top of page

Засідання №3  методичного об’єднання вчителів математики, фізики, хімії та інформатики «Евріка»

5 січня 2022 року відбулося п’яте планове засідання шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу.

Засідання проведено у формі круглого стілу по темі "Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів."
У ході засідання організовано:

-  Обговорення моніторингу навчальних досягнень учнів 5-9 класівз предметів природничо-математичного циклу за І семестр.

-  Підведено підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських шкільних олімпіад, учнівських конкурсів.

- Практичне заняття з педагогами на тему: «Банк інновацій».

- Виступ «Впровадження STEM-технологій (з використанням міжпредметних зв’язків), як засобу формування наукового світогляду здобувачів освіти»

               Засідання було насичене та продуктивне. Вчителі проаналізували моніторинг навчальних досягнень учнів за І семестр, що дає змогу планувати свою діяльність на ІІ семестр, підбили підсумки проведення шкільних олімпіад, де визначили переможців, та налаштували працю з обдарованими учнями.

Тетяна ЛИСЕНКО, голова методичного об'єднання.

Засідання №2  методичного об’єднання вчителів математики, фізики, хімії та інформатики «Евріка»

  4 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу. Засідання ШМО було присвячено опрацюванню теми «Реалізація концепції «Нова  українська школа» в адаптаційному  циклі базової середньої освіти.»

Панков В. В. підготував презентацію та виступ за темою: Державний стандарт базової середньоїосвіти 5-9 класи НУШ

Лисенко Т. М. акцентувала увагу педагогів на реалізації«Концепції Нової української школи в адаптаційному циклі базової середньої освіти»

  Рудзинська Л.Ю.виступила з питанням «Ключові компетентності для освіти впродовж життя –європейські тренди та Нова українська школа».

  Фурман Т. М.розглянула актуальне питання«Ключові компетентності.Компетентнісний потенціал та базові знання НУШ учнів 5-6 класів.».

  Це засідання особливе, оскільки з 1 вересня 2022 року учні, які перейдуть до 5 класу, навчатимуться за новою освітньою програмою. Так передбачає реформа Нової української школи (НУШ,) тож вчителі нашого об’єднання приділили достатню увагу опрацюванню теоретичного матеріалу.

Тетяна ЛИСЕНКО, голова методичного об'єднання.

Про методичне об’єднання вчителів математики, фізики, хімії та інформатики.   

  Уже традиційно у серпні, перед початком нового навчального року відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів математики, фізики, хімії та інформатики.

  Учителі старших класів розглянули питання: «Методичні рекомендації вивчення шкільних курсів у 2021/2022 н.р.». Педагоги обговорили методичні рекомендації на 2021-2022 н. р., критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-10 класів та оцінювання учнів із порушеннями інтелектуального розвитку, опрацювали критерії оформлення журналу, склали план роботи з математики, фізики, хімії, інформатики на новий навчальний рік, а також провели взаємоперевірку готовності кабінетів до нового навчального року.

                                                                                                                Тетяна ЛИСЕНКО, голова методичного об'єднання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плідне березневе засідання

 

     22 березня на базі КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбулося ІV засідання методичного об’єднання вчителів математики, хімії, інформатики та фізики «Еврика». Метою засідання було обговорення та аналіз проведених предметних тижнів, ознайомлення з шляхами посилення мотивації пізнавальної діяльності учнів на уроках математики та організація самоосвіти на уроках фізики (технологія формування критичного мислення).

    Учитель інформатики Фурман Тетяна Миколаївна ознайомила присутніх зі звітом про проведення тижня інформатики «Безпечний Інтернет», який проводився з 8 по 12 лютого. На уроках інформатики протягом тижня Тетяною Миколаївною було організовано низку заходів, спрямованих на просвітницьку роботу серед учнівського середовища щодо безпечного використання мережі Інтернет.

     Учитель хімії Рудзинська Людмила Юріївна звітувала про тиждень математики, хімії та фізики, який провели з 15 березня по 19 березня вчителі хімії, математики та фізики. Людмила Юріївна ознайомила присутніх про заходи, що відбувалися у рамках тижня.

     Учитель математики Лисенко Тетяна Миколаївна ознайомила вчителів із шляхами посилення мотивації пізнавальної діяльності учнів на уроках та розповіла про впровадження набутих знань у практичній діяльності.

    Учитель фізики Панков Вадим Володимирович запропонував колегам технологію критичного мислення та ознайомив із використанні цієї технології на уроках фізики.

     Плідним та насиченим було весняне засідання методичного об’єднання «Еврика»!

 

Тетяна ЛИСЕНКО, керівник МО «Еврика»

Засідання круглого столу

     8 січня  2021 року на базі Новгородківського ЗЗСО  І-ІІІ ступенів  було проведено шкільне методичне об`єднання вчителів математики, фізики, хімії та інформатики.

