top of page
2имени.png

 День СоборностіУкраїни

  22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня УНР та ЗНР.

    Офіційно відзначають його з 1999року, після указу президента Л.Кучми. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни. Головною традицією в День соборності є утворення  “живого ланцюга” єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71шу річницю Акту злуки. Прийняли участь в акції понад 1000000 людей. Відтоді в Україні “живі ланцюги” створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу.

     В цьому році у нашій школі вчителі та учні утворили “ланцюг єдності”.

   В класі була проведена виховна година. ІЇ мета: познайомити учнів з історією Дня соборності України, прищеплювати повагу до минулого Батьківщини, виховувати національну свідомість та почуття гідності.

                   Тобі,  найкращая перлино

                    Моїх розбудниних надій,

                    Тобі, що зветься Україна

                    Я шлю привіт й бажаю вдачі

                    У сяйві радісного дня

   Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

Міжнародний день “Дякую”

   11 січня – відзначається Міжнародний  день “Дякую”. Свято було започатковано за ініціативи миротворчих спільнот.

     Всесвітній день “Дякую”, який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН. Вперше вислів “дякую” зафіксовано у словнику розмовнику виданому у Парижі в 1586 році.

     Міжнародний день “дякую”  у багатьох країнах святкують з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси і безліч інших розважальних заходів. Проводяться благодійні акції, на яких збирають кошти для нужденних. У цей день люди один одному теплі слова і обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість і подяку.

        В нашій школі також були проведені заходи до цього свята. Говорили про важливість дякувати близьким,  розповідали про культурні традиції, етику, а також гарні манери.

        У 2 класі цьому святу була присвячена година спілкування “Необхідне та важливе слово “дякую”. Мета цього заходу, дати нову інформацію про слово “дякую”, виховувати почуття вдячності, як ознаки вихованості.

               До всіх сердець, як до дверей,

               Є ключики малі,

               Їх кожен легко підбере,

               Якщо йому не лінь.

               Ти, друже, мусиш знати їх,

Запам'ятать неважко

               Маленькі ключики твої –

“Спасибі” і “Будь ласка”.

     Слово “дякую”, як вважають психологи, володіє магічними властивостями. Воно може заспокоїти зігріти своєю теплотою. Це слово покращує здоров'я  як адресату, так і тому, хто говорить.

   Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

лджлоимени.png
2клас имени.png

Новий рік

 Новий рік – одне з найдавніших та найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди,  різні у своїх етно – національних традиціях і релігійних переконаннях.

    Незважаючи на те, що Новий рік – одне з небагатьох свят, що об'єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували і існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика.

    В Україні традиція новорічного святкування має непросту та тривалу історію. Наші прадіди святкували Новий рік у березні, і у вересні та й тепер у січні  - 2 рази.

    В нашій школі свято зустрічі Нового року для учнів початкової ланки відбулося 24 грудня. Діти підготували багато віршів, співали пісні, водили хороводи, виконували різні завдання, приймали участь у спортивних змаганнях та естафетах. По закінченню свята діти отримали солодкі подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

   Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

День Святого Миколая

    У День Святого Миколая зранку починаються справжні дива. Зранку  у цій день під подушками дітлахів з'являються подаруночки.

     Ким був Святий Миколай, і чому зараз його так шанують в усьому світі?

    Святий Миколай народився у III столітті  нашої ери – 270 – 275 роках, у місті Патар, у східній частині Туреччини. Після смерті батьків, які покинули цей світ дуже рано, Миколай вирішив присвятити своє життя служінню Богу та прийняв чернечий постриг.

     Згідно легендам він за своє життя допомогав нужденним. Свято Миколая вшановують двічі на рік: у день його смерті – 19 грудня (6 грудня) та день його перепоховання – 22 травня.

    Миколай Чюдотворець піклується про абсолютно всіх людей. Беззахисні дітлахи є його улюбленцями. А сенс свята на честь цього святого – отримання подарунків. В різних країнах роблять це по різному.

    До нашого класу  також завітав Святий Миколай, який кожного учня привітав  подарунком.   Ми провели свято, День Святого Миколая.

