top of page

Герої  Крут – для  нащадків  взірець

   Бій під Крутами 29 січня 1917 року – найбільш відома, найяскравіша подія Першої російсько-української війни, що тривала з грудня 1917-го до травня 1918 року.

    Причиною війни було бажання більшовицького уряду Росії встановити контроль над Українською Народною Республікою, проголошеною Українською Центральною Радою 20 листопада 1917 року.

    Мета: ознайомити учнів із трагічними сторінками історії становлення незалежної Української держави; розширити їхній кругозір; виховувати почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, розвивати мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу героїв Крут .  

   Сміливо йшли юнаки на січ. У глибокому снігу, при морозі -15С, у своїх гімназистських шинелях залягли вони в сніг. 300 студентів та школярів стали зі зброєю проти 6-тисячного війська, яке складалося з петроградських та московських червоноармійців і матросів Балтійського флоту.
    Бій тривав близько 5 годин. Українці відбили кілька атак, зазнавши значних втрат. Коли близько 17 години зібралися всі українські підрозділи, виявилося, що бракує одного взводу студентів, який розташовувався найближче до станції: у сум’ті битви у полон потрапив розвідувальний взвод (близько 30 осіб). Відступаючи у сутінках, студенти втратили орієнтир та вийшли просто на станцію Крути, уже зайняту червоногвардійцями.
   Один із більшовицьких командирів Єгор Попов ледь не знепритомнів, коли дізнався, що втрати  склали не менше 300 чоловік. Щоб якось їх компенсувати, він наказав ліквідувати полонених. За свідченнями очевидців, з 27 студентів спочатку знущалися, а потім розстріляли. Перед смертю учень 7-го класу Григорій Піпський із Старосамбірщини першим почав співати «Ще не вмерла Україна», і решта студентів підтримала спів. Після розстрілу місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих.

     Цю розповідь діти слухали із завмиранням серця.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

2имени.png
3имени.png

«Гірка  пам’ять Голокосту»

       Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси, але в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних… В Україні  єврейський геноцид носив особливо жорстоку форму.

   Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити  приблизно в 2  млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення.

      Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Саме він став відправною точкою в історії Голокосту.

   Через кілька місяців після приходу на українську землю нацисти знищили велику частину євреїв, які жили в Києві: за 48 годин в Бабиному Яру були по-звірячому вбиті 33 тисячі дітей, жінок і чоловіків. Але і до самого закінчення німецької окупації в 1943 році в цьому місці життя були позбавлені десятки тисяч військовополонених і мирних жителів - українців, росіян, білорусів та багато інших.

      На ранковій зустрічі ми говорили з учнями про цю трагедію. Діти мало що розуміли, але  слова «розстріл», «смерть» їм були зрозумілі.

                 Це саме  тут  навічно оселились  душі,

                 Прострелені по кілька раз,...

                 Це в них, в живих, кати байдужі                                                              Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу 

                 Стріляли, цілячись у нас.

 

3имени.png
2имени.png
2имени.png
2имени.png
2имени.png

Одна єдина соборна Україна

      «У тридев’ятому царстві жили собі…»,  - так починаються багато відомих нам казок. Що ж це за царство таке? Тридев’ять – це три по дев’ять,  тобто двадцять сім. У переносному значенні вираз «тридев’яте царство» означає дуже віддалені країни, місця. Але сьогодні на ранковій зустрічі ми  говорили не про далекі країни, а про рідну велику суверенну державу, яка живе за своїми правилами,законами. Ця країна дуже відома вам. Ви напевно здогадалися, яку країну я маю на увазі. Що це за така чарівна країна?  (Україна.)

          Україна – це наша Батьківщина. Вона має  мову, культуру,  звичаї, традиції, державні символи, свою землю та історію.

Сьогодні 21 січня. Яке ж свято відзначатиме наша країна 22 січня? (День Соборності та свободи). А що таке соборність?

Учні висловлювали свої думки.Але ніхто не зміг відповісти на це питання.

         Соборність – це об’єднання, це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і частинка надії і віри у майбутнє.

Щоб зрозуміти, ми провели вікторину до дня Соборності України. Дали відповідь на питання: «Що ви уявляєте або що приходить на згадку коли ви чуєте слово Україна?»  Склали «Асоціативний кущ», пазли про Україну.

         Не можна уявити Україну без традицій народу, природного багатства, мальовничої природи та самого народу.

  

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

3имени.png
1имени.png

«В пошуках подарунків»

    Новий Рік – це свято, яке відзначають буквально всі люди Землі. На всій планеті, у кожній країні, у кожній родині діти й дорослі готуються до цього свята. Традиція зустрічати Новий Рік виникла в дуже давні часи. Зазвичай початок року прив'язувався до якої-небудь важливої події, що відбувалася раз на рік і означала початок нового річного циклу. Історія новорічного свята в Україні досить непроста, пов'язана з неодноразовими змінами часу святкування – весна, осінь, зима, що відбулися протягом багатьох століть.  Київська Русь почала зустрічати Новий Рік першого січня, починаючи з 1700 року.     У наші дні підготовка людей до Нового Року і новорічне святкування перетворили це свято в один із найзначніших і улюблених. За тижні до початку Нового Року людей охоплює радісне очікування прекрасних сюрпризів, готуються подарунки, прикрашаються повсюдно ялинки, шиються святкові вбрання і репетируються концерти та різні веселі вистави. Краса ошатних вулиць, будинків і ялинок покращує настрій і вселяє надію на прекрасне майбутнє.

     В нашій шкільній родині теж відбулося святкування. Ми провели квест « В пошуках подарунків». Всім дуже сподобалось. Щасливі й задоволені учні пішли на зимові канікули.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

2222222222.png
1111111.png
ghj.png

День Святого Миколая

   Цьому святу налічується вже багато століть. Виникло воно приблизно після 345-го року від Різдва Христового. Присвячено дню, коли один з яскравих послідовників Христових був покликаний Господом на Небо. Цього щирого християнина звали Микола. Він ніс своє служіння в стародавній Лікії, місто Миру (нині ця місцевість знаходиться поблизу сучасного турецького міста Демре) і був єпископом у місцевій  церкві.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

333.png
222.png

День Збройних Сил

    Понеділок, 6 грудня, розпочався, як завжди, ранковою зустріччю. Але ще довго діти гомоніли про армію України. Ми дивилися фрагменти військового параду на честь 30 річниці Незалежності нашої Держави.

    Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Німецько-радянської війни.

