися до проведення зустрічі дистанційно, але це не завадило нам провести час якісно та плідно.
Тож, наші вчителі завжди у пошуках шляхів, форм та методів роботи, які б давали можливість розвивати в учнів здатність мислити та бути творчими людьми, а головне – навчитися самостійно шукати інформацію та вміло її використовувати у житті. Н.С. Станіславський зазначав: «День, у який ви не дізналися для себе нічого нового, минув даремно.» Кожен вчитель мусить рухатися вперед і підійматися вище. Лише так він завжди може бути цікавим та сучасним!
Марина ТЮРІНА, голова МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Відродження».
Самоосвіта та її значення для формування професійної компетентності учителя
Саме над такою проблемою працювало методичне об`єднання вчителів суспільно гуманітарного циклу, яке відбулося 3 листопада в КЗ «Новгородківський ЗЗСО I-IIIступенів».
До уваги колег були представлені доповіді та виступи на різні теми. З питанням «Підготовка до проведення предметних олімпіад, конкурсів та предметних тижнів» виступила вчитель української мови та літератури Тюріна М.К. Виходячи з нагальних питань часу учителі заслухали доповідь вчителя англійської мови, заступника з навчально-виховної роботи Смелянської О.А. на тему: «Формування різних видів інформаційної грамотності в процесі вивчення різноманітних дистанційних платформ». Завершилось засідання круглим столом на тему : «Педагогічна взаємодія у забеспеченніінтерактивно-дистанційного процесу – шлях до формування інформаційних компетентностей у дітей».
Всі доповіді та виступи були цікавими та змістовними для колег. Вони обов`язково стануть у нагоді роботи вчителя.
Олена ПАНКОВА, голова МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Відродження».
«Засідання методичного об`єднання суспільно-гуманітарних дисциплін»
З метою створення, запровадження та адаптації нових педагогічних технологій, спрямованих на підвищення якості освіти в закладі на початок року була спланована робота шкільного методичного об`єднання суспільно-гуманітарних дисциплін.
Основними формами діяльності МО було обговорення актуальних питань реалізації Концепції Нової української школи, особливості організації навчально-виховного процесу: застосування інтерактивних методів навчання на різних етапах уроку, підготовка методичних розробок уроків з використанням інноваційних методів навчання, взаємовідвідування вчителями уроків, проведення відкритих уроків та заходів, виготовлення наочного та дидактичного матеріалу, індивідуальна робота над окремими темами.
Вчителі Тюріна М.К., Рудзинська Л.Ю., Смелянська О.А. щедро ділилися власними напрацюваннями з різних питання. Жваво та активно пройшло обговорення. З виступом «Адаптація учнів 5 класу до навчання у старшій школі» виступила Дуйловська І.М.
Олена ПАНКОВА, керівник методичного об`єднання суспільно-гуманітарних дисциплін "Відродження"
Успішно здати ЗНО!
22 березня 2021 року для вчителів суспільно – гуманітарного циклу відбулося методичне об’єднання з теми: «Особливості підготовки учнів до ЗНО у 2021році».
Учитель української мови та літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи Удовиченко Тетяна Леонідівна опрацювала матеріали з підготовки учнів до ЗНО, проаналізувала тестові завдання ЗНО минулих років та визначила основні напрямки підготовки учнів до ЗНО 2021 року.
Панкова Олена Володимирівна, керівник МО, наголосила на організаційно – методичних аспектах підготовки учнів закладу загальної середньої освіти до ЗНО з предметів суспільно-гуманітарного циклу в 2021році, надала методичні рекомендації щодо роботи з онлайн ресурсами та додатковими джерелами інформації.
Тюріна Марина Кюруглиївна, вчитель української мови КЗ «Новгородківський заклад загальної середньої освіти» презентувала різні методи, форми та прийоми роботи з учнями під час підготовки до ЗНО з української мови. Педагоги ділились досвідом з використання різноманітних вправ на тренування різних типів завдань тесту ЗНО, опрацьовували Інтернет – ресурси, які допоможуть у підготовці до ЗНО.