                                                                                     З нетерпінням я чекаю –

                                                                                  Нині Свято Миколая

                                                                                   Як надворі стане темно,

                                                                                  Він приходить подтаємно

                                                                                   І кладе під подушки

                                                                                    Подарунки і книжки.

                

   Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

2 кл имени.png

День прав людини

     Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Вона стала першим світовим документом, що сформулював положення про права дитини.

     В Загальній декларації прав людини говориться про людей загалом – і жодного слова про дітей.

    Саме тому у 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою “Конвенція про права дитини”. Наша держава  також підписалася під цим документом, а значить пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

   В нашому класі була проведена виховна година “Права дітей”. На ній учні були ознайомлені з основними положеннями Конвенції про права дитини, поглибили знання про права та обов'язки дітей, сформували правову культуру, виховували у дітей поважне ставлення  до власної особистості та інших. 

                  Ти знаєш, що ти людина?

                  Ти знаєш про це чи ні?

                  Усмішка твоя  - єдина,

                  Очі твої одні.

                               

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

Всесвітній день української хустки.

               Хустка – крила над батьківським краєм

                Вона барви ввібрала у себе усі.

    Сьогодні не часто побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже   хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

     Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

   7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме вона об'єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.

   Українська хустка є невід'ємною частиною нашої культурної спадщини. Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя.

   Сьогоднішні хустини  - це лаконічно, стримано, стильно та зі смаком вироблені шедеври. Вони поступово завойовують прихильність модниць всього світу. А отже українське вкотре стає  світовим трендом.

    В нашому класі була проведена година спілкування, “Хустина у звичаях та традиціях українського народу”.

   На цьому заході діти ознайомилися із хусткою – оберегом, з'ясували,  яку роль вона  відігравала і відіграє в наш час в обрядах народу. Формували художньо – естетичний смак.

            На ній і гроно і пелюстка

            І небо й радуга на ній

            Мов берегиня вроди, - хустка

            Здавен у нашій стороні.


Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

16 днів проти насильства

 

    З 25 листопада по 10 грудня в закладі проходила Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

    Мета акції, яка проводиться щороку привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в родині, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

  В умовах світової пандемії та переходу до здобуття освіти в дистанційний формі, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації дітей в інтернеті.

  Громадською організацією  “Мінзімін” спільно з МОН було розроблено матеріали для проведення уроків на тему “Моя приватність у ЗЗСО”, зокрема для 1 – 4 класів про персональну інформацію та як нею користуватися в мережі інтернет.

    У нашому класі була проведена година спілкування “Ми проти насильства”. Мета: розпізнавати насильство, не допущення його, захиститись від нього.

           Мій улюблений світ – це не казка

                 А реальне щасливе життя,

       Бо звільнивши наш світ від насильства

               Можна сміло іти в майбуття.

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

Без імені.png

День пам'яті жертв голодоморів в Україні

   День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі  президентських указів 1998 та 2007 років. У XX сторіччі українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і голод 1946 – 1947 років. Утім наймасштабнішим був Голодомор 1932 – 1933 років – геноцид українського народу.

    Йому передувала насильницька  колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія,  масовий  терор  на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців – це свідома і цілеспрямована політика уряду, стратегія і тактика, яка виконувалась починаючи з 1928 року.

    У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу було вбито 30000000 українців.

   В нашому класі була проведена виховна година “Скорботна свічка пам'яті святої”. Ії мета поглибити знання здобувачів освіти про Голодомор 1932 – 1933 років, показати його антигуманну суть, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, розуміння цінності людського життя та пошану до людей – очевидців Голодомору.

              Я несу в своїх долонях свічку,

         Свічку пам'яті про втрачених людей

              Про жадані колоски пшениці

         Які з страхом притискали до грудей.

               Хай горить вона і не згасає

              Свічка болю, як гірка сльоза.

         Знов минуле в вічність промовляє,

              Голос правди лине в небеса.

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

1імені.png

 День Гідності та Свободи

    21 листопада – вся країна відзначає День гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних дат у новітній український історії – Помаранче

вої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

   Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свободи людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та ії європейського вибору.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для справжнього патріота. Адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, шо наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом спроможних захистити національну свободу та щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

   У нашому класі була проведена година спілкування “День Гідності та свободи”. Учні дізналися про історію виникнення свята, значення слів “гідність” і“свобода”, формували розуміння єдності цілосності України, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.