     Захід був проведений у формі круглого столу. У ході роботи методичного об’єднання Лисенко Тетяна Миколаївна проаналізувала результати моніторингу навчальних досягнень учнів  за перший семестр з математики, фізики, хімії та інформатики. Аналізуючи результати досягнень учнів за перше півріччя, були зроблені висновки, що діти потребують більшої уваги зі сторони вчителя з математики та хімії, обговорено питання роботи з дітьми, які  мають здібності до предметів  точних наук. Також Тетяна Миколаївна ознайомила присутніх з  результатами перевірки стану викладання математики в  5-11  класах, разом обговорили недоліки, на які потрібно звернути увагу.

    Рудзинська Людмила Юріївна розкрила питання розвитку творчих здібностей обдарованих учнів. Педагоги дійшли до висновку, що вчитель має приділяти більшу увагу розвитку здібностей талановитих учнів, залучати їх до написання проєктних робіт, до участі в олімпіадах (очних та дистанційних) тощо.

     Основним підходом до організації системи навчання в школі залишається класно-урочна система, за якої провідною формою організації навчальної роботи є урок. Але сучасний світ змінюється дуже швидко і ставить перед нами нові вимоги викладання предметів, до яких ми не звикли, тож  вчитися та удосконалювати себе має кожен, тому Панковим Вадимом Володимировичем були розкриті питання впровадження нових прийомів та методів викладання сучасного уроку.

     Фурман Тетяна Миколаївна ознайомила колег із характеристикою засобів дистанційного навчання, їх значенням, здобутками й недоліками;  особливістю планування освітнього процесу при дистанційному навчанні. Педагоги разом проаналізували технологію переходу форми існуючого стаціонарного навчання  на форму дистанційного навчання.

   Засідання пройшло в дружній творчій атмосфері, колеги обмінялися досвідом та зробили висновки щодо особливостей подальшої роботи з різними категоріями дітей.

Тетяна ЛИСЕНКО, керівник методичного об’єднання

Добре засвоєна мудрість не забувається ніколи

      27 жовтня в Новгородківській ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено  засідання № 2 методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики, хімії з теми: «Дослідницькі методики навчання здобувачів освіти з використанням ІКТ».

      Форма проведення: творча лабораторія вчителя.

      Прослухана теоретична частина за такими питаннями:

  1. Теоретичні засади використанням ІКТ.

  2. Сучасний стан даної проблеми використанням ІКТ.

  3. Аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень.

  4. Інноваційна методика навчання на уроках математики, фізики, інформатики в 2020/2021 н. р. Використання нових освітніх технологій у формуванні освітніх компетентностей.

  5. Формування інформаційної культури та інформаційної компетентності педагогів.

  6. Освітня і самоосвітня діяльність учителя в контексті використанням ІКТ.

  7. Інтерактивні методи та інноваційно-комунікаційні технології на уроках математики, фізики, інформатики, хімії.

      Учителі підготували доповіді та виступили зі своїми темами.

     Члени методичного об’єднання обговорили проведення Всеукраїнського конкурсу „Кенгуру”, „Левеня”, „Бобер”, „На урок”.

     Поділившись досвідом та долучившись до обговорення сучасних проблем навчання, усі учасники здобули корисні знання, необхідні для подальшої, плодотворної роботи.

Тетяна ЛИСЕНКО, керівник МО «Еврика»

Фізико-хіміко-інформаційно-математичне методичне об’єднання

«Еврика»

      27 серпня у нашій школі відбулося засідання методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики та хімії з теми «Положення, вимоги, нормативні документи, навчальні програми та сучасні підходи щодо викладання предметів у 2020-2021 н. р. ».

     ЗДВР Удовиченко Т. Л. ознайомила вчителів з методичними рекомендаціями щодо складання календарного планування, ведення зошитів, заповнення журналів та нововедення щодо проведення ЗНО в цьому навчальному році. Про впровадження елементів дистанційного навчання на уроках  для забезпечення безперервної освіти школярів поділилась своїм досвідом вчитель інформатики Фурман Т. М., вчитель хімії Рудзинська Л. Ю. ознайомила вчителів, як на уроках хімії розвивати творчі здібності учнів, з вчителем фізики вчителі нашого об’єднання опрацювали критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

     Усі присутні вчителі обговорили сучасні форми дистанційного навчання. Завдяки плідній праці членів нашого об’єднання, які прагнуть працювати творчо, пізнавати нове, усі отримали безцінний досвід та корисні знання.

Тетяна ЛИСЕНКО, керівник МО "Еврика"

IMG-658f2558486a146ad23de7d3e582fd08-V.j
bottom of page