   Діти були активними співрозмовниками. На уроці фізкультури учні показали свої досягнення у спорті.Підростають маленькі захисники своєї країни.

ggggh.png

     Цікаві факти до дня Збройних сил

  • 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил. Саме цього дня 1991 року Верховна Рада ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». У залі парламенту також було зачитано текст Військової присяги.

  • Українська армія має найвищий рівень довіри населення з-поміж усіх державних інституцій та є гарантом суверенітету й незалежності України.

  • У ЗСУ служить такий самий відсоток жінок, що і в арміях НАТО. Нині у війську понад 27 тисяч жінок-військовослужбовців. Чисельність жінок офіцерського складу у ЗСУ становить 3 767 осіб, 87 із них — у військовому званні «полковник». 

  •  З початку війни звання Герой України отримав 41 військовослужбовець (22 із них — посмертно). Звання «Народний Герой України» отримав 151 військовослужбовець ЗСУ. 

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

ttt.png
dd.png
Без ижмени.png

«Не забудь»

 

      Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада.

    Акція «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

       О 16.00 не забудьте долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити свічку у своїй домівці. Про це ми говорили 26.11.2021р. Дивились відео про дівчинку з колосками, виготовили квітку незабудку. А потім створили колективне панно «Не забудь»

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

Без имени.png
Без имени.png

День Толерантності

     Сьогодні незвичайне спілкування. Ви дізнаєтеся, чому присвячене воно, розгадавши загадку.

          Вранці на чотирьох, вдень​​ на двох, увечері – на трьох. (Людина).

Ми будемо говорити про людину, про людські вчинки, про позитивні якості людини, які є дуже важливими для кожного з нас.

      16 листопада відзначається Всесвітній ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.  У Франції  колись жив  Шарль Моріс Талейран. Це була людина, талановита і уміла враховувати настрої оточуючих, уважно до них ставитися, шукати рішення проблем. Від імені цього мудреця з'явилося слово ТОЛЕРАНТНІСТЬ,  що в перекладі з англійської означає терпіння. Терпіння виражається якостями, що входять у квітку терпіння. А одним із символів толерантності є рука людини, рука допомоги, яку ми можемо протягнути кожному.

      Наша година спілкування залишить глибокий слід в душі кожного, допоможе нам усім зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятують світ.

      Ми не зможемо відразу зробити толерантними ні свою поведінку, ні поведінку інших людей. Однак важливий навіть один маленький крок у цьому напрямку.

    Нехай кожен з вас, нехай наш клас,наша школа, наше село, наша Україна завжди будуть островами толерантності для всіх жителів великої планети Земля. В кінці  спілкування  діти отримали «Мішечок порад».

       А закінчили годину нашого спілкування словами  німецького поета Гете:

 «Перед великим розумом я схиляю голову,

 перед великим серцем я стаю на коліна»    

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Без имени.png
Без имени.png
Бепиз имени.png
Без итопмени.png

День Доброти

 

     Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).

     Ще раз скажемо, що творити добрі справи – неймовірно просто, добро не вимірюється грошима, часом – не вимагає багато часу і сил, головне – почати. Навіть просто добра усмішка незнайомій людині – вже здатна творити чудеса, в тому числі й для самої людини, хто це Добро робить. Адже крім того, що добрі справи підвищують всім настрій, вони ще й як не можна краще впливають на самопочуття, підвищують життєвий тонус.

   Ми зустрічали день Доброти фотоконкурсом «Брати наші менші». 12листопада, на ранковій зустрічі діти розказували про свої добрі справи. На питання «Якого кольору Доброта?», ми почули від кожного різні думки. Але Головна нагорода за доброту людини — радість інших людей. Навчіться отримувати задоволення від своїх добрих справ, які йдуть з вашого серця і сприймаються серцями інших.

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Без импени.png
Без имисммени.png
Без ипмримени.png
Без имени.png
Без имиени.png

 День Синички

 

     У різних державах світу щорічно відзначають досить оригінальні свята. Їх винуватцями стають не хто-небудь, а тварини. Наприклад, в Іспанії існує День овець, в Росії - День оленя. Жителів містечка Отумба, що в Мексиці, вже понад сорок років радує регулярний фестиваль ослів. А французи в містечку Клуіс організовують карнавал равликів. В Україні  подібне свято адресоване пернатим - синицям. Дата 12 листопада носить назву «День синички».

       Екологічне свято 12 листопада - Синичкин день - з'явився в Україні кілька років тому. З ініціативою про його установі виступили представники Союзу охорони птахів України . Встановили конкретну дату - 12 листопада. Але даний крок не був випадковістю. У слов'ян існує повір'я, згідно з яким саме до 12 листопада до житла людини прилітають зимуючі пернаті. Серед них обов'язково присутні і жовтогруді синиці.

        Пояснюється така поведінка птахів дуже просто: пернаті розуміють, що люди в зимові холоди здатні пожаліти «братів своїх менших» і підгодувати їх. А якщо не захочуть проявити співчуття милосердя, біля будинків, у дворах все одно пощастить пташкам знайти що-небудь їстівне.

        Ми теж приготувалися до зустрічі з синичками. Біля вікна нашого класу росте  красуня – берізка. Влітку вона захищає наш клас від спеки, восени  ми захоплюємося її барвами, весною спостерігаємо,як прокидається берізка від зимового сну. А взимку до неї на гостини прилітають пташки. Ми влаштували їм пташину їдальню.

        Назва «синиця» походить не від відтінку оперення птахів - воно адже зовсім не синє. Вся справа в звуках, що видаються жовтогрудими пернатими: «синь-синь» або «Зінь-Зінь». Немов крапель біжить з дахів - вірна ознака наближення весни.

Гнізда жовтогруді пташки облаштовують собі в дуплах незалежно від виду. Одні знаходять занедбані дупла дятлів, інші самостійно видовбують в стовбурах дерев житла для продовження потомства.

       Літають верткі пташки дуже швидко, непарне іншим пернатим. Якщо придивитися до цього дійства, то можна помітити, наскільки рідко синиця здійснює помахи крилами. У повітрі вона описує пологі параболи. Це воістину ас своєї справи!

Пам'ятайте: жовтогруді спритні пташки потребують вашої турботи і допомоги не тільки в своє свято, але кожен день взимку. Не обдуріть їх очікувань!

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Без имрпопрлпени.png

 

 

     Україна... Рідний край... Рідна мова... Скільки почуттів з'єдналося в цих словах, скільки ніжності, любові та ласки! Що може бути для людини дорожчим за рідну мову? Адже мова народу — це не просто звуки. Мова — це душа народу, це його трепетне серце.

