top of page

Новий рік –

це  яскраве,  урочисте  і  веселе  свято

     Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших ваших мрій.

     У останній день навчання діти взяли участь у  новорічному квесті, де їм доводилось виконувати різноманітні новорічні завдання: змагатися в командах на спритність, швидкість і кмітливість, відгадувати загадки, складати прислів’я про зиму. А також кожен клас виконував пісню, танцювали і розповідали вірші. Дуже було цікаво, коли в останньому завданні діти отримали відповідь – бажане слово  - подарунки. Та ось і  до дітей прийшов  Дід Мороз та Снігуронька, які привітали дітей з наступаючим Новим роком, вручили подарунки та відпустили всіх на зимові канікули!  

    Нехай збудеться все задумане, а 2022 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити. Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному любові та віри в себе і в процвітання нашої країни. Подаруємо найдорожче, найцінніше – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу наших близьких, аби в новому році щасливих людей стало більше.

   Бажаємо всім вам, аби новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров'я, радість і впевненість у завтрашньому дні.

    Успіхів  вам, щастя  і  благополуччя!

    З  Новим роком та Різдвом Христовим!

 

                           Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4класу

2имени.png
Без имени.png
Без имени.png

 День Святого Миколая
 

    Українці знають, що один з найбільш шанованих святих -  Святий Миколай, а ще його називають  православні Миколай – Чудотворець. Святий Миколай допомагає всім мандрівникам, морякам, а також жебракам, хворим і, звичайно, дітям. Тобто, тим, хто  потребує  його  допомоги.

      Головна традиція свята - подарунки та цукерки, які Святий вночі кладе під подушку малюкам. 

     До дітей нашого класу в цей святковий день теж завітав Святий з подарунками! А як же інакше! Діти готувалися до цього свята цілий рік: старалися у навчанні, намагалися робити добрі справи, слухати батьків!

         А то, як побачить Миколай, що дитина неслухняна, нечемна, то зразу під подушку замість подарунків різочки покладе.

І ось він заходить до класу, в святковому вбранні, з янголами. Діти заспівали йому пісню та розповіли вірші, в яких дякували за допомогу,за підтримку.

      Часто саме в День Святого Миколая в багатьох містах ставлять святкові ялинки на площах, влаштовують передноворічні гуляння, ярмарки та концерти. Благодійні організації вітають дітей-сиріт з цим світлим святом.

                                        Лариса ШВІГЛ,

класний керівник 4класу

Без имени.png

SТЕМ - ГОЛОВНИЙ ТРЕНД В СВІТОВІЙ ОСВІТІ

 

      Сьогодні відбувається процес інтелектуальної інформатизації суспільства, тобто людство переходить на абсолютно новий якісний рівень свого розвитку. 

   Сучасних школярів насамперед цікавить - конструювання, моделювання, програмування, робототехніка, 3D-проектування і багато іншого, пов’язанного з інтелектуальними технологіями. Для реалізації цих інтересів необхідні більш складні компетенції і навички. Важливо, досліджувати і винаходити, а також знати і вміти. 

Головним трендом в світовій освіті є STEM.

     STEM є інтегрований підхід навчання. Мета такого підходу - створення стійких зв'язків між школою, суспільством, роботою і цілим світом,  Повсюдно зростає затребуваність в фахівцях інженерного напрямку, з'являються нові інтелектуальні професії,. Впровадження нового міждисциплінарного і проектного підходу до навчання, дозволить школярам посилити дослідний і науково-технологічний потенціал, розвинути навички критичного, інноваційного та творчого мислення, вирішення проблем, комунікації та командної роботи. 

       З 2018-2019 року в шкільну освіту впроваджується інноваційний освітній проект всеукраїнського рівня"Я — дослідник", який є основою для вивчення природничих наук в більш старших класах.

     Дослідницькій роботі в НУШ відводиться кілька уроків кожної теми під час вивчення курсу ЯДС. Протягом 1семестру проводили досліди на виявлення каротину в овочах, опріснювали воду, використовуючи метод виморожування, очищали воду через фільтр, досліджували, як  взаємодіють вода та олія.

    Учням завжди подобається такий метод вивчення навчального матеріалу: готуватися до проведення дослідів, працювати в групі, допомагати один одному, робити висновки.

 

                                                                Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4класу

Без имени.png
2имени.png

День пам’яті жертв Голодомору

     27 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Це один із тих випадків, коли замовчування інформації небезпечне. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки. Це допоможе унеможливити повторення Голодомору в майбутньому. 

