top of page

День безпечного Інтернету

 

   8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

       День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

        З метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів, учні 11 класу КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» взяли участь в онлайн тестуванні «Кіберсвіт під контролем». Всі учні 11 класу на відмінно впорались із поставленим завданням і винесли для себе багато цікавого та корисного.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

«Неповторні миті зустрічей через роки»

        Зустріч з однокласниками. Вона повертає випускників у ті незабутні роки юності, спогади, які так зберігаються у пам’яті. І скільки б років не пройшло, мить зустрічі завжди щемлива і хвилююча. Суботньої  зимової днини з усіх усюд щорічно з’їжджалися до Новгородківки  колишні учні, випускники минулих років Новгородківської загальноосвітньої школи .

Але в цьому навчальному році зустріч відбулась віртуально, адже пандемія COVID-19 внесла свої корективи. Пройшовши віртуально коридорами рідної школи, такими новими і чужими і такими рідними  водночас, колишні учні завітали до навчальних кабінетів і побачили робочий процес з сучасними вчителями та маленькими здобувачами освіти рідної школи. 

Приємною несподіванкою для випускників минулих років стало виконання традиційного зворушливого вальсу.

      Ми розуміємо, що щорічно від шкільного берега дитинства під парусом надії у далеку дорогу життя вирушають випускники школи. Дуже швидко плине час. Школа, навчання в ній поволі й безповоротно відпливає у минуле. І чим довшою буде відстань, тим чарівнішими й милішими серцю здаватимуться її обриси...

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

зображення_viber_2022-02-07_18-41-03-836.jpg
зображення_viber_2022-02-07_18-40-10-330.jpg

Пам’ятаймо Героїв Крут!

        29 січня 2022 року в Україні відзначається 104-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

          Не залишились осторонь і учні 11 класу. Ми згадали про збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і "знаменита" Червона армія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом та досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

         Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

IMG_20220207_142928.jpg
IMG_20220207_142953.jpg

Голокост – шрам на серці людства

    27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту у 11 класі була проведена класна година по вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту. 

   З болем, сумом і жалем в очах і душах одинадцятикласники аналізували ті давні події, ми з’ясували, що жах не оминув стороною й Мелітополь. Стрельцова Дар’я повідомила, що біля міста Мелітополя був свій Бабин Яр – «Рів смерті» – між селами Костянтинівка і Вознесенка в 5 км від міста. Немає ніякої можливості вирахувати число євреїв-біженців, яких окупація застала в Мелітополі, а також привезених нацистами в місто для розстрілу з інших населених пунктів. Ми дуже мало знаємо про мелітопольців, які загинули за межами міста.

    Данил Борисенко розповів присутнім, що символом Голокосту став метелик. У 1943 році хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі:"...найжахливіше, що в гетто метелики не живуть." Метелики - це символ радості, без якої не живуть. Тому ми  приєднуємося до загальної печалі й висловлюємо свої співчуття болю та втраті, ім'я якої Голокост. Будемо пам'ятати. Але нехай ніколи такого більше не повториться!

     Підбиваючи підсумки почутого ми зробили висновки, що  такого жаху не повинно повторитися Голокост – шрам на серці людства». Пам’ять про Голокост необхідна, щоб ми й наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

MyCollages.jpg
MyCollages.jpg

ЄДИНА УКРАЇНА – ЄДИНИЙ НАРОД

         Традиціно до Дня Соборності України (22 січня 2022 року) в 11 класі було проведено класну годнину під гаслом «Єдина Україна – єдиний народ» 

     Учні 11 класу дуже активно долучилися до обговорення теми. Протягом заходу було проговорено, що це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Софія УТЮК підготувала дуже цікаву презентацію і нагадала присутнім, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Діана ГРИЦИК та Дфр’я СТРЕЛЬЦОВА запропонували вікторину, яку підготували заздалегідь і ми всі разом знов згадали основні історичні події становлення Української державності. 

      Дуже почесною місією для учнів 11 класу стала участь у ланцюгу єдності разом з усіма здобувачами освіти нашого закладу. Цей ланцюг є символом єднання всіх навколо ідеї родини, своєї домівки, свого осередку, своєї гімназії, культури, історії, державності.

       На останок хотілося б додати, що Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе вирости гідними громадянами своєї держави.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

3.jpg
1.jpg

В очікуванні зимових свят

    Святковий настрій і передчуття чогось неймовірного уже витають у повітрі. Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітей! Чому? Бо саме взимку – найбільше свят і омріяних подарунків . А починаються зимові свята з Дня святого Миколая.  Православні  люди вірують, що святий Миколай  здійснює  безліч  чудес на допомогу людям, які моляться до нього.

      У цей день Миколай Чудотворець ближче до нас як ніколи! В цей день він почує та зрозуміє всі наші прохання і бажання ... Тільки молитися і просити треба щиро, від усієї душі, з жаром люблячого і спраглого серця в кожному слові нашому! Не дарма ж у цей день дарують подарунки та висловлюють найсвітліші побажання. Все, що ми бажаємо близьким і коханим людям, обов'язково збудеться!

    Ось і в нашому закладі освіти сьогодні відбулося обрядове дійство на честь Святого Миколая. Найменші школярики разом із учнем 11 класу Борисенко Данилом в ролі Святого Миколая розіграли виставу, заходячи до кожного класу, промовляли найщиріші слова побажання благоденства, світлої і теплої вічності, здоров'я і щастя, любові!

 

Учні 11 класу

зображення_viber_2021-12-23_20-21-41-498.jpg
зображення_viber_2021-12-23_20-21-30-232.jpg

Права людини

Хочеш Людиною справжньою стати,

 Наші закони навчись поважати.

Навчись їх виконувать завжди і всюди,

Тоді і тебе поважатимуть люди!

 

       Уся історія людства – і минула, і сучасна – це історія боротьби за свої права. Люди розмірковували про справедливість і свободу завжди.

    Це дуже важливе питання, що турбує всіх, і учнів 11 класу зокрема Наш диспут почала своїм виступом Дар’я Стрельцова. Вона підкреслила, що „Основні права людини — гарантована законом міра свободи (можливості) особи, яка відповідно до досягнутого рівня еволюції людства в змозі забезпечити її існування і розвиток та закріплена у вигляді міжнародного стандарту як загальна і рівна для усіх людей. Діана Грицик  розповіла про ознаки основних прав людини.  Софія Утюк нагололосила, що Положення про права людини, що містяться у статтях Статуту ООН (1945), стали основою становлення нового інституту права — міжнародного захисту прав людини і основних свобод. Данило Борисенко повідомив, що 10 грудня відзначається в усьому світі як День прав людини.Загальна декларація прав людини складається з преамбули та 30 статей, що містять основні права й свободи людини.

    Отже ми дійшли висновку про те, що наш Основний Закон – Конституція, так як і Загальна декларація прав людини гарантують нам можливість людського життя, ставлять його попереду будь-яких чинників нашого буття. Тому ми завжди повинні твердо пам’ятати: «Кожна людина має обов’язки перед суспільством, у якому тільки й можливий повний розвиток її особи». А саме: неухильно додержуватись Конституції та інших законів України; не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; шанувати і поважати державні символи України; не задавати шкоди природі, історико-культурній спадщині

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

Правила безпечної поведінки при виникнені пожежі

Останнім часом сталася низка резонансних подій з трагічними наслідками, пов’язана з недотриманням та порушенням протипожежного режиму.