      Дорогі діти! Сьогодні День української писемності та мови. Свято нашої мови.

Мова! Українська мова,—

Вона співуча, лагідна, дзвінка...

Мова! Українська мова —

Єдина, рідна й дорога така.

     Скільки на землі мов? Скільки народів — стільки й мов. Учені вважають, що на нашій планеті близько трьох тисяч мов. З-поміж такої величезної кількості лише близько тридцяти мов користуються найбільшою популярністю, тобто це ті мови, якими розмовляє більшість людей на планеті. Найбільше людей розмовляє китайською мовою, друге місце посідає англійська мова, третє — російська, далі — мова хінді (Індія) та іспанська. Українська мова посідає почесне 14 місце, оскільки нею говорять близько 50 мільйонів людей. Для кожного народу своя мова — найкраща, але ніхто не заперечуватиме, що українська мова за милозвучністю і співучістю — одна з найкращих.. Ми, українці, пишаємося своєю мовою, її мелодійністю, чистотою та багатством звуків.  Наша мова оспівана поетами. Українською мовою писали свої твори Тарас Шевченко і Леся Українка, Маруся Чурай та Володимир Сосюра, Павло Тичина і Максим Рильський. Неповторною рідною мовою пишуть свої твори й сучасні відомі письменники та поети — Ліна Костенко та Ганна Чубач, Дмитро Білоус і Марія Познанська та багато інших.

     На ранковій зустрічі діти внесли пропозицію – говорити українською мовою не тільки на уроці. Спілкуватися з друзями – тільки українською. А на уроці української мови провели вікторину «Знавці української мови», а потім виконували логічні завдання з мови. Після завершення занять всі дружно зробили висновок: українську мову треба вчить обов’язково.

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Безіва имени.png
Беачвз имени.png
Без имрпопрлпени.png
4.png

Барви золотої осені

     Тиждень з 18.10 до 23.10 ми присвятили золотій осені. Так , лине час і на зміну одній  порі року приходить інша. Кожна пора року чудова і людям до вподоби .Ось линуть останні дні золотої осені.  Ми  прощалися із загадковою, щоразу неповторною у своїй красі – осінню.

    Яка вона не постійна. То ніжна і лагідна, то похмура і непривітна. То весела,то життєрадісна, то мрійлива, то плаксива. На уроках, на ранкових зустрічах, на перервах, на прогулянках ми розгадували загадки, співали улюблені пісні про осінь,змагалися: хто знає прислів’я про осінь, хто вміє чітко та швидко проговорити скоромовку,були учасниками осінньої вікторини.

 Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

осінь.jpg
зо.jpg
золота осінь.jpg
77.jpg

       14 жовтня  - велике свято. Школярі повинні знати,що це свято сучасне, але воно має свою давню історію. Сьогодні на ранковій зустрічі діти дізналися коли воно виникло, чому відзначаємо це свято саме 14 жовтня, хто захищав Україну у давнину, і хто захищає її сьогодні.А на уроці фізкультури провели змагання між командами 3 та 4 класів.  Діти з великим задоволенням показували свої вміння в боротьбі. Як завжди – перемогла дружба.Маленькі захисники і захисниці  Спортивні змагання допомагають  розвитку фізичних якостей у дитини і формуванню рухових навичок. Крім цього у школяра формуються морально-вольові якості, сміливість, витримка, самостійність і цілеспрямованість. Нам вдалося створити атмосферу свята в грі – змаганні.

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

666.jpg
Безымян9ный.jpg
7.jpg

День захисту тварин

      Нас повсюди оточує розмаїтий, безмежний, неповторний світ живої природи. Це пишні гіллясті дерева, дивовижної краси квіти, барвисті метелики, пернаті птахи і, звісно, наші чотириногі друзі — тварини. Тварина стала вірним другом людини ще в прадавні часи, коли наші пращури змогли приручити диких звірів. І тепер ми вже не можемо уявити наше життя без  — веселого, пильного і відданого друга та охоронця, без кота — поважного та вусатого мишолова. А комусь до вподоби крихітний хом’ячок, кумедна морська свинка або пухнастий довговухий кролик чи папуга.

      Ранкову зустріч ми розпочали 4 жовтня з питання: «Хто живе у вас дома крім членів родини?» Що тут почалось! Діти з великим задоволенням розказували про свої  домашніх улюбленців.

     Приємно, що у вас так багато маленьких друзів.Це свідчить про ваші добрі серця. Адже тварина віддячує вірністю та прихильністю тільки тому, хто дбає та піклується про неї, і ніколи не стане другом для того, хто хоч раз завдав їй болю та шкоди.

      Про те, що в багатьох дітей є хатні улюбленці, свідчила  яскрава виставка  фотографій Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. А захищати представників фауни дійсно необхідно, і, в першу чергу, захищати від діяльності людини.

       Ми часто забуваємо, що є сусідами тваринного світу і своєю діяльністю наносимо їм шкоду! Внаслідок цього скорочується чисельність багатьох видів диких тварин.

      Чомусь багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами.

    Статистика невблаганна: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флорифауни нашої планети. Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами.

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

66.jpg
0.jpg
8.jpg

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

     80 років тому в Києві сталася одна з найбільших трагічних подій в історії міста і в історії України періоду Другої світової війни.  27 і 28 вересня на ранкових зустрічах ми з дітьми читали і слухали  «Істории трёх  кукол» Ирит Абрамская , Ноа Сигал

   Діти дізналися історії трьох єврейских дівчаток та їх ляльок. Героїні проживали в трьох різних країнах. В кожному випадку  лялька якби «людина», у неї, як  у дитини, є ім’я і до неї віносяться, як до члену родини.

Клодин Шварц-Родель  – кукла Колетт (Франция)
Эва Модвал-Хаймович – кукла Джерта (Венгрия)
Яэль (Зося) Зайчик-Рознер – кукла Зузя  (Польша)

Безымян0ный.jpg

     Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.  Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів – жінок, стариків і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».

Світлана БАРЦАЛ,

класний керівник 3 класу

Безымя0н00ный.jpg
Безымян00ный.jpg

День МИРУ

     Ранкова зустріч 21 вересня почалася з приємного оповіщення. Поштовий голуб приніс нам лист, але він віддасть його при  умові, що ми намалюмо свій настрій. Потім ми прочитали лист від голуба.

      Сьогодні, за рішенням ООН, відзначається Міжнародний день миру.

     День був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

     Емблемою цього дня -  це  білий голуб, який ніс у дзьобі оливкова гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.