             Ми є! Народ піднявся із колін!

             І переможно сонце правди світить

             Співаєм гордо наш Державний гімн

             Нехай ніхто не половиніть

              Твоїх земель не розтина,

              Бо ти єдина Україно,

              Бо ти на світі в нас одна.

 

 

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

2имени.png
1имени.png

Міжнародний день толерантності

     16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня  ЮНЕСКО ухвалило декларацію принципів толерантності .

    У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ухвалили Декларацію принципів терпимості. Іх закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

    Всі держави мають ратифікувати існуючи міжнародні конвенції з прав людини, і якщо це необхідно, розробляють нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп людей.

   Навчання толерантності починається з дітей, яких варто вчити не просто бути “такими як всі”, а поважаючи інших, висловлювати свою думку та точку зору та відстоювати власну позицію.

   В нашому класі була проведена година спілкування “Планета толерантності”. Діти ознайомилися з поняттям толерантності, з його основними рисами, уявленням шодо толерантної поведінки. Виконували різні вправи і завдання, які формують почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури інших народів, комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння, розвивають у дітей толерантне ставлення до однокласників, терпимість до відмінностей між людьми.

      Висновок, який було зроблено наприкінці “Своїм терпінням ми можемо досягти більшого, ніж силою”.

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

Ми проти булінгу

                                                                   Глибоко в людських серцях закладена         

                                                                   пристрасть травити кого-небудь.

                                                                                Чарльз Диккенс

     Питання насильства, цькування, знущання, приниження існувало завжди. Таке явище є глобальним і масовим. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку особи чи групи осіб до іншої особи або інших осіб, які не здатні себе захистити в даній ситуації. Особистість, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших будь – якими способами.

    У шкільному середовищі зазначене явище набирає обертів. Це соціально – педагогічна та психологічна проблема сучасних освітніх закладів. Загострилося питання насильства, довготривалих агресивних проявів у бік підлітків.

     Ця специфічна форма агресії особливо характерна середнього віку і молодших підлітків. При переході з початкової школи в середню девіантна поведінка учнів слабшає, проти у деяких дітей стійка особиста риса, яка з віком лише змінює форму свого прояву.

    Психологи стверджують, що кривдники – хлопці частіше застосовують фізичну агресію, а дівчата – психологічну (дражняться, поширюють чутки).

        Для кожного віку характерний свій рівень прояву агресії в тому чи іншому відсотковому вимірі.

        Початкова школа: Хлопці – 25%,  дівчата – 10%.

     В нашому класі була проведена година спілкування “Стоп булінг”. Мета цього заходу: формувати нетерпимість до проявів агресії, розвивати у дітей співчутливе ставлення до жертв насилля, розвивати навички надання і отримання допомоги, розпізнавати булінг і дружні стосунки, пояснити, що таке булінг.

                              Мій улюблений світ – це не казка,

                              А реальне щасливе життя

                              Бо звільнити, наш світ від насильства

                              Можна сміло іти в майбутнє.

 

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

1имени.png

День Української писемності і мови

 

      9 листопада – Державне свято, День Української писемності і мови, яке було встановлене Указом Президента України 6 листопада 19997 року. За православним календарем – це день вшанування пам'яті  Преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора – літописця і починається писемна українська мова.

     Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Колись дня віддавали дітей до школи. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом Преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І що головне вчитися все життя багато, старанно і завжди “Аджекористь від цього є велика”, бо “Хто вчиться змолоду – не знає на старість голоду”.

    У нашому класі до цього свята була проведена гра “Інтелектуальне казино”. Питання в ній були пов'язані з історією та сьогоденням нашої держави та мови . В грі брали участь всі учні класу. За правильну відповідьучасник отримував оцінку.

 

Тетяна Немерюк, класний керівник 2 класу

1имени.png
2имени.png
Без имрпени.png
Без имьтимени.png
3.png
Без име1ни.png
2.png
1.png
Без имени.png

2020-2021 н.р
ми у 1    класі

Букварик-мій найкращий друг.
 