    Голодомор 1932-1933 років – це свідомо заподіяна акція. Як свідчать документальні джерела, хліб в Україні був, але хліб з України примусово забрали. З України вивезли не тільки все зерно, а й посівний матеріал, й навіть квашені огірки, капусту та помідори, напевно залишаючи людей  приреченими на голодну смерть.

В цей день ми в класі провели урок пам’яті. Згадали ще раз тих, які примушені були страждати від тих страшних подій, згадали , як пережили той  час  наші односельці.

                                  Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4 класу

Без имени.png

День Гідності та Свободи

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини. 

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, в Новгородківській школі  було проведено багато заходів. Учні нашого класу брали активну участь в пошуковому завданні «Ми їх пам’ятаємо…», потім урочисто презентували свою роботу.  

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота. Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

                                  Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4 класу

Без имени.png
1111.png

День Толерантності

     Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості.

     У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри.

   Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність(терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності.

    В 4класі Новгородківської школи був проведений День Толерантності. Під час цього заходу діти 4класу аналізували різні життєві ситуації, робили висновки, давали поради. Виконували інтерактивні завдання, разом знаходили відповідь, давали поради.    Також згадували випадки, коли треба було проявити увагу, доброту та порозуміння до іншої людини.

     Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

                                             Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4 класу

22222.png
22222.png

9 листопада - свято  українського слова

   Українська мова носить у собі історію нашого народу, всю красу та міць поетичного слова. Чудова мелодія солов'я, могутня пісня лісів і полів, дитячий лепет і мамина колискова – звучить у нашій рідній мові й залишається в пам'яті назавжди. Вітаю зі святом українського слова!

     Щорічно, 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови.

День української писемності та мови, як щорічне державне свято було встановлено 1997 року указом президента України  - на підтримку « ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства»

   Свято було присвячено пам’яті українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

    Традиційно  в день української писемності та мови покладають квіти  до пам’ятника Несторові Літописцю. З 2000 року  День  української писемності та мови в прямому ефірі  «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності»,  який може написати кожен бажаючий.

    Крім того, в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічна кількість учасників якого сягає понад 5 мільйонів з 20 країн світу.
    Учні 4 класу 9 листопада також відзначали День украї=нської писемності та мови, прийняли участь в урочистому відкритті Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.  В цей день відбувся 1етап (шкільний) конкурсу знавців української мови.

                                             Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4 класу

11111111.png
2222222222.png

Чому 14 жовтня – святковий день?

     14 жовтня  українці  святкують одразу три свята. 

    Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
     Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно
    14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
     Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. 

   14 жовтня –дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її багатовікової історії.

     Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави.

     Діти 4 класу теж залучились до святкування  Дня захисника України. Провели спортивні  змагання між 3 і 4 класом, ознайомились з правилами вибору атаману серед козаків, послухали різні веселі історії про життя козаків. 


                                                                                         Лариса ШВІГЛ, класний керівник 4 класу

1.png
2.png

2020-2021 н.р
ми у 3    класі

ОТ І ПРОЙШОВ ЩЕ ОДИН НАВЧАЛЬНИЙ РІК...

 

         31 травня 2021року в нашій шкільній родині відбулося Свято останнього дзвоника. Останніми пелюстками весняних квітів відлітає травень, а разом  із ним відходить у минуле ще один навчальний рік

       Останній дзвоник підводить підсумки навчального року та знаменує подолання чергової сходинки у житті кожної дитини. Це свято  веселе і одночасно сумне. Веселе тим, що шкільний дзвінок сповіщає про закінчення довготривалого навчання і прихід веселих літніх канікул. А сумне тим, що випускаємо з нашої школи  найстарших учнів – учнів 11класу! 

        Для випускників – прощання з дитинством – це початок дороги у нове, доросле життя, в якому щодня доведеться робити самостійний вибір та відповідати за свої вчинки. Україні  сьогодні, як ніколи, потрібні роботящі руки, розумні голови, дбайливі господарі, люди нової генерації та високодуховні громадяни. Нехай же чекають  наших випускників  попереду нові вершини та нові досягнення!

          Учні нашого класу перейшли до наступного – четвертого року навчання! Цей рік був для дітей дуже відповідальним і складним. Всі намагалися отримати  нові знання, навички та уміння.

          Великий просвітитель Григорій Сковорода писав: «Знання – це найбільший скарб, його ні вогонь не спалить, ні злодій не вкраде, ні вода не забере». Ці пророчі слова стали дороговказом наших школярів.  Під час навчання вони добросовісно ставились до своїх обов’язків і з вагомими успіхами закінчили свій навчальний рік.