     Перегляд відеоматеріалів

https://www.youtube.com/watch?v=6cKzTrk1m9I

https://www.youtube.com/watch?v=-kBC6i__T9Y

    А тепер побажаємо миру наші державі і миру всій нашій планеті .

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

6.jpg7.jpg
60.jpg7.jpg
6.jpg

    Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Девіз акції – «Побачив? Прибери!»

    Цього року 18 вересня о 10:00 Україна вийшла на масштабне прибирання у 24 областях. В акції взяли участь люди незалежно від віку та географії. Українці з міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття та формування культури чистоти.
Учні 3 класу теж приєдналися до цієї акції і прийняли активну участь в прибиранні шкільного подвір’я..  Ми стали частиною наймасштабнішої команди еко відповідальних людей.

 

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Безымя1нный.jpg
Безымя1нны1й.jpg

Олімпійський тиждень

     Щоб  навчити цінувати власне здоров’я,виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом в школі щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень.  Не виключенням став і цей рік. Олімпійський тиждень тривав з 13 вересня по 17 вересня.

      Протягом тижня   діти створювали цікаві та змістовні плакати до Дня спорту «Знай наший олімпійських чемпіонів» та «Олімпійські ігри» , брали участь у виставці малюнків «Спорт у моєму житті»,   а ми, початківці провели  «Веселі старти».  На ранкових зустрічах проводили інформаційні хвилинки «Цікаві олімпійські факти». Учні змагалися  у спритності та витривалості.

У нашій школі люблять спорт усі,

Бо ми здоровими всі хочемо зрости.

Ми Олімпійський тиждень провели,

Де гарно грались, забавлялись,

У силі й спритності змагались.

Час цікаво промайнув!

Тож здоров’я міцне майте,

Дружбу з спортом не втрачайте!

 

Світлана БАРЦАЛ,класний керівник 3 класу

Без1ымянный.jpg

      День фізичної культури і спорту це свято, яке уособлює велич сили духу, мужності і патріотизму наших людей, залучає до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяє його популяризації і розвитку, наслідує славні традиції українського народу. 

    Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.
       Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, фізичне виховання – це здоров’я нації.
Отож, наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, але найголовніше – створення для цього відповідних умов.

       Учні 3 класу були найактивнішими фізкультурниками в цей день. 

       Здорові тілом і духом люди – це надійне підґрунтя прекрасного майбутнього нашої держави.

 

 Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

Безымянный.jpg
Безымянн2ый.jpg
Безымянный.1jpg.jpg

ДНК України

Перший урок у новому навчальному році міністерство рекомендувало присвятити святкуванню 30-ї річниці незалежності України.  Ми почали перший урок із загадки.

На землі великій є одна країна, гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті, і скажу вам по секрету, ще й талановиті.

Землю засівають і пісень співають, на бандурі грають і вірші складають

Про ліси і гори, і про синє море, про людей і квіти.

То скажіть же, діти, що це за країна?

Славна  й незалежна наша… Україна

Україна – наша Батьківщина– ненька зі своєю історією, добротою, красою, садами та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному блакитному небі пролітають лелеки. Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні. Ми її так любимо! Нашій країні виповнилося 30 років. (Увага на стенд. «Україна починається з тебе»)

Безымянный.jpg

- Діти, а що ж означає любити свою Батьківщину?  (дбати про неї, розбудовувати її, примножувати її добробут). Так, молодці! А ще.. любити – це означає ЗНАТИ. А чи добре ви знаєте нашу Україну? – А хочете знати ще більше? Тоді я вас запрошую подивитись невеличкий сюжет про те як народжувалась наша країна https://youtu.be/HZZ0RNQOEy4   - ДНК  України та українців.

Майбутнє  кожного народу і кожного із нас, українців, визначає ДНК, код ДНК. Він - в нашій історії, в наших традиціях, в нашій музиці", Історія свідчить: в усі часи Україна боронила свої землі від недругів, зазнавала багато біди, але ніколи не здавалася.

 В кінці уроку прикрашаємо карту України голубами  з побажаннями. Цю роботу виконуємо, слухаючи  пісню «Україна – це ми».

222.jpg

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 3 класу

444.jpg
333.jpg

2020-2021 н.р
ми у 2    класі

ДЕНЬ ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ

 

     Обдарована дитина — це дитина, яка має яскраві й очевидні, іноді видатні досягнення (або внутрішні передумови таких досягнень) у тому або іншому виді діяльності 

   Обдарованість – це значне в порівнянні з віковими нормами випередження в розумовому розвитку або виключному розвитку спеціальних здібностей (музичних, художніх, спортивних та інш.). Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Наша школа – не виняток. В кінці кожного навчального року в школі проводиться Свято обдарованої молоді. 28 травня 2021 року отримали нагороду зірки нашої школи – цвіт та майбутнє нації, гордість і честь школи, района,області.

     Через пандемію наш клас приймав участь вперше. Але маленькі зірочки засяяли і в нашому класі.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымяакнный.png
1.png

     Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
     Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

     В рамках тижня ми з учнями на ранкових зустрічах проводили тематичні бесіди та практичні дії на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних  мультфільмів. На уроці інформатики діти закріпили свої знання  у вікторині « Твій друг – безпечний рух»

10.png
12.png
12.png

    Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху.          Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

 

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

11.png

День вишиванки

 

   Вишиванка… Скільки сили та історії в ній збережено! Вона не лише елемент гардеробу, але справжня перлина української культури. Навіть саме слово звучить тепло, затишно, турботливо та приховує вагомі знання.

    Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цей день не передбачає особливої помпезності, хоча має надзвичайно глибокий контекст. 

    Чим же насамперед є вишиванка для українця – оберегом, святинею, місточком між поколіннями чи красивим елементом одягу? Однозначно відповісти неможливо. Треба любити свою країну і бути справжнім українцем – патріотом. 

   Сьогодні існують майстри, що творять мистецтво на полотні та продовжують життя національного символу України. Хай живе вишиванка, перлина нашої культури та історії!

    Кожен регіон України має свої особливості вишиванок. 

     Ми з учнями створили живу вишиванку. Ось як вона виглядає:

 

 

 

 

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я — українець! І горджуся цим.

 

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

1.png
10.png
11.png

День Європи

 

    Україна є частиною Європи, а Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру. День Європи став символом нового початку, вільного та успішного шляху. 

    Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Європейський Союз — економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі.  

 

В Європейськім Союзі – могутні країни,

І бажає вступити в Союз Україна.

Ми – держава незламних людей,

Маємо безліч пропозицій, цікавих ідей.