 З метою посилення безпеки, захисту життя та здоров’я учнів, поглиблення поінформованості та знання про пожежну безпеку, навичок обережного поводження з вогнем, правильної поведінки під час пожежі, виховання в учасників освітнього процесу розуміння наслідків від порушення Правил пожежної безпеки в 11 класі було проведено класну годину під гаслом «Кращій пожежний – це я обережний»   

Ми разом з одинадцятикласниками згадали про те, як діяти учням та вчителям у разі пожежі в школі Данило Борисенко  розповів про те, як поводитись під час пожежі в навчальному закладі, коли поруч з уч­нем нема дорослої люди­ни. Дар’я Стрельцова провела міні-тренінг на тему «Пожежа в коридорі» Класний керівник Оксана Смелянська пояснила, для чого знаходяться в кабінетах повишеної небезпеки та як користуватися вогнегасниками. Ми також згадали про профілактику виникнення пожеж в громадських місцях.

            На останок учні 11 класу сформували висновок про те, що кожен учасник навчаль­но-виховного процесу, який виявив пожежу або її озна­ки (задимлення, запах горілого чи тління, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов’яза­ний: негайно повідомити про це за телефоном «101» у пожежну частину (слід чітко назвати адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, що саме горить, а також своє прізвище); задіяти систему оповіщення людей про пожежу й під керівництвом дорослих розпочати евакуацію із будівлі в безпечне місце відповідно до плану еваку­ації.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

ПРОЄКТ «КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я»

     Так склалося, що тема з хімії: «Явище адсорбції» припало на узагальнення знань з технології «Краса та здоров’я», тому ми їх інтегрували. Старшекласникам завжди подобається ця тема, вона пов’язана зі здоров’ям, правильним харчуванням і пізнаванням свого тіла та його реакції на спосіб життя.

    З одинадцятикласниками повторили інструктаж з БЖД та провели лабораторний дослід №2: «Дослідження адсорбційної здатності лікарських препаратів». Працювали з такими лікувальними засобами як, активоване біле та чорне вугілля, енторосгель, ранітідін, регідрон.

   Завдяки дослідам виявили, що лікувальні препарати проявляють себе по різному. Учні зробили висновки та підготували проєкт.

 

ЛюдмилаРУДЗИНСЬКА, вчитель хімії

20211124_120539.jpg
20211124_122041.jpg
20211124_121436.jpg
20211124_120509.jpg

 

       1 грудня відзначаєтьсяВсесвітній день боротьби зі СНІДом.

       Ось чому тема сьогоднішньої класної години була присвячена саме цій тематиці. Борисенко Данило наголосив на тому, що ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запропонували у 1987 році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони звернули увагу на темпи поширення епідемії СНІД, оцінили загрозу і можливі катастрофічні наслідки. 

    На класну годину було запрошено вчителя основ здоров’я Кралічек Раїсу Ярославівну.Вона нагадала нам про те, що символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка. Як символ боротьби з ВІЛ/СНІД вона була запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром, який належить до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

   Я вважаю, що Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть зі СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності. Сьогодні ми, учні 11 класу проходили цікаві, а головне, інформативні завдання щодо профілактики СНІДу. На мою думку дуже необхідним залишається нагадування про проблеми і наслідки цієї жахливої хвороби цивілізації.

 

Софія УТЮК, учениця 11 класу.

MyCollages.jpg

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

MyCollages.jpg

Революція гідності

 

     Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

    22  листопада проведено урок-реквієм  пам’яті  подій Революції Гідності та Свободи «У їхніх серцях жила Україна» для учнів 11 класу. «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього»,– наголосила Софія Утюк у своєму виступі. Дар’я Стрельцова розповіла присутнім про події цих років та побажала всім  не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу, а разом з тим і свою Батьківщину, будуючи у ній Європу. Борисенко Данило та Долежал Володимир нагадали про події,які відбулися а майдані у листопаді 2013 року.  Цього ж дня у 11 класі написано пояснювальний диктант (уривки з казки «Небесна сотня»), проведено хвилину мовчання з вшануванням загиблих воїнів.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА , класний керівник 11 класу

Слідом за пам’яттю

     9 листопада  ми разом із класом писали радіодиктант національної єдності у честь дня української писемності та мови. Диктант залишив в аших серцях незабутні враженя . Ми дізналися про те, що автором тексту для радіодиктанту під назвою “Слідом за пам’яттю” є видатний український письменник Юрій Андрухович,  і цей уривок, як потім нам стало відомо, стане початком його майбутньої книги. Автор тексту зміг дуже майстерно описати парк, передати всю надзвичайну осінню атмосферу.

    Всім здалося, що він диктував занадто швидко, але я вважаю, що це було ніби маленьке випробування. Треба вчитися писати швидко і ми з цим впорались.

    Навіщо взагалі ми писали цей диктант? Навіщо вивчаємо мову? Я думаю, що кожен з нас має знати мову країни, у якій живе. Це показник освідченості, культурності, духовності, патріотичності та поваги до батьківщини. Ми – діти України! Я пишаюсь, що володію українською мовою!

Діана ГРИЦИК, учениця 11класу

2.jpg
радіодиктант.jpg

ПРОЄКТ «КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я»

      Одинадцятикласники КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» після осінніх канікул відпочивши та набравшись сил, приступили до навчання.

    Тема: «Краса та здоров’я» - найулюбленіша тема по технології. Дізнались, що, бути красивим — прагнення кожної людини. Бути красивим і здоровим, для цього потрібно постійно піклуватися про свій зовнішній вигляд і внутрішній стан організму. Для отримання позитивних результатів у створенні власного образу, треба знати, із чого цей образ складається.         Тож зробили висновки:

- Головна запорука здорового способу життя – не палити, не вживати алкоголь та наркотичні засоби.

- Спорт впливає не тільки на нашу фігуру, але і на наше самопочуття і настрій.

- Вітаміни – друзі.

- Загартовування організму – потужний оздоровчий засіб.

       На уроці технології, учні готувались до захисту проєкту «Краса та здоров’я», опрацювавши матеріал, та підготувавши наробітки.

ЛюдмилаРУДЗИНСЬКА, вчитель технології

20211112_091612.jpg
20211112_091618.jpg
20211112_091643.jpg

 

 

 

Всесвітній день прибирання

      17 вересня 2021 року о 10:00 учні 11 класу разом із іншими здобувачами освіти КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» взяли участь у Всесвітньому дні прибирання 18.09 2021 року

   Всі працювали, не покладаючи рук , заради кращого майбутнього в екологічному секторі улюбленого закладу. Адже КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» – це велика сім’я, яка має свій ритм життя, захоплює новизною. Це дім, де кожен знайде своє місце, не залишиться осторонь, адже вчителі та учні творять майбутнє, а освіту дітям дають вчителі, які мають добру фахову підготовку та відмінні особисті якості.

      Учні 11 класу брали з собою граблі, віники, сміттєві пакети – все , що потрібно було для прибирання. Як найстарші в школі, вони показали зразок злагодженої та цілеспрямованої праці, прибираючи територію шкільного саду.

      Приємно було спостерігати за територію , яка сяє чистотою та охайністю. Школярі, як справжні господарі, старанно наводили лад на прилеглій території. Данило, Софія та Володимир, учні 11 класу, разом з рештою учнів школи  загрібали опале листя, виносили у відведене місце. Всі працювали дружно, старанно, допомагали один одному. Результат не забарився: на шкільному подвір’ї  панує порядок.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

759e2078-b642-4c13-ac39-814911b28056.jpg
ec5bc6fa-f5be-488e-b565-6db5418a3e42.jpg

День миття рук

Здоров’я – основа усього на світі.

Здоровими бути бажають всі діти.