    Наприкінці навчального року у нашій дружній класній родині сталася чудова та незабутня подія. Всі ми зібралися для того, щоб відсвяткувати  свято  і щиро подякувати Букварику за його цінну науку. 
     Усі ми переконалися у тому, що найкращий друг, Буквар-це мудрий  та досвідчений помічник, який любо відчинив всім двері у країну  Знань. І де б  не перебували в майбутньому, кожен із  великою  вдячністю та шаною згадуватиме свою найпершу в школі книгу, яка подарувала нам  знання.
      Перш  ніж отримати посвідчення, першокласники мали пройти відповідну квест-гру «Прощавай,букварику», в якій ми-це батьки,вчителі змогли  переконатися у тому, що перший клас пройшов для учнів  недаремно. 
      Квест  діти пройшли успішно , з цікавістю!І,як нагороду , в кінці отримали посвідчення!

 

Олена ПОНОМАРЕНКО,класний керівник першого класу

Вишиванка- оберіг нації

     У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

     День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

     Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 20 травня. Учні першого класу долучилися до свята - зробили лепбук  «Вишиванка – оберіг нації». До школи, на свято, надягнули  вишиті сорочки.

 

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Тиждень безпеки дорожнього руху в школі

     З 17 по 21травня  в школі пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті

    У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи–вікторини по правилам дорожнього руху. Учні малювали на асфальті, розфарбовували.На практичних заняттях вчилися правильно переходити вулицю.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.        Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

День Європи

       Кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. І ми з учнями 1 класу долучилися тематичного заходу.  Адже школярі мають розуміти значення європейських цінностей для нашого розвитку. На класній годині учні з  цікавістю переглянули відео «Знайомтесь, Європа». Дізналися, що географічний центр Європи знаходиться саме в Україні (у Закарпатській області).
     Наша держава є невід’ємною частиною Європи, як географічно, так і ментально. Тож всі ми повинні знати про історичний розвиток цієї частини світу, її цікавинки та особливості.


Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Світ рослин

    Тема цього тижня дуже весняна. Адже саме весною природа прокидається після зимового сну, все навколо квітне, оновлюється, радіє.

    Ми з дітьми  вийшли на весняну прогулянку — помилуватися, як розквітає природа, першими зеленими листочками, ще несміливою травичкою, поки що весна ще нас не порадувала своїм розмаїттям ранніх квітів.  Для мене важливо показати дітям, що справжні дива можна знайти в себе під ногами, а не лише в далеких незвіданих країнах.

     Ми вибрали одне з дерев на шкільному подвір’ї та спостерігали, які зміни відбуваються щотижня.

    Спостерігали за насінням: як швидко проросла пшениця на підвіконні, як  намочена квасоля швидко пустила корінці, як проросли цибулька та часничок. Вийшов невеличкий городчик на підвіконні. З цікавістю діти спостерігали за рослинами.

    Ще дослідили, як швидко можна знівечити дерево! І дуже не скоро на порожньому місці виросте така сама нова рослина. Тому люди й називають наші ліси та луки природними багатствами. Ми мусимо берегти їх, щоб й інші покоління могли милуватися  природою, відчувати себе на Землі затишно.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Від зацікавленості до розуміння

     У рамках тижня хімії та математики вчитель хімії Людмила Юріївна з учнями 11 класу показали учням початкових класів хімічні фокуси.

    Це було щось неймовірне! По-перше, Людмила Юріївна показала всім нам, що хімія -  це цікава наука. Професійно, просто і, найголовніше, зрозуміло навіть для учнів 1 класу.

     Прості речі, якими ми користуємося майже щодня: оцет, олія, сода, мед, клей перетворилися на чарівні.

Учні і вчителі з цікавістю спостерігали за діями вчителя. Ми Вам щиро вдячні!

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Підкорюємо час

 

     Дітям подобаються дослідження й мандрівки, тому учні 1 класу вирушити в експедицію та дослідили… час. Це виявилось непросто, адже час ми не бачимо й не чуємо, ми не можемо доторкнутися до нього, але відчуваємо його нестримний плин, а іноді — те, як нам його не вистачає.

     Тож разом ми намагалися розкрити таємниці часу та спробували стати справжніми його володарями. Дізналися, як можна вимірювати час, які хитромудрі пристрої придумали для цього люди, навіщо потрібно стільки різних одиниць вимірювання часу та як планувати свої справи, аби не змарнувати час.