Сміливо дивімось у майбуття,

Цікаве й щасливе творімо життя!

 

     Мої другокласники, ще не зовсім розуміють це свято. Але вони дуже уважно дивилися відео про життя країн Євросоюзу і зрозуміли, хто справжній друг для нашої країни.

 

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

1.png
1.png

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

    Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.

   8 травня відзначається День пам’яті та примирення, який нагадує про страшну катастрофу ХХ століття. Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом. 

  11 травня діти прийшла до школи після тривалого карантину. Ранкову зустріч ми розпочали словами «Пам’ятаємо. Перемагаємо». 

   

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

1.png
2.png

Міжнародний день птахів

        Міжнародний день птахів – екологічне свято, яке відзначається щорічно, 1 квітня.

        Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.  День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. В Україні 1 квітня оголошено днем тиші. Що це значить? Забороняється полювати на будь яку пташку. Пернаті повертаються додому і починають влаштовувати гнізда. Нам треба їм допомогти. Ми з учнями обійшли шкільний двір, подивились на шпаківні і побачили, що вже в деяких оселилися весняні красені. А в класі роздивились галерею птахів, які живуть в Україні і в нашій місцевості. На уроці математики (додатковий урок) розв’зували цікаві задачі про життя птахів,про їх користь для природи,про те,що воно їдять і скільки. Дітям дуже сподобалось.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымянныирлй.png
Безымянныирлй.png

День жартів

        Перше квітня – дуже незвичайне свято. Але багато хто любить його. Саме в цей день можна жартувати, розігрувати друзів і навіть батьків. Ігнорувати це свято неможливо. Обов’язково знайдеться жартівник. Тому будьте уважні! Адже навіть найсерйозніші дорослі в цей день стають дітьми і захоплюються грою.

    Сьогодні у нас в класі дійсно було дуже смішно. Посмішка на обличчях дітей сяяла цілий робочий день. Ми веселилися,жартували й обманювали один одного.

      Свято 1 квітня існує в багатьох країнах. Хтось  1 квітня називає Днем сміху, хтось – Днем дурня. Італійці 1 квітня називають Днем дурнів, шотландці – Днем зозуль, а японці – Днем ляльок. В Україні День дурня теж користується величезною популярністю. Ми цей день назвали Днем жартів.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымяннваіваіваіаіваівый.png
Безымянгшнгршщгшгный.png
Безымівфаівавіаянный.png

ЛЕГО

     Основним видом діяльності школярів НУШ є гра. Робота з конструктором ЛЕГО дозволяє молодшим школярам у формі пізнавальної гри дізнатися багато важливих ідей і розвинути необхідні в подальшому житті навички. Відбувається знайомство з навколишнім світом за допомогою гри та творчості. Останній тиждень перед канікулами ми присвятили ЛЕГО. Діти придумували моделі самостійно. Вони відчували себе професійними інженерами, механіками,  будівельниками або великими конструкторами. І це здорово! Це дає повну свободу дій. Робота є жвавою і цікавою і відкриває абсолютно нові перспективи, де немає меж фантазії.

Безымянный.png

    ЛЕГО допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, будувати і фантазувати, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.

    Конструювання сприяє розвитку мислення, спритності, а також інтелекту, уяви та творчих задатків. Сприяє формуванню таких якостей, як уміння концентруватися, здатність співробітничати з партнером, і найголовніше – почуття впевненості в собі. Якщо з дитинства прагнути до пізнання – це перейде в уміння вчитися конструюванню направлено і сприймати нове з великим інтересом.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

л.png

Масляна прийшла

    Цей тиждень був короткий та насичений подіями. Тому про Масляну говорили в п’ятницю. На ранковій зустрічі почали розмову. Це одне з народних свят , святкування якого випадає на останній тиждень перед великим постом.Кожний день цього тижня мав певні особливості та цікаві звичаї. Масляна (інші локальні назви Масниця, Пущення, Запусти, Колодій, Заговини, Сирний тощо) – останній перед Великим постом тиждень  – популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів. Другокласники із задоволенням слухали розповідь про це свято, дивились мультфільм «Масляна», на уроці з мови відгадували загадки, доповнювали речення, читали прислів’я та приказки про Масляну. А після третього уроку ми були присутні на святі «Проводи зими». Опудало підпалили, а ми дивились і раділи,що скоро настане справжня весна. Вона принесе нам щастя, радість мирної праці, крилату пісню, багато яскравих квітів, і щиру любов. 

 Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымянпмвіаный.png
Безитсмымянный.png

Рідна матусю, вітаю з 8 березня!!!

 

Леся Українка

 

    Цілий тиждень на уроках мови та читання ми говорили про Лесю Українку. Діти познайомилися із життєвим і творчим шляхом видатної поетеси; учили правильно, виразно читати поетичні твори, зв'язно висловлювати свої думки; збагачували словниковий запас. Читаючи вірші, виховували спостережливість, розвивали творчу уяву, пам'ять; виховували естетичний смак, любов до природи рідного краю. 

    Леся Українка була справжньою поетичною квіткою нашої прекрасної землі. Вона була, є і буде нашою славою, нашою гордістю, одною з найповнозвучніших струн душі українського народу.

Може, всупереч недузі, а, може, завдяки любові до життя Леся виросла різносторонньою та творчою натурою. І ніхто ніколи не чув від неї нарікань, ніхто не бачив її сліз, вона навіть знаходила в собі сили втішати інших. З дитинства дівчинка засвоїла правило: «Щоб не плакати, треба сміятись». Боротьба і праця! Такий був зміст усього життя поетеси, гідного подиву та захоплення.

     Прожила Леся Українка всього лише 42 роки і 33 з них плідно працювала на літературній ниві. Останні роки свого життя прожила у Грузії. Похована вона на Байковому кладовищі в Києві.

   В Україні немає, напевно, людини, яка б не знала і не любила твори великої дочки української народу. Адже Леся Українка — це гордість і слава нашого народу. Її твори — неперевершені шедеври, які пробуджують серця, не залишають байдужими нікого. 

   В день її 150 річниці від дня народження ми провели вікторину «Що ми знаємо про Лесю Українку?». Я була вражена відповідями дітей. Багато запам’ятали, відповідали правильно,чітко. 

Безымянный.png

Як дитиною бувало

Упаду собі на лихо,

То хоч в серце біль доходив,

Я собі вставала тихо.

„Що болить?” – мене питали,

Але я не признавалась,-

Я була малою горда –

Щоб не плакать, я сміялась.