      Звичка мити руки – одна із найголовніших і саме вона має бути доведена до автоматизму з малечку. 15 жовтня відзначається Всесвітній день чистих рук. Вже 13 рік людство привертає увагу до необхідності і важливості мити руки з милом, як одного із чинників виживання, ефективного та найдоступнішого способу запобігання різноманітним хворобам. Серед яких гепатит А, дизентерія, грип, ГРВІ, сальмонельоз, хвороби , викликані глистами.Зараз до цього списку додали ще і COVID-19.  Про необхідність тримати руки в чистоті говорили учні 11 класу. При обговоренні ми дійшли до висновків стосовно того, коли ж саме необхідно мити руки? Ми розробили наступну пам’ятку:

      Коли саме є необхідність мити руки?

•    Кожного разу після повернення з вулиці додому.
•    До, під час і після приготування їжі.
•    Перед кожним прийомом їжі.
•    До та після догляду за хворим.
•    Після кашляння, чхання, сякання.
•    До та після відвідування туалету.
•    Після зміни підгузків або прибирання за дитиною, яка скористалася туалетом.
•    Після винесення сміття.
•    Після того, як ви торкалися тварин, їхнього корму чи прибирали за тваринами.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВЧИТЕЛЯ В РІДНІЙ ШКОЛІ

      Першого жовтня, за доброю давньою традицією, у нашій школі відбулося святкування Дня Учителя. Зранку вчителів зустрічали учні 11 класу, пропонуючи зіграти в жартівливу лотерею. Комусь дістався ванілін, комусь мило, а хтось взагалі витягнув кришку для консервації. Всі були у захваті від такого конкурсу й настрій вчителів помітно покращився.

      Після уроків учителів чекав приємний сюрприз у вигляді святкового концерту, який підготували учні 10 та 11 класу. На сцені для них виступав лікар Комаровський, вражали новинами програма «Факти» та згадували алфавіт разом з «АБВГДейкою». В кінці школярі виконали пісню на честь професійного свята, а 11-класники подарували педагогам квіти, які виготовили власноруч.

Але й про інших не забули. Після концерту випускники із задоволенням привітали і подарували букети вчителям, які вже на пенсії і не працюють у закладі освіти, але все одно увійшли в історію школи.

     Дуже приємно було чути слова вдячності від директора школи Кралічек Раїни Ярославівни, яка від імені всіх вчителів подякувала за створений святковий настрій педагогу-організатору Борисенко Єлізаветі Віталіївні та учням 11 та 10 класу.

      На останок мені  від імені випускників хотілося б ще раз привітати зі святом шановних наших педагогів і побажати наступне: «Шановні вчителі, щира подяка Вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.

      Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаємо кожному з Вас міцного здоровя на долгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру, любові та злагоди!

 

Дар’я СТРЕЛЬЦОВА, учениця 11 класу

 

 

 

День цивільного захисту очима учнів 11 класу

      20 травня 2021 року в КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено показові тренування – «День цивільного захисту».

Цього ж дня була опрацьовано тренування «Пожежа у закладі «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів». Високу підготовленість та практичні дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій показали керівний склад цивільного захисту навчального закладу, педагогічний та технічний персонал школи, учні 5-11-х класів. Ми, одинадцятикласники,  можемо впевнено констатувати, що організовано і вчасно було проведено евакуацію учнів, учителів та всіх працівників школи відповідно до розробленої в закладі Інструкції щодо виконання вимог та порядку дій населення (персоналу) у разі виникнення надзвичайних ситуацій (пожежа). Всіх учасників навчально – виховного процесу евакуйовано на спортивний майданчик.

     Практична спрямованість заходів, що проводилися, викликала інтерес в учнів нашого класу, спонукала їх до поглиблення знань із ЦЗ та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій. Проведення «Дня цивільного захисту» показало , що ми, одинадцятикласники,   вміємо грамотно і чітко діяти для захисту свого життя і здоров’я.

 

Колектив учнів 11 класу

99686903-7b44-4deb-989e-42b3ef7864c1.jpg
97d4dfbb-e0f4-4387-844d-ce3d9c6151d0.jpg

Здоров'я людини – це її багатство

 

      День фізичної культури і спорту — свято України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня.

     Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у нашій школі проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого дню фізкультури та спорту. Завершенням тижня стало свято під назвою «День здоров’я» Весело, із азартом і завзяттям проходили  спортивні змагання. Вчитель візичної культури Ігнатьєв Валерій Сергійович разом із педагогом – організатором розробили план проведення змагань. До насиченої і змістовної програми тижня ввійшли різні конкурси, змагання, естафети, у яких учні радо приймали участь, проявивши витривалість, силу волі, терпіння, вміння сприймати не лише перемоги, але й поразки. Учні одинадцятого класу випробували себе в ролі судей на станціях:  підраховували кількість стрибків на скакалці, кількість віджимань, допомогли вчителю згадати правила дорожнього руху, знаки регулювальника. Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники спортивних замагань. 

      Отже, від імені учнів 11 класу бажаю всім Вам міцного здоров'я, добра, миру та підкорення нових спортивних висот!

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

IMG-e577be95928f39054e10bfd08b0680d0-V — копия.jpg
IMG-9c80dcb3fe31a1c8b231dc894572edcc-V — копия.jpg
IMG-81c69dcfa56fe1389f26ce72ab1d381c-V.jpg
IMG-b74c94f502a37e83a55a6e2d5cb231d0-V.jpg

З Днем знань!

Свято 1 вересня, День знань однаково хвилююче свято, для дорослих та дітей.   Свято першого дзвоника об’єднує педагогів, батьків, учнів  у дружню шкільну родину. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням  — до своєї другої домівки — у школи . Саме в День Знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів, їх неоціненну роботу розуму й серця. День знань – справжнє  свято мудрості, доброти і людяності. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової осяйної дороги – дороги до знань, до нових звершень. Поруч з першокласниками стоять ті люди, для яких свято першого дзвінка теж особливе, тому що останнє, - це учні 11 класу. Ніби вчора їх такими ж маленькими привели батьки до школи, а сьогодні - це дорослі юнаки й дівчата.

            Дорогі мої одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, бережіть непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати а й основам великої науки – життя. Нехай останній рік, проведений в стінах рідної школи, буде роком роздумів, кропіткої праці, духовного зростання. А я бажаю вам натхнення і витримки в цьому навчальному році!

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 11 класу

IMG-f2b9060bc9c27fed8771808630ea9b54-V.jpg
IMG-2e23572a4f0a7252c2f90001ef49c991-V — копия.jpg
IMG-1a27b9ec3e916ee635834ebc229b1eaf-V.jpg

2020-2021 н.р
ми у 10    класі

Привітання обдарованих – гарне свято

      За гарною освітянською традицією, щорічно  наприкінці навчального року у КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбувається яскраве свято юних талантів. Саме так можна назвати Свято обдарованих дітей у нашому закладі

      ХХІ століття – це століття освіти й духовності, пріоритетності знань і швидких змін. Відтак, навчання набуває нових ознак: потрібно вчити вчитися. Відчули нові ознаки й учні 10 класу, які цього дня виходили на сцену, щоб отримати заслужені нагороди. Утюк Софія отримала грамоту за участь і перемогу у всеукраїнському конкурсі «Парад квітів біля школи», Грицик Діана, Утюк Софія і Стрельцова Дар’я – за участь і перемогу у всеукраїнському конкурсі «Моя батьківщина -Україна», учні 10 класу отримали грамоту за всеукраїнський конкурс-огляд внутрішнього і зовнішнього озеленення закладів «Галерея кімнатних рослин», Стрельцова Дар’я отримала грамоту за участь і перемогу в Конкурсі літературної творчості «Березневі містерії». Піднятися на вершину слави їм допомогли як особистісні якості: наполегливість, жага знань, уміння сконцентруватись, так і постійна допомога та підтримка справжніх фахівців своєї справи, талановитих учителів та наставників.