   На основі матеріалів завдання та презентації “Історія годинників” учні дізналися, як люди вимірювали час у різні епохи, створюючи для цього дедалі досконаліші пристрої, переконалися у важливості розвитку техніки.  Ми порівнювали різні годинники, а саме які з них дають нам змогу визначити час.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник  1 класу

Весняна прогулянка


      Нарешті настала весна і ми можемо спостерігати її перші кроки. Сьогодні вийшли із учнями на вулицю, роздивилися навколо. Де заховалася весна? Хто відчув весну найпершим? Як змінюється все навколо? Де можна побачити найбільше ознак весни?
    Ми звернули увагу  на те, що реальний прихід весни не завжди збігається з календарем. Але зміни ми все ж помітили в неживій природі: сонечко світить яскравіше, день став довшим (після школи можна довше погратися на вулиці).
    Звісно, впродовж цього тижня ми не змогли побачити всі весняні явища. Тож будемо повертатися до спостережень і протягом наступних тижнів.


Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Вітання  з 8 Березня!


     Настала весна! Нагадуючи своїм теплим диханням  про свято краси,любові та ніжності!
    Ми з учнями 1 класу для найрідніших жінок- матусь,бабусь,сестричок приготували відео -вітання! Заспівали пісню,привітали віршиками, зробили букети   квітів своїми руками!
     Нехай ця весна принесе  всім радість життя,відчуття оновлення, гарний настрій!

 

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Світ професій

    Освіта завжди орієнтується на майбутнє, адже вчорашні дошкільнята — це сьогоднішні школярі та завтрашні фахівці. Якими спеціалістами вони - стануть залежить від того, які знання та вміння отримають сьогодні, які прагнення матимуть, що вважатимуть головним, а що — другорядним.

    Цього тижня тема «Світ професій» привернула увагу дітей до різних професій. Ми дослідили скільки потрібно залучити фахівців, щоб зранку у кожного був свіжий хліб!

     Для того, щоб діти могли свідомо обирати, вони мають знати якомога більше про різні професії: робітничі, інженерні, мистецькі, професії науковців, службовців, професії, представники яких допомагають людям спокійно жити, бути здоровими.

     Разом з персонажами коміксу “Хто найважливіший?” спробували визначити найважливішу професію, але нам це не вдалось,тому що кожна професія важлива! А найважливіше завжди, яку б професію не обрали, - бути гарною людиною. Прагнути дарувати людям радість,бути тактовними і чуйними.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Історія святого Валентина для дітей

     14 лютого відзначають День святого Валентина — свято закоханих різного віку. 

    Свято названо на честь святого Валентина. Існує безліч легенд про святого Валентина. Одна з них пов'язана з таємними одруження закоханих пар.

     У ІІІ столітті римський імператор Клавдій II заборонив своїм легіонерам одружуватися, а дівчатам — виходити заміж. Він вважав, що самотні юнаки — це найкращі солдати. Але знайшовся священик на ім'я Валентин, який не послухався наказу. Всупереч імператорській забороні він мирив пари, посилав для них листи із зізнаннями у коханні і таємно проводив обряди вінчання.

     Секретна діяльність Валентина була розкрита, його схопили і засудили до смертної кари. Перебуваючи в ув'язненні, він познайомився зі сліпою дівчиною, дочкою наглядача, Юлією, і закохався в неї. Перед смертю він написав їй прощальне послання, в якому зізнався у своїх почуттях, з підписом «Твій Валентин». Отримавши цей лист, наповнене вірою і любов'ю, дівчина прозріла. Валентина стратили 14 лютого 269 року. Тепер ця дата — день всіх закоханих. Ось таку легенду я розповіла дітям 1 класу.

      Символічно валентинки найчастіше роблять у формі серця з червоного або рожевого паперу. І ми з учнями для найрідніших зробили валентинки!! За традицією валентинки не підписують, а почерк намагаються змінити: щоб людина сама здогадалася, кому вона подобається.

       Валентинів день — це, як мінімум, ще один привід сказати рідним, як ви їх любите!

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Спорт і ми!