 

Леся Українка

а.png

 

День рідної мови

 

 

     Щороку 21 лютого по всьому світу відзначається День рідної мови. Тож  сьогоднішня наша ранкова зустріч, 22 лютого,  присвячена цій події.  Ну а говорити ми будемо про свою рідну мову, мову нашого народу – українську. 

     Українська мова належить до високорозвинених мов світу. У далекому 1934 році у Франції на конкурсi мов наша мова була визнана другою серед європейських мов за милозвучністю.

   Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання. Мова – це історія народу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Недаром кажуть «Заговори,щоб я тебе побачив». Ми відгадували загадки, провели конкурс «Закінчи прислів’я», вікторину «Спробуй казку відгадати», гру «Так чи ні». Відповіді приймалися тільки українською мовою. І хоча діти ще не дуже чітко говорять українською, але вони старались. Всі були нагороджені званням « Говорімо українською»

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымапраянный.png
Бав езымянный.png
Бав езымянный.png
Безымяннрный.png
Безымянн ый.png

Революція гідності

 

       20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні”. В нашій школі, 19 лютого пройшла лінійка- пам’яті на честь Героїв Небесної Сотні. А потім в класі ми продовжили розмову про Революцію Гідності. Покоління дітей, народжених у часи Революції Гідності, вже пішло до школи. Ті, хто у 2014 році був першачком, незабаром стануть студентами. Надзвичайно важливо, яке уявлення про події Майдану має нова генерація української молоді. Адже більшість із цієї генерації особисто не знає або ж майже не пам'ятає, що відбувалося у ті дні.

      Підсумовуючи урок-пам’яті, діти емоційно-піднесено наголосили, що Україна в нас одна, як мама і тато, тому її потрібно берегти; що пишаються приналежністю до українського народу, горді, що є нащадками славного козацького роду. Адже малюки довідалися про історією виникнення Дня Гідності та Свободи, усвідомили значення понять «гідність» та «свобода»; зрозуміли, що таке єдність і цілісність України, усвідомили себе українцями, відчули особисту відповідальність за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни. 

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымяннkhlый.png
Безымvgfvfffgvgfvянный.png
Безыjojiмянный.png
Безhjghjымянный.png

День Святого Валентина

 

      14 лютого ми святкуємо найрізноманітніше свято року – День Святого Валентина. Це свято  цікаве і дорослих, і для дітей. 14 лютого – свято любові, миру, добра, чемності, сміху, веселощів. Почуття любові тісно пов’язані із серцем. Адже саме серце є символом дружби, символом почуттів. І саме від серця залежить якою буде людина. Символом свята є сердечка. Для своїх батьків діти виготовили аплікацію « Для тебе»

    12 лютого у нас в класі проходив конкурс на звання «Міс класу» та  «Містер класу». Діти змагалися – у кого буде найбільше валентинок. Дуже активно всі працювали. Листівок – валентинок було дуже багато. Переможцями стали Балаш Аліна і Фурман Нікіта.

Хай пахучим цвітом стеляться

 Хай відходить в далеч горе і біда.

Хай же буде щастя і міцне здоров’я.

Радість і здоров’я на многая літа.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

IMG-f8766e94d2abd03b28c380489c69c51d-V.j
4.png
5.png

Разом до найкращого Інтернету

      9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом до найкращого Інтернету».

     З метою дослідження позитивних і негативних сторін Інтернету, засвоєння правил безпечної роботи у всесвітній мережі, сприянню обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та шляхи їх подолання, ми з учнями 2 класу подивились казку про золоті правила безпеки в Інтернеті, розібрали досконально правила безпечного Інтернету для другокласників. Діти маленькі, але багато знають про можливості Інтернету.

  Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

3.png
1.png
2.png
3.png

Всесвітній день читання вголос

 

       Щорічно світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – День читання вголос.

       У 2021 році святкування припадає на 3 лютого.

     Цю подію започаткував міжнародний освітній проект «LitWorld» у 2010 році. Понад 173 країни світу беруть участь. Всесвітній день читання вголос має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями

Ми з учнями 2 класу мали можливість прослухати читання вголос власних творів учнів нашої школи. Дітям сподобалось. На великих перервах ми читали книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювали зміст твору, ділилися враженнями та думками стосовно прочитаного. А в п’ятницю, на уроці позакласного читання зробили інсценізацію казки В.Сутєєва «Яблуко». Треба було в діалозі між героями казки доповнювати свої репліки. Вийшло кумедно. Діти свої думки висловлювали виразно і точно.

      Читаючи більше книжок, ми отримуємо шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися. Долучайтеся до святкування  Всесвітнього дня читання вголос та відкривайте для себе нові книги: 

Безыждждджжємянный.png
Безымянныйголо.png
Безымя556нный.png
Безымяншщзный.png
Безыоромянный.png
Безыоромянный.png

 День Соборності

 

  «У тридев’ятому царстві жили собі…»,  - так починаються багато відомих вам казок. Що ж це за царство таке? Тридев’ять – це три по дев’ять,  тобто двадцять сім. У переносному значенні вираз «тридев’яте царство» означає дуже віддалені країни, місця. Але сьогодні на уроці ми будемо говорити не про далекі країни, а про рідну велику суверенну державу, яка живе за своїми правилами,законами. Ця країна дуже відома вам. Ви напевно здогадалися, яку країну я маю на увазі. Що це за така чарівна країна?  (Україна.)

     Україна – це наша Батьківщина. Вона має  мову, культуру,  звичаї, традиції, державні символи, свою землю та історію.

     Саме сьогодні ми пригадаємо одну сторінку історії нашої держави. 

     Сьогодні 22 січня. Яке ж свято відзначає наша країна саме в цей день? (День соборності та свободи)

     Соборність – це об’єднання, це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і частинка надії і віри у майбутнє.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

изображение_viber_2021-01-30_19-18-52.jp
изображение_viber_2021-01-30_19-18-55.jp
изображение_viber_2021-01-30_19-18-.jpg
изображение_viber_2021-01-30_19-18-56.jp
6.png
1.png

Новий рік

 

    Серед багатьох сучасних свят Новий рік є одним з найулюбленіших. Можливо, тому, що він обіцяє зустріч з чимось таємничим, дає надію на те, що прийдешній рік буде краще, ніж минулий.

      У світогляді наших предків Новий рік — це межа, яка відокремлює старе від нового. Перший день нового календарного року вважався своєрідним порталом в майбутнє. Від поведінки людини напередодні свята, його слів і вчинків залежало життя в наступному році.