     Друга частина свята була у вигляді квесту. 10 клас, як найстарші на святі, були залучені у якості наставників учнів початкової школи. Вони допомагали малечі пройти всі станції і отримати довгоочікувані призи.

    На останок хотілося б зазначити, що одним із основних завдань сучасної школи є залучення творчо обдарованих учнів до наукової-дослідницької та пошукової діяльності. Які різні захоплення та уподобання у наших юних пошуковців! Мабуть, це тому, що сама наша земля надихає на творчість майбутніх геніїв.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

День Вишиванки у рідній школі

 

Шили-вишивали хрестики зелені, —
зашуміло листя на вербі й калині.
Золотилось сонце у розлогій кроні.
Вишивала долю, наче по долоні…

        Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

     День вишиванки – народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня.

     Отже, цього дня у КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів»  відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Учні 10 класу активно долучилися до святкування: танцювали, співали пісні про Україну та фотографувались біля фотозони.

Нехай День вишиванки зітре кордони і об’єднає українців по всьому світу, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення. Відмінного настрою і різнокольорових вражень!

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Безпечна дорога додому

    Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання певних правил або невміння дотримуватися їх часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя, потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.

     З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху в 10 класі 19 травня в рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено годину спілкування «Безпечна дорога додому». Учні десятого класу обмінялися думками щодо статистики дорожньо-транспортних пригод та їх причини, обговорювали ситуації, що призводять до травматизму, розв’язували ситуативні задачі. 

    Проведення години спілкування показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Було поглиблено знання учнів у відповідній сфері, ми продовжили розвиток практичних навичок, поглибили знання з Правил дорожнього руху.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Насичений подіями тиждень

     15 травня - день багатий на свята! Міжнародний День сім'ї, День науки, День учителя біології! Також щороку у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. У 2021 році цей День припадає на 15 травня. Тому тиждень після тривалого дистанційного навчання в 10 класі насичений різноманітними заходами, бесідами, круглими столами.

     В середу, 12 травня, класну годину ми провели у вигляді круглого столу під гаслом «БЕЗ СІМ’Ї НЕМА ЩАСТЯ НА ЗЕМЛІ». Ми вели мову про одвічну тему всього людства -  про любов до найдорожчих, про найрідніших людей – батьків. Було наголошено про те, що батьки дарують нам не тільки життя, а й розуміння його, любов до нього. Материнська любов дає наснагу й силу, впевненість і захищеність, вона надихає й окрилює. Дитина, сповнена любові, і сама учиться любити навколишній світ. Батькова порада, мудрість, підтримка – це основа розуміння великої книги людського життя. Говорячи про значущі області життя людини, десятикласники долучилися до дуже цікавої інтерактивної вправи і виділили для себе найбільш головні життєві цінності. Круглий стіл пройшов у дуже теплій та доброзичливій атмосфері.

     Не оминули увагою День науки та День учителя біології. Усі  ми відчуваємо у різні періоди життя, що шкільні наукові знання – це базис. А знання з біології – це наше життя – від  піклування про здоров’я людини до необхідності берегти здоров’я  планети. І все це вчителі намагаються донести до своїх учнів багато років.

     Також напередодні Дня Європи було проведено бесіду про європейські цінності та європейське майбутнє України, адже культура і цінності України пов'язані з Європою. З Європою нас об'єднує не тільки місцерозташування, а й спільний шлях. Саме тому було встановлено український День Європи. Свято засноване указом президента Леоніда Кучми у 2003 році. День Європи щорічно відзначається в Україні в третю суботу травня.
     Ми разом із учнями згадали, що саме у цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, щонайголовніше – наше спільне майбутнє.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Проєктна діяльність на уроках англійської мови

    Однією із форм навчання англійській мові в 10 класі є застосування методу проєктів, адже проєктне навчання (project-based learning) дедалі більше набирає обертів і є дуже ефективним і актуальним підходом до викладання та навчання. Все вказує на те, що після його успішного впровадження в учнів покращується мотивація до навчання та підвищується рівень досягнень.

    Вже стало доброю традицією для учнів 10 класу після закінчення кожної теми з англійської мови створювати колективний проєкт, а потім захищати його. Дуже цікаво спостерігати над тим, як створюється проєкт, як розподіляються обов’язки між учнями, як взагалі здійснюється контроль та самоконтроль над  виконанням усіх завдань. Учні добре розуміють, що відповідальність за навчання покладається на кожного учня як індивіда і як члена проєктної групи. І найважливіше те, що дитина, а не вчитель визначає, що буде містити проєкт, а також в якій формі і як буде проходити його презентація. Найцінніше в проєктній діяльності, на мій погляд, те, що все йде від учнів, а моя роль, як вчителя англійської мови, – лише організаційна.

     Таким чином було створено багато проєктів на різні теми учнями 10 класу. Але мені хотілося б зупинитись на створенні деяких з них. У рамках проєкту «Natural Disasters» Грицик Діана підготувалась і виступила з темою «Danger of Tornadoes», Утюк Софія склала повідомлення під назвою «Forest Fires», Стрельцова Дар’я обрала для виступу тему «Hailstorms», а Борисенко Данило підготував дуже цікавий виступ «Tsunamis». Вся інформація виявилась дуже цікавою та корисною, було обговорено дуже багато уточнюючих додаткових питань, складених англійською мовою.

   Наступна проєктна робота учнів була присвячена темі «Types of Art» і результатом цього проєкту було створення змістовного постеру. Вихованці досліджували різні напрями мистецтва, були залучені всі учні 10 класу.  Унікальність саме цього проєкту полягає в тому, що учням пропонувались лише можливі вихідні точки, які вони вільно розвивали у різних напрямках. Результат роботи перевищив усі очікування. Учні, спілкуючись англійською мовою, висловлювали свої думки стосовно обраної тематики.

    Безсумнівно, що не все було досконало у виступах дітей, далекі вони від досконалості. Але не це головне. Досягнута основна мета: учні долучилися до творчості, працювали з великим піднесенням і натхненням та залишились задоволені результатом своєї творчості.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, вчитель англійської мови

Щаслива лапа

     З метою популяризації гуманного ставлення учнів до тварин, ознайомлення з юридичною відповідальністю за жорстоке поводження з тваринами та з нагоди того, що 1 березня - Міжнародний день котиків, в КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено благодійну акцію «Happy Мяу для Мурчика», до якої із задоволенням долучились і учні 10 класу

      З учнями був проведений цікавий круглий стіл «Щаслива лапа» про захист і допомогу безпритульним собакам та котам, під час якої учні поділились досвідом стосовно того, як правильно дбати про собаку та кота, а також як правильно поводитись з безпритульними тваринами.

     Утюк Софія наголосила на тому, що жорстоке поводження з тваринами веде за собою серйозні наслідки, Стрельцова Дар’я проаналізувала причини такого ставлення до тварин і донесла інформацію про те, як захистити себе від нападу безпритульної собаки при зустрічі з нею. Учасники круглого столу брали активну участь у заході: задавали запитання, ділилися своїми знаннями з даної теми.

     Ми разом із учнями дійшли висновку, що сьогодні в нашому суспільстві існує багато стереотипів щодо безпритульних тварин. Саме для того, аби зменшити кількість песиків на вулицях, необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед молоді і створювати притулки для наших братів менших. Десятикласники разом з іншими учнями нашої школи зібрали та передавали до фонду їжу та ліки для безпритульних тварин у Мелітопольське товариство зоозахисників «Надія».