     В рамках тематичного тиждень «Спорт» учні 1 класу  дізналися про красу руху, порядність, толерантність і чесність під час спортивних змагань, про правила чесної гри, правила безпеки під час катання з гірки, з ковзанки тощо.

    Мета тижня — підвищити інтерес до зимових і літніх видів спорту й залучити дітей до активного способу життя. Діти почули про важливість прогулянок на свіжому повітрі, постійну підтримку гарної фізичної форми, а також про захопливі ігри й розваги, які нині стали видами спорту.

    Цікаво було дізнатися про спортсменів та їхню нелегку працю, про притаманні їм риси характеру, особливості різних видів спорту. Разом з першокласниками ми опрацювали колаж «Видатні українські спортсмени».

Кожен учень намагався з’ясувати, як він може випробувати себе в різних видах спорту і що для цього потрібно.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Ми - винахідники

    17 січня — День дитячих винаходів, тож тема тижня ще й збігається з днем, який вже давно святкують у всьому світі. Дату обрано невипадково: це день народження одного з видатних американців — державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна. Свій перший винахід — пару ласт для плавання, які надягали на руки, — Бен Франклін зробив у 12 років.

     У класі ми обговорили з дітьми те, якими винаходами ми користуємося у повсякденному житті, хто їх створює, яким має бути справжній винахідник.

Гра-асоціація «Що придумала природа?» дуже сподобалася дітям, під час гри в неї ми знаходили природні прототипи приладів, створених людьми.

   Тема «Ми-винахідники» була сприйнята учнями на «ура»! І не дивно, бо для дітей 6-7 років дослідження є переважаючим видом пізнання оточуючого світу.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Зимові свята

      Взимку, у перші місяці року, у нашій країні відзначають багато свят, тому в останній тематичний тиждень семестру говоримо з малятами саме про них. Пригадуємо, які свята відзначаються в Україні, здійснюємо освітню подорож до різних країн світу — дізнаємося, які саме свята і як там відзначають, порівнюємо традиції .

      Більш детальніше ми зупинилися на святкуванні Різдва Христового. Незалежно від релігійних переконань родини, кожна дитина зможе отримати уявлення про сутність свята, культурні традиції та погляди християн.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Святий Миколай

         Найулюбленіше зимове свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Ще на початку тижня учні 1 класу разом з вчителем написали листа до Миколая, а 18 грудня, у переддень чудового свята, Миколай  все ж завітав до першокласників. Діти дуже зраділи такому гостю та розповіли віршики. Святий Миколай привітав учнів та подарував солодкі подарунки. Дітки були задоволені, залишилися з хорошим настроєм, очікуючи свята та багато подарунків!

Ірина ДУЙЛОВСЬКА, асистент вчителя 1 класу

IMG_20201218_093120_edited.jpg

Таємниці космосу


      Усім дітям подобається мандрувати! А помандрувати у космічну далечінь, стати командою справжнісінького космічного корабля — це мрія кожної дитини! І минулого тижня ми з учнями 1 класу здійснили подорож  до планет Сонячної системи та зірок. Побачили нашу планету з висот (велика вона чи маленька), побачили, яка вона гарна,  могутня та тендітна водночас.
      Цікава вийшла в нас тижнева подорож! Учні склали меню космонавта, дослідили: чи може ніч наздогнати день, як змінюються пори року, за допомогою яких пристроїв можна побачити планети і сузір я. Дітлахи розфарбовували космічні кораблі, планети, фантазували, придумали назви новим планетам!
     Разом з батьками взяли участь і творчо підійшли до конкурсу «Космічні фантазії» такі учні: Бараннік Соф'я намалювала малюнок «Космічна подорож»; Тимошенко Дар'я, Лисенко Микола, Сімагіна Поліна, Рижий Давид-cтворили цікаві поробки.

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Годівничка для птахів 

Ми зробили годівнички

    Для горобчика й синички.

Корму також принесли,

                                              Щоб голодні не були.

Крихти хліба і жовток,

Ще насіннячка й сирок.

          Ще пшонця їм повну жменьку

І горішків чималенько.

       Перший тиждень зими учнів першого класу почався розмовами про птахів, які зимують у нас. Дітям було дуже цікаво, вони уважно слухали вчителя та ставили безліч різних запитань.  Розповідь про зимування пташок настільки вразила першокласників, що вони разом з батьками вирішили  змайструвати годівничку та повісити її на шкільному подвір’ї.