    Цілий тиждень на ранкових зустрічах ми з учнями готувалися до зустрічі Нового року очима дітей. Співали новорічні пісні, розгадували кросворди, влаштували конкурси загадок та віршів, навіть, танцювали новорічні танці – хороводи, зробили новорічні поробки.  Ми зробили подарунок і пташкам. Підгодували їх. Дітям дуже сподобався тиждень перед канікулами.  А привітання Діда Мороза та Снігурки запам’ятається надовго.Тепер вони чекають новорічного дива вдома.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

7.png
3.png
2.png
4.png
5.png

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

 

   День Святого Миколая – одне з найрадісніших і найочікуваніших свят року. З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками. Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. Але хто такий Святий Миколай? Найголовніше те, що на відміну від більшості святих, святий Миколай – це дійсно реальна історична особистість.

    Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 19 грудня, в день його пам'яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.

    Цілий тиждень ранкові зустрічі починались у нас з розповіді цікавих легенд та історій про Святого Миколая, які змусили повірити в дива! Ми дивились мультфільми, відповідали на запитання вікторини. А коли 18 грудня до нашого класу завітав Святий Миколай (дорослі школярі влаштували для малечі справжнє диво), та ще подарунки їм приніс, діти повірили, щочудеса бувають.
 

12.png
12.png

Цікаві факти про Миколая – Чудотворця:

Факт 1. Збереглися відомості, що, ще будучи немовлям, Микола відрізнявся від інших дітей. Так, вважається, щоновонароджений дотримувався посту і їв молоко матері тільки по середах і п'ятницях після вечірньої молитви, а під час хрещення простояв в купелі три години на ногах.

Факт 2. Вже у два роки Микола знав усі букви, а в три навчився читати по складах. Він сам вибрав собі вчителя, підійшовши до помосту, де торгували рабами, і взявши одного з них за руку. Цей раб виявився сином багатія з Сирії, знав три мови, сповідував християнську віру і був хрещений під ім'ям Іоанн.

Факт 3. До наших днів дійшли легенди про чудеса, які робив святий. Наприклад, коли в місті Міри настав голод, Микола з'явився увісні італійському купцю, вклав йому в руку три золоті монети і повелів спорядити корабель і привезти в  Міру жито.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

14.png
14.png
14.png
15.png
15.png
14.png

День авіації

 

   7 грудня, за ініціативи ООН, з 1996 року у світі відзначається Міжнародний день цивільної авіації, який має на меті нагадати громадськості про унікальний внесок цієї галузі в життя людей. 
  Без перебільшення, і для Державної служби з надзвичайних ситуацій, і для усієї України важливу роль відіграє авіація Служби порятунку, кожен працівник якої виконує нелегку і почесну місію. 
  Саме на наших людях, які пілотують пожежний літак Ан-32П, або ж обладнаний для пошуку з висоти вертоліт H-225 SuperPuma, чи то "Єврокоптер" у медичному варіанті із важкохворою дитиною на борту, лежить висока відповідальність.
   Хоч в Україні і є своє свято - День авіації, що відзначається щороку в останню суботу серпня, сьогодні кожен має можливість ще раз подякувати усім захисникам у небі, які роблять свій важливий внесок у забезпечення безпеки людей, збереження їх здоров'я та захисту території нашої держави від стихій.

  Нині міжнародна мережа цивільної авіації перевозить понад 4 млрд пасажирів в рік, а сектор глобальних повітряних перевезень налічує 65,5 млн робочих місць і вносить вклад в глобальну економіку в розмірі 2,7 трлдол. США..

   На ранкових зустрічах цілий тиждень ми говорили з учнями про цивільну авіацію і про професії авіаторів . Ці люди — пілоти, стюардеси, диспетчери — працюють, аби ми могли подорожуватисвітом.Їхнястихія — небо. Діти, навіть, запропонували подорож на космічному кораблі до зірок.

  Наш клас активно прийняв участь у конкурсі «Космічні фантазії» і дві роботи відправили на  районний конкурс. Чекаємо результатів.

   А щоб відчути на собі професію  пілота, учні виготовили паперові  літаки. А потім ми влаштували змагання – чий літак літає краще і довше. Дітям дуже сподобалось.

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

9.png
10.png
11.png

Не дай СНІДу шанс!

  Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

 Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

   У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий,  говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства.

   Ми з учнями на ранковій зустрічі 1грудня говорили про цю хворобу. Діти маленькі, але розуміють проблему людства. Вони ніколи не чули про СНІД. Але, в доступній формі, по – дитячому, я змогла донести до учнів, що СНІД – особливо небезпечна хвороба, яка несе смертельну загрозу людству. Це інфекційне захворювання здатне за 10 - 20 років поставити рід людський під реальну загрозу вимирання.

   Символ  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам'ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від "чуми XX століття".                                                                              

                                                                                                                       Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

5.png
6.png
7.png
7.png
8.png

 

День пам'яті жертв голодоморів

      У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Класну годину ми присвятили цій події.

Кожен народ має свої традиції, історію, пам'ять.

     У пам'яті людській навіки залишиться 1933 рік — найстрашніший в історії рік — рік голодомору. Сьогодні, 27 листопада, ми говоримо про цю страшну трагедію.

     Україну називали житницею, але, грабуючи її по-хижацькому, не давали їй жити. Через те й була наша Україна вбогою та знедоленою, як Шевченкова наймичка. У 1932 році погодні умови  склалися сприятливі, і хліб, слава  Богу, вродив. І як завжди, його не полінувалися зібрати. Українці — люди працьовиті.

   А чому ми говоримо, що в 1932-1933 рр. був не голод, а голодомор? Тому, що цей голод був штучним, зумисне підготовленим.( Діти подивились мультфільм «Голодний дух»)

   Ми - українці і це звучить гордо. Ми - велика родина, яка разом зуміла вистояти страшне  лихоліття голоду, війни, розрухи. Ми зуміли відродитись, воскреснути і створити нову, незалежну державу.

   На вшанування світлої пам'яті жертв голодомору в Україні в 1932-1933 роках у Парку Слави, що в Києві, встановили монумент «Свіча пам’яті» жертвам голодоморів.

   По всій Україні, майже в кожному селі  встановлені пам’ятні знаки жертвам Голодомору. Такий знак «Сльоза омиває душу» є і на території  нашого села.

    Хай у кожній душі, в кожному серці запалає свічка скорботи,  хай будуть завжди доглянутими могили безневинних жертв, бо «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Пам'ятаймо про це завжди!