Надалі ми плануємо продовжувати співпрацю з цим товариством та здійснити поїздку до притулку для тварин у м. Мелітополь.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Щасливий той вчитель, який має творчих учнів…

     У деяких випадках я навіть сказала б, що не обов’язково творчих, головне – відповідальних та готових прийти на допомогу. Мені пощастило, бо я  працюю з творчими, відповідальними учнями 10 класу, які допомогли організувати та провести літературно-музичний захід «Її життя – сонячний промінь», приурочений 150-річниці з дня народження Лесі Українки.

     Стрельцова Дар’я, Утюк Софія,  Грицик Діана, Борисенко Данило  своїм прикладом виховують жагу до знань у малечі, долучаючи талановитих учнів молодшої школи до подібних заходів, цього разу це була здібна Тюріна Дар’я з 2 класу

     Колектив шанувальників творчості Лесі Українки згадав творчий і життєвий шлях поетеси, декламував її вірші. Присутні прослухали поезії «Надія» та «Конвалія», уривок з поеми «Одержима», переглянули пісенну версію монологу Мавки з драми-феєрії «Лісова пісня».

     Утюк Софія та Тюріна Дар’я були перевтілені в образи дорослої та маленької Лесі. Всі, наче наживо, повернулися в минуле та зустрілися з відомою Дочкою Прометея.

    Літературно-музичний захід не залишив нікого байдужим, і це не дивно, адже десятикласники та другокласниця майстерно, емоційно донесли до уваги глядачів відомості про хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя Лесі Українки – життя сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси.

     На згадку про захід усі учні та працівники школи отримали в подарунок закладки з зображенням Лесі Українки. Такі подарунки від вчителів-філологів стають традиційною родзинкою свят, які вони проводять.

     Я вдячна Софії, Дар’ї, Данилу, Діані та маленькій Дар’ї за те, що вони шанують та люблять рідне слово, є підтримкою та опорою вчителів.  

Тетяна УДОВИЧЕНКО, учитель української мови та літератури

Я та соціальні мережі

     В епоху глобалізації процесів життєдіяльності нинішнього суспільства, коли інформаційні канали стали невід'ємною частиною діяльності людства, все більш актуальним є завдання передачі величезної кількості інформації. За останні п’ять років величезної популярності набули сайти соціальних мереж. Уявити сучасних підлітків без них сьогодні просто неможливо. Інстаграм, Тік Ток, Фейсбук заполонили розуми багатьох підлітків.

     Підлітки й соціальні мережі - проблема чи …? Це питання було доручено дослідити учням 10 класу. Стрельцова Дар’я дуже докладно розповіла про, набувшу розголосу, соціальну мережу Тік Ток. Були порушені питання походження цієї мережі, основного контенту та необхідності цього застосування. Не обійшли увагою ми й інші сайти, такі як  Інстаграм і Фейсбук, якими також користується велика кількість підлітків.

     Протягом нашого спілкування учні 10 класу прагнули знайти плюси соціальних мереж, але їх не так вже й багато:

  • Можливість самореалізуватися в очах друзів і знайомих;

  • Знайти собі друзів, знайомих однокласників;

  • Велика база даних відеофайлів, музичних файлів, серед яких можна знайти рідкісні або потрібні екземпляри;

  • Пошук у соціальних мережах однодумців. Є чимало важливих і потрібних груп, де люди можуть обмінюватися накопиченим досвідом або просто своїми поглядами на життя.

     Ми також з’ясували, що вплив соціальних мереж на підлітків може бути як позитивним, так і негативним. У більшості випадків негативних чинників стає більше, основні - шкідливі фактори при частому перебуванні за комп'ютером і знаходженні в соціальних мережах:

• обмежена поза, сидяче положення протягом тривалого часу;

• вплив електромагнітного випромінювання;

• втома очей, навантаження на зір;

• перевантаження суглобів кистей;

• стрес при втраті інформації;

• залежність від віртуального світу;

• загальна доступність інформації;

•  психічні розлади.

     Отже, протягом засідання круглого столу було доведено, що неможна однозначно судити про вплив соціальних мереж на особистість підлітка. Звичайно ж, у всьому є свої мінуси і плюси. Слід лише пам'ятати, що все необхідно робити з почуттям міри, в тому числі і користуватися Інтернетом. І все залежить лише від нас самих: як ми вирішимо самі прожити це життя: «реально» або «віртуально» вирішувати нам ...

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Ти – вічний біль, Афганістан…

… Ти ждала вісті з гір Афганістану,
Молилася і плакала – надія ожила,
А син стояв суворий та безмовний,
Лиш краплі впали з юного чола…
Роман Кіндратишин

     Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 32 роки тому, 15 лютого далекого 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. Афганська війна – трагічна сторінка історії нашого народу.

     Саме цій темі було присвячено годину пам’яті в 10 класі під назвою «Ти – вічний біль, Афганістан…». Учні заздалегідь пропрацювали велику кількість матеріалу про цю війну і сьогодні презентували узагальнену інформацію. Борисенко Данило наголосив на тому, що трагічна війна в Афганістані тривала довгих десять років і викликала у свідомості людей біль і смуток за понівечені долі наших воїнів. Війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Не дивлячись ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. Грицик Діана та Стрельцова Дар’я проаналізували наслідки афганської війни для українського народу. Після всього почутого ми подивилися відеоролік, запропонований Утюк Софією, під час перегляду якого ми знов поринули у спогади, з якими ділились ті, хто бачив усе жахіття війни.

      Пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі – це вже наш святий обов’язок. У спогадах,  снах, думках… Вони на це заслуговують!

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

З любов’ю в серці

 

    Кохання — одне з найкращих і найглибших людських почуттів, невичерпне та вічне, як саме життя. Його сила облагороджує, робить людину добрішою і кращою, спрямовує на величні діла і героїчні вчинки, а іноді змушує тяжко страждати.  Саме кохання, любов — джерело творчого натхнення багатьох поколінь.

      Традиційно  14 лютого відзначається день святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Юнаки та дівчата нашої школи завжди з нетерпінням чекають  цього чуттєвого та романтичного свята.

       Цього року,  напередодні свята, члени учнівського самоврядування вирішили  організувати низку заходів з нагоди цього дня.  Всі учні 10 класу вирішили підтримати президента учнівського самоврядування Софію Утюк. Вони прикрасили школу, допомогли в організації та проведенні заходів.

      Тому завдяки підтримці друзів, 12 лютого у нашому закладі в атмосфері  радості й тепла, цікаво й активно відзначили день Святого Валентина. Святково прикрашена школа вже при вході всім задавала піднесеного настрою. Протягом дня в школі працювала святкова  «Пошта кохання», у поштову скриньку кожен бажаючий міг опустити романтичну листівку кохання та симпатії.  Також, символічно, Купідончики початкової ланки стали листоношами та привітали учнів кожного класу з Днем закоханих, довівши що це свято чудес, яскравих вражень і кохання. А для учнів 5-8 класів учнівське самоврядування організувало конкурсну програму  «Холостяк + холостячка». Для учасників заходу створили атмосферу свята, гарного настрою та веселощів. Пари змагалися в  різноманітних  конкурсах і тим самим  розвивали творчі здібності та навички чемного ставлення до людей, формували культуру почуттів, виховували почуття прекрасного, дружбу, взаємоповагу, уміння відпочивати й працювати в колективі.

Тетяна ФУРМАН, заступник директора з виховної роботи

IMG_20210217_161619_637.jpg
IMG_20210217_161612_564.jpg
IMG_20210217_161606_113.jpg
IMG_20210217_161623_604.jpg

Всесвітній день читання вголос

      Мало хто знає, що існує таке повчальне та цікаве свято, яке проводиться щорічно у першу середу лютого. У 2021 році святкування припало на 3 лютого. Ми довго думали з учнями 10 класу, як же заохотити людство, а найбільше – молоде покоління, до читання книг. І вирішили, що тільки власним прикладом!