Дуйловська Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, наголосила на організаційно – методичних аспектах підготовки учнів до ЗНО з свого предмету у 2021 році, презентувала досвід з використання онлайн сервісів для підготовки до ЗНО. Панкова Олена Володимирівна, учитель історії, проаналізувала методичні рекомендації щодо роботи з візуальними джерелами та завданнями на локалізацію на карті історичних фактів.
Олена ПАНКОВА, керівник методичного об’єднання «Відродження»
Січнева методична зустріч
8 січня в Новгородківському закладі освіти пройшло засідання методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Тема засідання: «Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів, як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів»
Учасники заходу ознайомились із формами та методами роботи методичного об'єднання як середовища професійного розвитку та ініціативності педагогів у контексті Нової української школи.
Формат зустрічі дозволив проаналізувати та донести до слухачів питання використання сучасних форм проведення уроків, роботи з обдарованими учнями, учнями з низьким рівнем учбових досягнень, та забезпечення діяльності методичного об’єднання під час дистанційного навчання.
Слід зазначити, що одним із найважливіших чинників підвищення якості освіти є створення умов, які активізують професійно-пізнавальний розвиток педагогів, сприяють розвитку їхніх творчих сил.
Дякую усім колегам за небайдужість, взаємодопомогу, командний дух, взаємодію, цікаві думки та бажання рухатися вперед! Спасибі Удовиченко Тетяні Леонідівні, завучу з навчально-виховної роботи, за підтримку наших ініціатив, співпрацю, допомогу у втіленні творчих задумів, професійні поради та мотиваційне налаштування.
Методичне об’єднання пройшло в позитивній атмосфері. Маю надію, що цікаві ідеї та дієві поради стануть у пригоді нашим педагогам.
Олена ПАНКОВА, керівник МО
Обдаровані діти – майбутнє України!
Виявлення обдарованих дітей та подальший розвиток їх здібностей та обдарувань є однією з проблем сучасної психолого-педагогічної науки. Чим раніше почнемо розвивати здібності і талант, тим більше шансів на їх оптимальний розвиток, саме тому так важливо виявити обдарованість у ранньому віці.
Саме на таку важливу тему 22 листопада було проведено засідання методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін. Свої виступи з даного питання підготували вчителі Тюріна Марина Кюруглиївна, Міц Катерина Сергіївна, Панкова Олена Володимирівна. Поділилася родзинками своєї педагогічної діяльності Удовиченко Тетяна Леонідівна, яка підготувала цікаву авторську гру на запам’ятовування нового матеріалу. Всіх присутніх з новинками літератури ознайомила шкільний бібліотекар Сергієнко Валентина Ярославівна.
Робота з обдарованими дітьми вимагає належної змістової наповненості занять, зорієнтованості на новизну інформації та різноманітні види пошукової, розвиваючої, творчої діяльності. Надіємося, що, одержані на методичному засіданні знання, стануть у пригоді всім присутнім.
Олена ПАНКОВА, учитель історії та правознавства, керівник методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу
Методичне об’єднання філологів «Відродження»
Згідно плану проведення методичних об’єднань суспільно-гуманітарних дисциплін в 2020/2021 навчальному році, з метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів Новгородківській ЗШ I-III ступенів, відбулося серпневе засідання за темою «Планування роботи на новій навчальний рік».
На семінарі були присутні вчителі та ЗДНВР Удовиченко Т. Л., всього 6 чоловік. Програма семінару передбачала теоретичну частину з виступами доповідачів, практичну частину, підведення підсумків.
Учасники засідання ознайомились з аналізом роботи вчителів суспільно-гуманітарного циклу за минулий навчальний рік та обговорили і затвердили планування роботи на наступний 2020/2021 навчальний рік. Також голова методичного об’єднання Панкова О. В. поділилась деякими проблемами, які виникають під час роботи, та можливими шляхами їх вирішення.
З доповідями виступили вчителі Удовиченко Т. Л., Рудзинська Л. Ю., Тюріна М. К.
Під час практичної частини семінару вчителі працювали з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та вдосконалювали свої навички роботи.
Засідання пройшло у творчій атмосфері.
Олена ПАНКОВА, керівник МО "Відродження"