       Під час урочистої ліній було нагороджено Похвальним листом  Беззубенко Аріну,  Єдлічек Олесю  та  Шипиленко Богдану. А учасниками Всеукраїнського марафону з української мови імені Петра Яцика були  Єдлічек Олеся, Приказчиков Максим та Шипиленко Богдана. Також  учні приймали участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з різних предметів і отримали нагороди.

                                             Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

рсапраБезымянный.png
Безаврапрымянный.png

МИ ЛЮБИМО LEGO

 

       Робота з конструкторами LEGO дозволяє дітям у формі пізнавальної гри дізнатися багато всього важливого і розвинути необхідні в подальшому житті навички. Включення дітей у систематичну конструктивну діяльність можна вважати одним з важливих умов формування здатності сприймати зовнішні властивості предметного світу (величина, форма, просторові і розмірні відносини).

      Граючись,  дитина не тільки вчиться розрізняти, оцінювати й комбінувати деталі різного кольору, розміру і форми,  у неї розвиваються психічні процеси, мовленнєві, інтелектуальні, пізнавальні, комунікативні здібності. Порівнювати їх між собою і розчленовувати на частини, бачити в них спільне та відмінне, знаходити основні конструктивні частини, від яких залежить розташування інших частин, робити висновки і узагальнення — це маленька частинка того, що може дати робота з LEGO конструктором. Конструктивна діяльність сприяє практичному пізнанню властивостей геометричних тіл і просторових відносин. У зв’язку з цим мова дитини збагачується новими термінами, поняттями, Конструктивна діяльність є також засобом морального виховання дитини. У процесі цієї діяльності формуються такі важливі якості особистості, як працьовитість, самостійність, ініціатива, завзятість при досягненні мети, організованість.    

      Діти дуже люблять будувати сюжетні композиції із LEGO, з’ясовувати у кого краща, хто більше  зміг внести цікавих ідей (будують спортивні майданчики, кафе, будинки, майданчики для ігор). Хлопці дуже радіють, коли у них виходить  транспорт, який рухається.

       LEGO  можна використовувати і в дидактичних іграх на уроках з ЯДС, мови та математики.

Робота з  LEGO  надає дітям  велике задоволення та всебічний розвиток.

 

                        Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Безмсымянный.png
Безмчсымянный.png
Безырдгошмянный.png

Всі професії  важливі – вибирай на смак!

        Коли варто починати профорієнтаційну роботу з учнем? Із першого класу! Звісно, тут треба підходити до завдання у формі гри, але, що раніше діти дізнаються про професії та їхні особливості, то краще. Так у них ще змалечку сформується правильне уявлення про професії. 

     Ознайомлення дітей у процесі навчальної, позакласної та позашкільної роботи з найпоширенішими професіями, виховання позитивного ставлення до різних видів трудової та професійної діяльності, інтересу до пізнання своєї особистості, формування початкових загально трудових умінь і навичок, здатності до взаємодії з іншими особами в процесі діяльності.

 Результат — сформоване у молодших школярів ставлення до себе, суспільства і професійної діяльності.

     Працюючи над питанням профорієнтації ми вирішили з батьками  організувати майстер - клас на базі кафе «CELENTANO» - «Роблю піцу краще, ніж  мама». До цього заходу ретельно готувались: дізналися, що піца – це італійська страва. Повар, який готує піцу  - це піцайолі, а кафе називають піцерією.

          Під час відвідування майстер – класу діти приготували  гарні піци під керівництвом майстра: розкачали тісто тоненько, наповнили ковбаскою, сиром, а потім віднесли до печі. І коли принесли готові піци кожному свою – яка ж це була смакота і велике задоволення, впевненості в собі, що вмієш робити  своїми руками корисне для себе і для інших!

        Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

 

                                       Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Безымяннлблбьюббюый.png
Блоололезымянный.png
Безымяннлблбьюббюый.png
Безыпмт мимянный.png
Безыпмт мимянный.png

20 травня  Україна  відзначала  День Вишиванки

 

      Наші учні приєднались до цього свята, присвяченого українській культурі і традиціям. Школа замайоріла від  розмаїття вишиванок, різних кольорів, візерунків, форматів.

      Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

    Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше. За повір’ям сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.

      Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

     В цей день ми з учнями прийшли до школи у найкращому одязі – вишиванках – різних, яскравих. святкових. Діти розповіли вірші про вишиванку, ознайомили  з історією походження Свята Вишиванки, співали пісні про вишиванку.

    Зараз оновлюються традиції українського народу. Сучасні українські  діти залюбки і з гордістю носять національний одяг, особливо, вишиванку – красиву, яскраву, бо недарма кажуть, що

       ВИШИВАНКА – ЦЕ ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ.

 

                                       Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Безымяноолддлный.png
Безыюмянный.png
Безымянллдлджный.png

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?

     Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого (стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 1 Закону України «Про освіту»).

     Діалог на цю тему відбувся в 3 класі.

    Вирішили  з дітьми самостійно знайти відповідь на це запитання. Розділилися на 3 групи, кожна група отримала своє завдання:

    1 група - підібрати матеріал  на тему: види прояву булінгу;

    2 група - підібрати матеріал на тему: причини булінгу;

    3 група -  як діяти під час прояви булінгу?

   На підбор матеріалу відводилось 2 дні. Діти з задоволенням підбирали матеріал, обговорювали. А потім кожна група розкрила  своє запитання, наводили приклади. Діти висловлювали думки, як уникнути булінгу, що  не можна бути учасником булінгу, як активним так і пасивним.

     Підсумок підвели так - зробили плакати: «Булінгу-ні!»

                                          Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

ДОСЛІДИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ…

 

         Учні 3класу дуже люблять новий інтегрований предмет, який введено в програму  НУШ (нової української школи). На цих уроках діти вивчають, спостерігають, досліджують, виконують багато практичних робіт, дослідів.

       Дослід має важливе значення для розвитку пізнавальних здібностей молодших школярів. Дає можливість побачити різноманітні процеси, властивості природних об'єктів, зрозуміти сутність природних явищ;

        А також  сприяє формуванню матеріалістичного усвідомлення фактів і явищ природи, вихованню спостережливості, мислення, мовлення  учнів.

      Дитина, яка отримує знання про природу, сидячи у класі за партою, і учень, який засвоює знання про природу, спостерігаючи та досліджуючи об'єкти довкілля, розвиваються по-різному.

          Навесні учні нашого класу проводили досліди, метою яких було визначити необхідні умови для вирощування квасолі. Для цього підготували грунт: чорнозем і пісок, насіння квасолі. Поставили на пророщення, спостерігачи в якому випадку паросток з’явиться швидше. Свої спостереження записували в зошиті з ЯДС, Потім робили висновки.

           Проводячи дослідження,  діти завжди мають велике задоволення від своєї роботи.

 

Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Безымяаичсмисчнный.png
Безымапрянный.png

«Ми   відповідаємо  за  тих,  кого  приручили…»

(Антуан де Сент – Екзюпері « Маленький принц»)

     У середині лютого  в нашій школі було запропоновано дітям взяти участь  в акції «Happy Мяу для Мурчика»

Діти 3 класу з задоволенням прийняли участь в цій акції: приносили їжу, ліки.

     Під час такої акції була нагода - як можна більше дізнатися про життя «братів наших менших», їх проблеми, як вони залежать від людини, чому дуже багато безпритульних тварин, переважно собак та котів, які часто опиняються на вулиці через жорстокість та безвідповідальність людей.

    Провели диспут на тему: «Чи завжди треба здійснювати бажання» - завести вдома тваринку, до цього треба ставитися свідомо.

    Визначили, що найспритніші умови для тварин  в Австрії, де законодавство  забороняє, наприклад, обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо.

    Після того, як акція підійшла до кінця, заступник директора з виховної  роботи Фурман Тетяна Миколаївна із задоволенням відвезла подарунки у притулок  для тварин до міста Мелітополь.

      Робити добро, бути милосердним – це завжди приємно!

                                                   Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3класу

Table Manners

      В одному з класів у КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» шумно. Діти розкладають пенали, зошити і підручники, хтось уже за партою чекає початку уроку. До дошки пришпилене нагадування: «Слухаємо, коли хтось говорить». Це учні третього класу готуються до уроку англійської мови. Урок починається з швидкої розминки — діти розповідають про свій настрій, погоду за вікном, улюблені уроки, улюблені страви. І недарма, адже тема уроку «Що у нас сьогодні на обід?» На уроці ми з дітьми із задоволенням виконуємо дуже багато мовних вправ. Розвиваючи навички діалогічного мовлення, ми влаштовуємо з учнями рольову гру, навчаємось правилам етикету за столом. А потім закріплюємо на практиці мовні структури, наприклад:

    Enjoy your meal!