     Також спонукало нас організувати та провести це свято в школі те, що новгородківські учні беруть участь у різних літературних конкурсах, а їх роботи читає лише вчитель-наставник та члени журі. На уроках літератури рідного краю ми вивчаємо творчість письменників Мелітопольського краю у той час, коли поруч з нами, за однією партою, сидять не менш талановиті хлопці та дівчата.

    Тому на початку навчального дня Софія та Данило всім бажаючим давали можливість отримати відповідь на запитання, проблему чи ситуацію, які хвилюють їх останнім часом. Учні та педагоги обирали собі листочок з мудрим висловом, який містив відповідь або заклик до певної дії. Дуже часто лунали слова: «Звідки ви дізналися, що це про мене?» або «Боже, як влучно». А все тому, що мудрість не старіє навіть з роками, вона актуальна завжди!

     Пізніше, під час великої перерви, всі бажаючи мали змогу прослухати читання вголос Софією власної поезії, яку вона підготувала в рамках Поетичного проєкту до Всесвітнього дня поезії Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Поезія заради миру». А Діана презентувала уривки з роздуму своєї однокласниці Дар’ї «Філософія визнання», який вона написала для Конкурсу літературної творчості для школярів «Березневі містерії». Усі були здивовані, що в рядках таких тендітних дівчат міститься стільки енергії, сили та мудрості.

     Я дуже вдячна своїм десятикласникам за те, що вони зажди з радістю організують будь-яке свято та проведуть його на всі 100%. І про це хочеться говорити вголос!!!

Тетяна УДОВИЧЕНКО, вчитель української мови та літератури

Кислоти у харчових продуктах

     Смак напою залежить від співвідношення цукрів (фруктози, глюкози) і кислот. У більшості плодів, а відповідно й соків з них, кислий смак визначається поєднанням кількох кислот. Кислотність визначають у вигляді позначення «рН». рН для харчових продуктів вимірюється за шкалою від 0 до 14. Чим нижчий рівень pH, тим середовище кисліше (від 6,9 до 0). Більшість плодів, соків з них та й напоїв взагалі знаходяться саме у цьому діапазоні. Більше того, у системи травлення людини також переважно кисле середовище (від кислотності шлунка за рахунок виробленої ним соляної кислоти в 1-2 pH до кислотності у стравоході 6-7 рН).

     Органічні кислоти необхідні людському організму: вони беруть участь в обміні речовин - є сполучною ланкою між обміном вуглеводів, білків і жирів, активізують роботу слинних залоз, збільшують відділення жовчі, шлункового соку, підтримують кислотно-лужну рівновагу.

     З учнями 10 класу провели лабораторний дослід на тему: «Виявлення органічних кислот у харчових продуктах». Пригадали Інструктаж з БЖД, підготували місце для роботи, одягли халати. Експеримент провели з такими продуктами: яблуко, консервований томат, лимон. Кожен з них показав різний результат. З учнями зробили висновок, що найвища кислотність була у лимона, а нижча - у яблука. Обговорили значення та користь фруктів та овочів для людини.

 

Людмила РУДЗИНСЬКА, учитель хімії

Свіча Голокосту не згасне

      З метою поглиблення знань учнів з «проблемних» тем історії, з трагічними подіями Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей, формування основи культури і толерантності у міжнаціональних відносинах, виховання співчуття, співпереживання, почуття гуманності, гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту в Україні, у 10 класі КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» проведено  годину пам’яті «Голокост – шрам на серці людства».

     Дату 27 січня було обрано не випадково, саме цього дня у 1945 році був визволений найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), через який пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї. Усього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

       У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я яким - Голокост. Цю втрату ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібне більше ніколи не повториться!

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

ЗУСТРІЧАЄМО РІК БИКА

      Новорічні свята – чарівні. У переддень Різдва Христового та Нового року, 24 грудня 2020 року, для учнів 10 класу Новгородківської ЗШ І-ІІІ ступенів школі пройшло Новорічне свято. Саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням потрібно було створити казкову атмосферу – прикрасити саморобну новорічну  ялинку та весь кабінет сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.

     У цей день у всіх учнів, учителів та працівників школи передсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного. Святкування Нового року у зв’язку з пандемією коронавірусу проходило для десятикласників у межах кабінету. Учні підготували святкову феєричну програму з новорічним сюжетом, піснями, хороводами, новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька подарували солодкі подарунки. Була організована Новорічна дискотека.

     Дякуємо за підтримку у проведенні Новорічного свята батьківський комітет класу за солодкі призи та подарунки. Сподіваюсь, що всі залишились задоволені.

Ми, разом з десятикласниками, вітаємо всіх із прийдешніми Новорічними святами!

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Розвиток критичного мислення на уроках біології,

аналіз рекламних продуктів

      Нині реклама зайняла провідні позиції у багатьох країнах світу, зокрема й в Україні. Рекламні оголошення розміщені практично всюди: у газетах, журналах, вагонах метро тощо. Рекламні відеоролики стали невід’ємною частиною будь-якого телевізійного каналу.

      Власне, реклама дає змогу людині придбати потрібні їй товари, що вже нині відчутно і в Україні. Ми купуємо те, що нам говорять чи радять. Кожний з нас, навіть не помічаючи, знаходиться під впливом реклами. Ми не помічаємо, як вона на нас діє. Ми стали рабами науково-технічного прогресу, і реклама цим вміло користується. Споживачі охоче купують продукти харчування, предмети побутової хімії, взуття та одяг, господарські товари, меблі тощо.

       З огляду на все вищесказане учням 10 класу в рамках практичної роботи «Критичний аналіз харчових продуктів та біодобавок» було запропоновано обрати одну з найпоширеніших реклам та за планом провести її критичний аналіз.

     Учні із захопленням взялись до справи і вже на наступному уроці ми приступили до захисту робіт. Утюк Софію зацікавила реклама заквасок Vivo, яку можна знайти за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=MFBkejbrTzY&ab_channel=%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0 Вона наполягала на користі бактерій. Софія дослідила, що закваски – це живі корисні бактерії, висушені спеціальним чином для забезпечення надійного зберігання та розфасовані для зручного застосування.      Потрапляючи в тепле молоко, бактерії живуть і розмножуються, багаторазово збільшуючи свою кількість. Також Софія всім рекомендувала використовувати ці закваски як якісний продукт харчування. 

      Грицик Діана звернула увагу на рекламу шкідливих алкогольних напоїв, дівчина з’ясувала, що  реклама алкоголю забороняється з 6 по 23 години (Стаття 22 Конституції України), і призвала зовсім прибрати її з телеекранів.

      Борисенко Данило звернув увагу на пакування продуктів на прикладі східних солодощів. Розміри упаковки та її вміст не співпадають (коробка велика а вмісту мало).

  Даша Стрельцова проаналізувала рекламу соєвого соусу від торгівельної марки Торчин https://www.youtube.com/watch?v=o8wijsARJ_s&ab_channel=%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0 Вона порівняла справжній рецепт соєвого соусу з тим, що продається торгівельною маркою Торчин і з’ясувала, що виробник відійшов від справжнього рецепту, але в поданому відеороліку ми це не прослідковуємо.

          Взагалі ми дійшли до висновку, що не можна в усьому  покладатися на рекламу, адже вміст реклами не завжди відповідає дійсності, а також зазначили про те, що, насамперед, треба піклуватися про своє здоров’я а також необхідно приймати зважені рішення при купівлі розрекламованих продуктів.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, учитель біології

Права людини

       10 грудня – важлива дата для нас усіх. Цього дня відзначається чергова річниця ухвалення Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй Загальної декларації прав людини. З’явившись після закінчення ІІ світової війни, Декларація покликана охороняти життя, свободу і рівність усіх людей. На сьогодні цей документ перекладений на 375 мов. Незважаючи на те, що Декларація має рекомендаційний характер, її статті стали частинами правових систем більшості держав світу та були покладені в основу інших документів, що розширювали і закріплювали права людини.