Ірина ДУЙЛОВСЬКА, асистент вчителя 1 класу

Досліди першокласників

         Впродовж тижня першокласники працювали над темою " Досліди" та вивчали властивості води. Багатьох дітей зацікавило чи п’ють воду рослини? Учитель вирішила не просто відповісти на це питання,  а,  на прикладі пекінської капусти, показати першокласникам властивості води. Діти дізналися, що капуста  змінює колір у залежності  від вживаної рідини!

      Звісно, теоретичні знання є необхідними, але здобуття інформації за допомогою дослідів і власних спостережень допомагає школярам засвоїти необхідну інформацію більш якісно.

       Дослід вдався, діти  вражені та задоволені, а ми - щасливі, що навчання в нашій школі спонукає учнів до критичного мислення та експериментальної діяльності!

                  

 Ірина ДУЙЛОВСЬКА, асистент вчителя 1 класу

Міжнародний день толерантності 

     12 років поспіль 16 листопада святкують Міжнародний день толерантності. Цього дня, за традицією, у різних країнах світу проводяться акції.  Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. І ми, 1клас, також долучилися до цієї події. Наші найменші учні з бесіди  дізналися про таке, для них нове поняття, як толерантність. Потім зробили квітку толерантності, на кожному листочку написали риси толерантної людини, і кульбабу з долоньок, на яких написали, що нам треба робити, щоб наша шкільна родина стала більш толерантною. Подивилися мультфільми про особливих дітей: «Про Діму», «Мотузка», з яких навчились не засуджувати інших, співчувати і бути толерантними.

 


Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

ТИЖДЕНЬ ІГОР

        

      Минулий тиждень для наших першокласників був присвячений іграм.  Адаптація учнів молодшого шкільного віку до навчального року триває не один тиждень. Учні початкової школи ще зовсім маленькі. Їм хочеться пустувати, гратися, бешкетувати, а вчитися, мабуть, не дуже. Вони швидко втомлюються та часто відволікаються, тому, щоб втримати їхню увагу, потрібно їх зацікавити. Найкраще у цьому допомагають саме ігри.

      У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу. Захопившись грою, першокласники  навіть не помітили, що навчаються, до активної діяльності залучилися  навіть найпасивніші учні. У грі найповніше проявлялися  індивідуальні особливості, інтелектуальні можливості, нахили та здібності дітей.

     Отже, тиждень, присвячений іграм, пройшов дуже добре та весело. Учні не просто грали в ігри, а вчилися проявляти індивідуальність, працювати у команді та допомагати один одному.

Ірина ДУЙЛОВСЬКА, асистент вчителя 1 класу

Свято Мужності


      14 жовтня - день, який зібрав усю красу українських традицій  нашого вільного духу і подарував нам День Захисника України, Українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці! 
      У наш час  спокій, мирне небо над головою щодня оберігають мужні військові, кохані чоловіки, брати та сестри,татусі і дідусі, не шкодуючи себе оберігають нашу Батьківщину! У давні часи захисниками нашої української землі були козаки. Але у військо брали хлопців тільки після випробувань.
     На класній годині учні 1 класу подивилися відео про козаків, про Запорізьку Січ, про  острів Хортиця! Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх.
     Цікаво було спостерігати за учнями, які з захопленням роздивлялися курені козаків, одяг, зброю.
   Після перегляду провели вікторину, розфарбовували розмальовки з козаками! На уроках образотворчого мистецтва виготовили  листівки для татусів!

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Свято вчителів

         Зовсім нещодавно у нашій школі святкували День вчителя. Із самого ранку учні та батьки вітали педагогів з цим чудовим святом, щиро дякували за щоденну самовіддачу,  любов, турботу і високий професіоналізм.

         На святковій лінійці лунало безліч теплих слів вдячності від усіх учнів школи. Першокласники також приєдналися до всіх вітань, що звучали для найкращих вчителів Новгородківської ЗШ І-ІІІ ступенів.

         Гарного настрою надавали святково прикрашені шкільні коридори, які увесь день нагадували про чудове осіннє свято та створювали  чудовий настрій не тільки вчителям, а й учням.