    Тож запалімо поминальні свічі, поставимо їх у кожному вікні 28 листопада. Хай у кожній оселі, у кожній родині старий і малий схилить голову перед пам'яттю невинно убієнних голодом - геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

1.png
2.png
3.png

Міжнародний день толерантності

 

   16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності або День терпимості.

    16 листопада у нас відбулося  незвичайне спілкування. Ранкова зустріч присвячена людині. Ми говорили про людину, про людські вчинки, про позитивні якості людини, які є дуже важливими для кожного з нас.

  Діти змогли зрозуміти, що толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги, не перекладають відповідальність на інших.

    За допомогою гри  діти зрозуміли, що ми всі різні, але у нас є щось спільне. Нам цікаво дружити один з одним, тому що ми не схожі, але маємо спільні риси характеру, зовнішності.

  Протягом дня намалювали та розфарбували квітку толерантності і подивилися фільм «Страна хороших деточек».

 Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безым1янный.png
Безымїхянный.png
Безымяднный.png

 ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

 

   З 9 по 13 листопада 2020 р. У Новгородківській ЗШ проходив Тиждень початкових класів. Основні завдання Тижня:

  • активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

  •  створення в освітньому процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

  • обмін педагогічним досвідом.

    Метою проведення Тижня було стимулювання  школярів до пошуку додаткових матеріалів із запропонованих тем, формування навички спілкування, розвитку творчого мислення, розширення кругозору учнів, залучення якомога більшої кількості учнів до творчо-пізнавальної діяльності.

    Всі вчителі та асистенти творчо і відповідально підійшли  до підготовки і проведення заходів Тижня. Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали різні види діяльності вчителів та учнів були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

    Кожен день мав певне спрямування:

  • День української писемності та мови

  • День українського фольклору

  • День математичної ерудиції

  • День здоров’я.

  • Прикольна п’ятниця

   Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Їх режисерами-постановниками виступали класоводи – О.А.Пономаренко, Барцал С.О., Швігл Л.В., Беззубенко Г.В.. та асистенти Чепурна С.А., І.М. Дуйловська, Карташов С.О.  Ентузіазм вчителів та творчий підхід допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

   Перший день  – День української писемності та мови, в рамках якого класоводами 1-4 класів на уроках української мови формували навички каліграфічного письма, самоконтролю, розвивали вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати. Учні 3-4класів писали шкільний тур Знавців української мови ім. Петра Яцика.   

    Другий день тижня був присвячений  українському фольклору.

   Надовго запам’ятаються дітворі конкурси скоромовок, загадок, прислів’їв в яких діти показали свій артистизм, талант. А ще дуже емоційно розказували гуморески, вірші, співали українські пісні.

   Третій день тижня був присвячений Королеві усіх наук – математиці. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми ми в своїх класах використовували елементи гри.В класах організували розумові змагання під назвою «За чашкою чаю»

    Четветий день розпочався із проведення «Дня здоров’я та спорту». В кожному класі розучувались на уроках фізкультхвилинки з рухами, що вразило учнів своєю різноманітністю та цікавістю. На перервах ми залучали всіх бажаючих до розучування народних ігор. Це дало позитивний результат.В кінці робочого дня провели з дітьми спортивні змагання «Веселі старти». Всі отримали велике задоволення.

  І на завершення тижня -  Прикольна п’ятниця.  Сама назва говорить за себе. Цілий день з першої хвилини початку занять почались приколи: зачіски дівчат,одяг хлопців, завдання на уроках і навіть викладання деяких частин уроку учнями.   

   Маленькі майбутні вчителі.   

   На урочистому закритті Тижня початкових класів були підведені підсумки, нагороджено переможців. А перемогла – дружба! Ми прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці.

   Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.

   Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, будуть їм у цьому допомагати. І в нашій школі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!

Вчителі початкових класів

%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8B%D0%BC%D1%8F%D0%
Безымянныйд.png
Безымянный7.png
Безымянный5.png
Безымянный9.png
Безымянный4.png
Безымянный3.png
Безымянный11.png
Безымянный1.png
Безымянный8.png
Безымянный2.png

День визволення України

 

   Мої учні повернулися до шкільних справ після осінніх канікул. А саме тоді наша держава відзначала історичні події: 25 жовтня – день визволення села Новгородківки від фашистських загарбників, а 28 жовтня – день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

    У ці дні традиційно вшановували пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ми з другокласниками теж згадали ці історичні події.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безымянный.png

День захисника України

        Настав день, коли Україна вшановує своїх воїнів-оборонців. Саме 14 жовтня кожного року святкується День захисника України. Ми з учнями 2 класу згадали всі свята й пам'ятні дати 14 жовтня. А міні-вікторина "Ми-діти козацького роду" показала знання учнів про цей важливий і особливий день для громадян України.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

IMG-69ca9af70c0321e36637d688110caa3a-V.j

День Відкритих Дверей

 

   Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність у процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.

     30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Це День Відкритих Дверей, коли всі бібліотеки працюють і проводять різноманітні заходи. Валентина Ярославівна ознайомила маленьких читачів з новинками дитячої літератури.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

IMG-d2928a54d81e04a1d917b4f5b240c8a7-V.j

Міжнародний день миру

 

      21 вересня ми відзначили Міжнародний день миру. Ранкова зустріч була присвячена цій події. Своїми малюнками діти довели, що збереження миру на землі - найголовніше завдання людства. А ми, дорослі, повинні залишити в дитячих серцях віру та впевненість на мир та спокій у нашій країні.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

IMG-ff49c557ebc20ca5d5b23a7df82a78e7-V.j
IMG-683fd51d0ba131b2e203f36f11caf192-V.j
IMG-65e13a3dbe56390c88360d6f269a238c-V.j

Фізкульт УРА!!!

 

У 2 класі пройшов Олімпійський тиждень. Діти отримали задоволення від змагань. Всі боролися, щоб перемогти. Але як завжди, перемогла дружба!!!

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Безпека на дорозі – це безпека життя!

 

        Розпочався новий навчальний рік. Діти після канікул повернулися за шкільні парти, а це означає, що серед пішоходів побільшало дітей. Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорити з дитиною. Тому знову пригадали Правила дорожнього руху, та як правильно себе поводити на вулиці та дорозі.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

Радісна зустріч

 

         1 вересня – День знань – особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання – це все про одне із найважливіших шкільних свят.

              У цей день, 1 вересня, лунають привітання та теплі слова. Усі бажають школярам успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! Учні 2 класу не можуть приховати свою радість від початку навчання, адже зустрілися вперше за довгий час карантину та канікул.

Світлана БАРЦАЛ, класний керівник 2 класу

bottom of page