        З метою формування людської гідності, свободи особистості, міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, миролюбності, доброти; передача знань про права людини в національному вимірі, про взаємозв’язок прав людини та громадянина; виховання розуміння зв’язку прав людини та збереження миру на Землі, у10 класі було проведено виховну годину, присвячену правам людини. Учні 10 класу активно долучились до опрацювання низки нормативних документів, обговорили основні етапи розвитку поколінь прав людини, порушили актуальні проблеми стосовно дотримання прав людини.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Моделювання на уроках біології

     Нові підходи до організації освітнього процесу з біології в загальноосвітній школі потребують використання найсучасніших педагогічних концепцій та вдосконалення відомих методик, модернізації їхнього змісту з метою формування високоінтелектуальної, духовно багатої, творчої, толерантної особистості.

        Учнів 10 класу зацікавила думка про те, що з-поміж розмаїття методів ефективного навчання біології чинне місце посідає метод моделювання біологічних явищ та об’єктів.  На уроці біології з теми «Поняття про матричні синтези. Етапи біосинтезу білка» ми разом з учнями ви рішили перевірити це. Спочатку ми з’ясували, що модель у буквальному значенні означає відтворення предмета в зменшеному або збільшеному вигляді, схему, зображення або опис якого-небудь явища або процесу в природі й суспільстві.

       Наступним етапом нашої творчої роботи стало вивчення етапів біосинтезу, в цьому нам допоміг матеріал підручника та відеофрагмент за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=9zUAWNqaT6g&ab_channel=%D0%A6%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0

      І нарешті учні готові до творчого етапу, до створення моделі з підручних засобів. З’ясувалось, що така складна тема може бути такою цікавою.

      Таким чином, ми з учнями пересвідчилися в тому, що застосування методу моделювання забезпечує формування провідних понять, засвоєння біологічних закономірностей. Дякую за активну участь і за створені моделі!

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, вчитель біології

Створення “mind map”

      При викладанні української мови та літератури, як й інших  предметів, учителі прагнуть використовувати на різних етапах уроку різні техніки візуалізації мислення та альтернативного запису засвоєного матеріалу. Ось і учні 10 класу на уроці узагальнення знань за творчістю Івана Франка створили візуально укомплектований матеріал – ментальну карту, яка полегшила сприйняття та засвоєння теми. Суть побудови ментальної карти полягає в тому, щоб за допомогою зрозумілих символів, образів, об’єктів, асоціацій, якими мислить людина, наочно зобразити карту знань на обрану тему. 

      Десятикласники почали з центральної ідеї посередині чистого аркушу, використовуючи портрет письменника.  Потім використовували заздалегідь підготовлені картинки і заповнили ними весь вільний простір. Далі учні вибрали ключові слова і нанесли на гілки, деякі елементи пов’язали між собою за допомогою стрілочок. Для акцентування уваги на певних поняттях, знавці використали кольори на власний розсуд по всій карті пам’яті. Згодом Стрельцова Даря презентувала mind map та всі обговорили можливість варіативності використання тих чи інших картинок.

     Майндмеппінг – відносно нова техніка, яка стрімко розвивається. Хтось її любить і активно використовує, інші – не розуміють і вважають даремною тратою часу. Є і такі, для кого це малювання карти не організовує думки, а ще більше заплутує. А ось десятикласникам ця техніка дуже подобається, бо в невимушеній обстановці вони мають змогу повторити вивчений матеріал, спілкуючись з однокласниками та вчителем.

       Дуже вдячна своїм учням за застосування нововведень у своїй педагогічній майстерності, хоч вони не замінять педагога, проте вчитель, який використовує в роботі технології замінить того, хто ними не володіє.

 

Тетяна УДОВИЧЕНКО, вчитель української літератури

Найкращі вітання лунають на адресу українських воїнів з нагоди їхнього свята

     6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Збройні Сили України». Саме в цей день ми відзначаємо свято нашого українського війська. Насамперед, це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності, свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною та незалежною.

     Сьогодні вітаємо нашу гордість і найцінніше багатство України – всіх її військовослужбовців. Ви – наші захисники, надія і опора. Ви – хранителі спокою та мирного неба над головою. Прийміть вітання з найкращими побажаннями від учнів 10 класу: здоров'я, світлого настрою, успіхів на всіх фронтах!

Класний керівник та учні 10 класу

16 днів проти насильства

      Щорічно в Україні, з 25 листопада по 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства»,  яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

      Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

   У рамках щорічного заходу учні 10 класу взяли активну участь у занятті з елементами тренінгу «Насильству немає виправдання». Цей урок про проблему домашнього насильства  дав змогу навчати учнів розрізняти його види та надав алгоритм дій у випадку ситуації насильства.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

ПРИВІТАННЯ З ПЕРЕМОГОЮ

     Школу називають другою домівкою. І це справді так. Адже саме тут діти проводять велику частину життя. Тут вони вчаться дружбі і взаєморозумінню, самоповазі і відвертості, вмінню бачити прекрасне. І не тільки бачити, а й створювати та зберігати.
     Саме тому Всеукраїнська трудова акція «Парад квітів біля школи» та заочний конкурс-огляд внутрішнього та зовнішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин» знайшли своє місце у творчих та трудових справах учнів 10 класу. Звіт з проведеної роботи з благоустрою пришкільної території у виконанні Утюк Софії під керівництвом учителя біології Смелянської Оксани Анатоліївни посів у районному етапі конкурсу І місце і роботу надіслали на обласний етап конкурсу.

     Колективна конкурсна робота  «Галерея кімнатних рослин» у виконанні учнів 10 класу під керівництвом Смелянської О. А. та Кралічек Р. Я. зайняла на районному етапі ІІ місце і робота також біла відправлена в Запоріжжя в ЗОЦЕНТУМ  ЗОР.
    Було зроблено висновок, що  жити  щасливо  і  жити  в  злагоді  з природою – важливо. Пізнання  довкілля, створення  відповідного  дизайну біля  закладу, в приміщенні школи переконало учнів, що можна бачити  красу, бути  її творцями, отримувати  нові  враження.

 Оксана СМЕЛЯНСЬКА, вчитель біології

Діти з вчителем грали в карти на уроці

   Гучна та неочікувана подія сталася в нашій школі 4 листопада: учнів 10 класу застукали за грою в карти на уроці української літератури, та й ще не самих, а з учителем! Випадково до класу зазирнув співробітник школи, який і здивувався побаченому – учні 10 класу разом з Удовиченко Тетяною Леонідівною, не звертаючи на нього уваги, не ховаючи карт, продовжили свою азартну гру в стінах школи. Папараці зробив для доказу декілька фотознімків  та вирішив довести до ладу цю гучну справу…

     Прийшлося всім видихнути, адже з’ясувалося, що 10 клас грав у літературні карти, які напередодні як авторську розробку презентувала вчителька української літератури. Суть гри полягає в тому, що існують головні карти – автори творів, які вивчали учні протягом цього року (І. Нечуй-Левицький, П. Мирний, І. Карпенко-Карий), додатково учні отримують карти з сюжетними зображеннями та коментуванням до них. Учень ходить тією картою, яка стосується конкретного автора твору, наприклад: до творчості І. Нечуй-Левицького підходять карти з надписом «Лаврін-Мелашка», «Карпо-Мотря», Маруся-Омелько», «Безока економша», бо вони означають головних героїв твору цього автора «Кайдашева сім’я». Програє той, у кого останнього в руках залишились карти.