         Дорогі вчителі! Зі святом вас, міцного здоров’я та любові до ваших учнів. Нехай святковий настрій залишається з вами весь навчальний рік.

 

                                               Ірина ДУЙЛОВСЬКА, асистент вчителя 1 класу

Довкілля і ми

 

       Навряд чи знайдуться люди байдужі до казкової краси природи.

     Рибам потрібна вода, птахам потрібне повітря, тваринам – ліс, степи, гори. А людині потрібна природа. І охороняти її від людської недбалої діяльності - наша головна мета.

      Протягом цього тижні учні першого класу досліджували довкілля, спостерігали за живою і неживою природою. Разом з учнями поміркували над тим, що кожен із нас може зробити для збереження довкілля. Треба дотримуватись важливих  правил поведінки на природі.

  Діти отримали уявлення про довкілля, як життєвий простір живих організмів, розвивали допитливість та спостережливість, виховували шанобливе ставлення до природи та її мешканців. Усі події, які відбувалися протягом тижня довкілля, викликали у першокласників бажання пізнавати навколишній світ.

                                                                                                                        Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Вивчаємо англійську мову

 

  Головна мета навчання англійської мови у початковій школі полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, тому урок англійської для молодших школярів має бути веселим, а класи – шумними. Інакше,  як діти навчаться говорити?

  Одним із цікавих завдань на перших уроках англійської мови в першому класі є вправа “What is your name?”. Сьогодні на уроці учні отримали аркуші з власними іменами, записаними  англійською мовою, розмальовували його та потім привітали один одного зі словами «I am…».  Усі діти виконали цю вправу із задоволенням, адже поєднання спілкування і творчості спонукає учнів запам’ятовувати складні англомовні конструкції.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, вчитель англійської мови

Ми – за спорт
 

    У ході організаційних заходів проведення тижня Фізкультури і спорту для учнів 1 класу були проведені «Веселі старти».
   Діти із задоволенням виконували спортивні вправи, пройшли естафету, грали в футбол. Під  час проведення спортивних змагань у дітей виховується чемність, справедливість, організованість. Діти вчаться  домовлятися, тренують кмітливість.
   Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники змагань.
   Нехай оминають травми, невдачі, а завжди супроводжують міцне  здоров'я і дух перемоги.

 

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Будь уважним на дорозі!

        Найнебезпечніше місце для школярів – дорога, бо більшість нещасть, що відбуваються з дітьми трапляються на дорозі, а перша причина - перехід вулиці перед транспортом в забороненому місці. Тому ми ознайомили з правилами дорожнього руху найменших школяриків. Їм розповіли про те,  коли і де можна переходити дорогу та що означають дорожні знаки біля зупинок і пішохідних переходів. 

Руху правила єдині,
Їх повинні поважати,
Знати їх усі повинні —
І дорослі, і малята.
Добрий друг наш — знак дорожній
Ставиться не так собі,
Як подружиться з ним кожен,
Допоможе він тобі.
Щоб не трапилося всяке,
Шанувати треба знаки.
На дорозі небезпечно,
Тож обачним буть доречно.
Руху правила єдині,
Знати їх усі повинні.
Шануватимуть їх люди —
Скрізь тоді порядок буде!

           Діти уважно слухали  правила та відповідали правильно на усі запитання. Малеча так захопилася вивченням дорожніх знаків, що, мабуть, вдома на батьків обрушиться шквал запитань. Будьте готові до відповідей на них, шановні батьки!

 

 

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

Я – школяр!

             Ось і промайнув для першокласників нашого закладу освіти перший тиждень у школі. Хвилюючим і незабутнім було свято Першого дзвоника для дітей, батьків та вчителів.  Від учнів 11 класу першокласники отримали подарунки. Батьки організували  поїздку до м. Мелітополь на майстер–клас по приготуванню піци. Діти отримали багато позитивних емоцій.

      Перші дні у школі - найскладніші для дітей, адже перед ними все нове та незвідане. У першокласників починається зовсім нове життя, до якого їм доведеться пристосовуватися. Але разом ми впораємося  з усіма труднощами та відкриємо для себе світ знань!

 

Олена ПОНОМАРЕНКО, класний керівник 1 класу

bottom of page