    Pass me some bread, please.

    A cup of tea?

    Some salt?

    Here you are.

     Це дуже цікаво, адже діти випробовують  себе в  ролі батьків та їх дітей. Сподіваюсь, що урок справив на дітей незабутнє враження.

Оксана СМЕЛЯНСКА, вчитель англійської мови

А Я ЛЮБЛЮ МАТЕМАТИКУ!

    У третьому класі урок математики за розкладом проходить кожен день. А в житті математичні ситуації зустрічаються на кожному кроці. Недарма кажуть, що задачі в підручнику – це маленькі історії з нашого життя.

      Математика цікавить багатьох дітей, тому що в ній все підкорюється правилам, які легко зрозуміти, і які однакові для всіх. Математика - дуже давня наука, вона має свої  незмінні закони і правила, які  діють у всі часи і у всіх країнах. Знання з математики потрібні всім під час вивчення інших предметів, тому і кажуть:»Математика-цариця наук!»

     На честь математики учні нашого класу взяли участь у творчій роботі «МАТЕМАТИКА ПРО МЕНЕ!»  Було дуже цікаво!

                                   Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3класу

Маленькі друзі птахів

     Нарешті до нашого села завітала зима. Випав сніжок, мороз скував землю і річки. Недарма місяць на Україні називають грудень. Всім весело, хоч і снігу небагато, але всі радіють, грають у зимові рухливі ігри. Тільки пташкам погано - холодно, голодно, бо всі зернятка, які залишились із осені, запорошило снігом. А голод для пташок – найстрашніше.
     Ось діти 3 класу вирішили допомогти бідолашним! Богдан ще влітку зробив разом з батьком годівницю! А сьогодні ми всім класом повісили її на берізку, яка кожен день посміхається до нас через вікно. Насипали їжі для пташок і чекаємо тепер їх у гості. А влітку ми пташок запросимо до садочку, щоб шкідники не зіпсували нам смачні яблучка та груші.

Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Володарі Різдва

     18 грудня - особливий день! Всі діти чекають, що вночі до них обов’язково загляне Святий Миколай! Він подякує кожному за добрі справи, старанність, а вночі покладе під подушечку або у чобіток подаруночок.
   А що тим, хто не слухався, бешкетував? Той може отримати й різочку!
    Та ось біля опівдня до 3 класу завітав справжній Святий Миколай з янголами! Усіх діточок відмітив Святий Миколай, всім подякував за старанність у навчанні, слухняність, повагу до батьків, учителів. А коли Святий Миколай пішов далі, щоб встигнути відвідати всіх діточок нашої країни, учні класу розповіли про те, що в кожній країні існує свій Володар Різдва: в Україні - це Святий Миколай, у Чехії – Святий Мікулаш, у Франції – Пер Ноель, у США –Санта Клаус. І в кожній країні свій "Святий Миколай"  починає Різдвяні свята.

Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

ДЕНЬ ШАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

      Тиждень з 9 листопада по 13 листопада 2020 року в початкових класах був святковий! Кожен день був присвячений окремому предмету. У перший день – понеділок - шанували українську мову, бо 9 листопада в Україні святкують  День української писемності і мови.
     Для кожного народу своя мова найкраща, але ніхто не заперечуватиме, що українська мова за милозвучністю і співучістю одна з найкращих. Ще 1928 року в Парижі на конкурсі мов визнали, що італійська, українська та французька мови наймилозвучніші. Ми, українці, пишаємося своєю мовою, її мелодійністю, чистотою та багатством звуків.
     Щоб показати свої знання з української мови учні 3-го класу взяли участь у шкільному етапі конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможці конкурсу: Приказчиков Максим, Єдлічек Олеся і Шипиленко Богдана. Вітаємо з перемогою!

Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Нащадки козаків

 

      У 3 класi всi дiти чекали свята, коли вiтають захисникiв України!  Готували малюнки, вивчали icторiю Запорізького козацтва. I ось цей день настав! Дiти  органiзували виставку малюнкiв, дiвчата  накрили солодкий стiл. А потiм дiвчата з хлопцями змагались у спритностi, швидкостi i кмiтливостi!  Було дуже весело!

Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

День  Вчителя

     Шкільна родина Новгородківської школи в  останній день цього тижня відмічала  свято День Вчителя.

    День Вчителя — чудове свято, коли ми можемо висловити свою щиру подяку нашим педагогам за їхню непросту й благородну працю, за увагу та терпіння, за бажання бачити нас, своїх учнів, успішними та щасливими людьми.