     Учням дуже сподобалася гра по узагальненню знань з теми. У нестандартній та ігровій формі вони згадали всі відомості, які необхідні будуть їм при здачі ЗНО з української літератури по творчості вищезгаданих письменників.             Учні 10 класу сказали відверто, що і надалі хочуть повторювати пройдений матеріал у формі азартної гри. Ну, а мені залишається виконати свою обіцянку та надрукувати нові карти по творчості Івана Франка.

Тетяна УДОВИЧЕНКО, учитель української літератури, азартний гравець в літературні карти

Не мисліть стереотипно!

    Instagram відноситься до однієї з найбільш популярних соціальних мереж в Україні, поступаючись хіба що Facebook. Напевно, немає жодного відомого блогера, у якого б був відсутній профіль в Instagram. Instagram – соціальна мережа візуально-розважального характеру, тому серйозні теми розвивати тут досить складно. Але учні 10 класу не шукають легких шляхів, тому під час дистанційного навчання вирішили анкету головного героя твору Івана Карпенко-Карого «Мартин Боруля» створити у вигляді профілю в Instagram.

      Не варто думати, що достатньо для цього розмістити декілька фотографій з Інтернету та виконану роботу надіслати на перевірку вчителю. Ні, потрібно створити саме успішний акаунт, який потребує правильного оформлення, щоб кожен відвідувач сторінки відразу розумів: чим займається Мартин Боруля, як з ним зв’язатися, чи можна довіряти цьому чоловіку тощо. Окрім цього, потрібно спланувати контент: пости, їх тематику, вид і текст. Необхідно пам’ятати, що бути серйозним – нудно, тому профіль має містити інформацію гумористичного характеру. 

Не варто забувати, що Instagram – це візуальна мережа, тут спочатку оцінюють картинку, а потім читають текст. Тому фотографіям варто приділяти особливу увагу, на жаль, в учнів були лише чорно-білі фотографії, але це не завадило їм створити цікаві акаунти  Борулі.  

      Учні 10 класу створили класні сучасні профілі в Instagram  головного героя твору, довівши цим, що методика викладання предметів (у нашому випадку української літератури) постійно вдосконалюється, пропонуючи нові інструменти перевірки засвоєння матеріалу, видаляючи або блокуючи старі та неефективні. Тому не бійтеся пробувати під час виконання домашніх завдань, не бійтеся експериментувати та творити, як це зробили десятикласники, – тут немає універсальних рецептів, а тільки загальні рекомендації.

Тетяна УДОВИЧЕНКО, учитель української мови та літератури

Козацькому роду нема переводу

    14 жовтня, у переддень свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Захисника Вітчизни, традиційно, з метоювшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у сучасної молоді, у Новгородківській ЗШ І-ІІІ ступенів проводилось загальношкільне дійство «Козацькому роду нема переводу!» От і цей рік не став виключенням, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання ‒ відроджувати й
примножувати традиції українського народу.
      Учні 10 класу за традицією школи допомагали організаторам свята на одній із станцій у спортивному залі, де учні школи демонстрували спортивну вправність, кмітливість, фізичну загартованість.
      Змагання стали випробуваннями на фізичну силу, вправність, кмітливість, дружбу і найкращі людські якості.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Моя  професія – моє  майбутнє

     Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства.
     Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею,її щастя. Тому особливе значення має кваліфікована допомога учнівській молоді у виборі професії. З цією метою 7 жовтня в 10 класі було проведено круглий стіл, на якому учні висловлювали свої думки та дискутували щодо опанування тією чи іншою професією. Учні намагалися скласти свій ціннісно-орієнтований портрет, висловлювали судження щодо формули "Перемога у навчанні, професії та житті".
   Було зроблено висновки, що вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше —перед собою. І тут найважливіше — не поспішати, не схибити, знайти вірний шлях для себе.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

Історія і трагедія Бабиного Яру

     "Голокост - це біль і жах українського народу". Під таким гаслом 29 вересня було проведено круглий стіл у 10 класі "Уроки Бабиного Яру". Учні, затамувавши подих, перенеслися в ті жахливі дні жорстокої війни, свавілля фашистського режиму, коли люди гинули тисячами. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв та українських патріотів, циган та інших громадян.

     Було звернуто увагу, що вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Голокосту - це попередження для людства, і український народ завжди буде єдиним у прагненні ніколи не допускати будь-яких проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті.

 

Оксана СМЕЛЯНСЬКА,класний керівник 10 класу

Урок – подорож в 10 класі «Цей загадковий світ»

 

 

    23 вересня учні 10 класу разом з вчителем біології Смелянською Оксаною Анатоліївною провели урок-подорож у світ  систематики живих організмів. Дослідники 10 класу вправно провели мандрівку доменами клітинних форм життя, а також окремим таксоном Vira.

Дізналися учні про те, що завдяки дослідженням в  макросистематиці сучасна картина класифікації живого може суттєво змінитися, можливо з’явится новий домен.

    Для уроку було підготовлено декілька презентацій, теми яких учні-дослідники дуже активно обговорювали.

Підсумкове опитування учнів наприкінці уроку засвідчило, що немає нічого цікавішого ніж світ навколо, і необхідно цей світ постійно досліджувати.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, учитель біології

Юні дослідники Новгородківської ЗШ І-ІІІ ступенів

 

     В. Сухомлинськийписав: «Поняття «природа» - єдине ціле. У цьому своя гармонія та постійність, взаємозв'язки та залежності; вона - джерело буття й суть буття, вона єдина й нерозривна з людиною. Кожний з нас - природа, що стала людиною. Людина доти могутня й непереможна, доки вірна законам природи - пізнаним і непізнаним, не нею встановленими... Активно впливати на природу, але залишатись її сином, бути вінцем її творіння та володарем її сил, по-синівському бережливо ставитись до неї - ось яку позицію нам треба займати у процесі взаємодії з природою...».

         Саме під час проведення уроків на відкритому повітрі, що в умовах карантину активно впроваджуються мною в практику викладання біології, розкриваються творчі здібності учнів. У  цьому я пересвідчилась, виконуючи практичну роботу з учнями 10 класу з теми «Візуалізувати результати дослідження за допомогою таблиць, діаграм, графіків». Спостерігаючи за природними об’єктами наживо, учні активно долучалися до виконання роботи. Я вважаю, що захоплення красою природина дихає на активну дослідницьку роботу, сприяє розвитку справжніх почуттів. Тому необхідно частіше проводити з дітьми подібні уроки, демонструвати їм мальовничі куточки рідної землі, розвивати естетичний смак та почуття гармоніїї з природою.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, учитель біології

IMG_20200909_122825-COLLAGE.jpg
IMG_20200901_100900.jpg

1 урок

 

   День знань — завжди особливе свято, дзвінкоголосе, тепле, хвилююче … Але в цьому навчальному році свято Першого дзвоника проходило в іншому форматі, без урочистих лінійок. Це пов'язано з недопущенням масових скупчень людей. У зв’язку з  протиепідемічною ситуацією перший урок був присвячений попередженню розповсюдження коронавірусної інфекції і мало назву «COVID-19 — новий виклик для всього свiту».Під час уроку учням 10 класу було повідомлено про нові правила поведінки під час навчання в умовах карантину, ознайомлено з правилами респіраторної гігієни, проінформовано про психологічну допомогу в разі тривожного стану через епідемію. Також було звернуто увагу на розповсюдження міфів про COVID-19.

   Але, незважаючи на проблеми сьогодення, у цей день від всієї душі хочеться побажати десятикласникам успіхів у здобутті нових знань та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, класний керівник 10 класу

bottom of page