    Вчитель — важлива людина в житті кожного. Коли ми приходимо до школи, саме вчитель стає нашою опорою в новому світі знань. Він відкриває для нас багато нового та цікавого, вчить потрібним і корисним навичкам, допомагає орієнтуватися в житті.

    У День Вчителя  в школі особлива святкова атмосфера. Всі ошатні, з букетами квітів, вітальними листівками. В цей день звучить багато теплих і щирих слів на адресу вчителів, які вони, звісно, заслуговують чути кожен день. У цей день ми намагаємося порадувати їх не тільки своєю старанністю в навчанні, а й вигадуємо всілякі привітання, сценки, концерти. 

    Ми дуже раді, що в День вчителя ми можемо порадувати наших вчителів, подякувати їм за все хороше, що вони для нас роблять.

      Нехай кожен з цих прекрасних людей пізнає справжнього професійного та особистого щастя!

 

                                          Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

ПОДОРОЖУЄМО   ПО  УКРАЇНІ…

 

      На цьому тижні  третьокласники на уроках ЯДС  закінчили вивчати тему «Подорожуємо і відкриваємо світ".  Протягом  чотирьох тижнів діти  знайомилися з різними містами України, їх особливостями.  Хоч це було у  віртуалі,  але  дуже цікаво.

     В Україні кожне місто  має свої цікаві  знакові місця.

     Особливо дітям  сподобались  у Вінниці музичний  фонтан і  Подільський зоопарк.

    Учні дослідили особливості життя і поведінки однієї із тварин, представленої у Подільському зоопарку. Матеріали своєї  дослідницької діяльності оформили     у вигляді планшетки, книжечки та буклета. А потім презентували  їх у класі.

Всім було дуже цікаво!

 

 

                             Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

 Спорт- здоров’я, спорт – це сила,

спорт дає всім дітям крила

 

 

     День спорту у 3 класі пройшов під гаслом: "Спорт- здоров’я, спорт – це сила, спорт дає всім дітям крила".

     Здоров’я  - це дар. Його треба  шанувати,  не  витрачати, а примножувати.

    Людина, яка не хворіє, почувається  впевненно, бо вона  усвідомлює, що керує  своїм  здоров’ям, є  його  господарем. Саме  тому  з  раннього  дитинства  треба  дотримуватись  здорового  способу  життя.

    З  метою  формування  навичок  щодо  ведення  здорового  способу  життя  у  школі  пройшов  День  здоров’я . Протягом дня  діти гралися в рухливі  ігри, брали участь у різних змаганнях.

    День здоров’я в школі – це  завжди веселий активний захід. Який подобається всім школярам.

 

                               Лариса ШВІГЛ, класний керівник 3 класу

Кожен повинен пам’ятати- на  дорозі не можна жартувати

   Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя, потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.

  З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху  у 3 класі  Новгородківської ЗШ І-ІІI ступенів з 7 по 13 вересня  пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

  Відповідно до тематики Тижня в 3 класі  проводилися ряд  інформативних та практичних  заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

 

Лариса ШВІГЛ, класний  керівник 3 класу

Колективний твір учнів  3 класу про 1вересня

 

Здрастуй, школо!

Скінчилося літо.

Знову кличе веселий дзвінок.

Всюди квіти і радісні діти,

Починається  1 урок!

        Осінь починається вереснем. А отже, святом - Днем знань.. 
        Перше вересня - це водночас і сумне, і веселе свято. Сумне, бо ми маємо прощатися з літом, яке ми так довго чекаємо, а веселе, бо маємо змогу зустрітися зі своїми шкільними друзями, вчителями, сісти за рідні парти і почати здобувати знання.
    У цей урочистий день прийнято вітати вчителів, що так піклуються про нас, дають нам знання, які в майбутньому стануть запорукою успіху в нашому  житті.

       Це – день, з якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас.
      Отже, свято Першого вересня – це день народження нашої класної родини

     Так приємно  відмічати  з однокласниками  це свято.

    1 вересня 2020 року є дуже незвичайним для учнів та вчителів. Адже вперше школа розпочала навчання в умовах пандемії.

   Ми всі будемо дотримуватись усіх правил безпеки, щоб  не захворіти на COVID-19, щоб не навчатись  дистанційно, бо це дуже складно.

     У нас усе буде добре, тому що ми старанні, розумні, дружні і дуже любимо свою школу!

Учні 3 класу

bottom of page