top of page
5.png
4.png
3.png
2.png
изображение_viber_2021-11-04_12-06-00-254.jpg
изображение_viber_2021-11-04_12-06-57-888.jpg

КРИСТАЛОГІДРАТИ

Учні 9-ого класу на уроці хімії вивчали тему: «Кристалогідрати». Вивчили визначення та отримали багато інформації.

Кристалогідрати – речовини, до складу яких входить кристалізаційна вода. Вони мають широке застосування в народному господарстві. Мідний купорос застосовують як протравлення при фарбуванні тканин для консервування деревини, протруювання насіння. У медицині розбавлений розчин мідного купоросу застосовують як антисептичний і в'яжучий засіб, малі дози мідного купоросу призначають іноді при анемії для посилення кровотворення.

Твердіння мінеральних в'яжучих матеріалів в більшості випадків забезпечується гідратаційні процесами, що містять в собі як суто хімічні так і комплексні фізико-хімічні процеси. У загальному вигляді процеси зводяться до гідратації, росту кристалів і зчепленню їх між собою.

Кристалогідрати утворюються в рослинних і тваринних організмах, які найчастіше випадають у вигляді опадів.

Дев’ятикласники повторили інструктаж з техніки безпеки та провели дослід для отримання кристалогідратів.

ЛюдмилаРУДЗИНСЬКА, вчитель хімії

20210930_084224.jpg
20210930_082440.jpg
20210930_082456.jpg
20210930_082733.jpg
1.png

2020-2021 н.р
ми у 8 класі

Безымпролянный.png
изображение_viber_2021-06-01_10-44-25.jp
Безымяппролджнный.png
изображение_viber_2021-06-01_10-43-44.jp

Всесвітній день Землі

      22 квітня 1970 року у США, в Нью-Йорку, студенти, школярі та їхні вчителі вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. З 1990 року цей день проголошено міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля тощо. День Землі щорічно відзначається в 147 країнах.

         Учні нашого класу теж долучилися до цього свята. Вони, разом з батьками, наводили порядок на своїх подвір’ях.

Пам’ятаймо , що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш священний обов’язок!

Валентина СЕРГІЄНКО, класний керівник 8 класу

Цікавий тиждень

      У школі проходив тиждень математики та хімії. Весь тиждень був насичений цікавими заходами. Сьогодні, 18 березня, відбулися математичні фокуси і майстер – класи від учнів. Участь брали учні 5- 9 класів. На початку були загадки від 9 – го класу, де треба було логічно мислити, але не всі відповіді були правильні.  

      Цікавий майстер – клас показав учень 6 класу. Всі присутні намагалися скласти кубик Рубіка. Наприкінці заходу вчитель математики Лисенко Тетяна Миколаївна показувала фокуси з паперовими кільцями. Всі присутні були нагороджені подяками та сертифікатами. Частіше б проводилися у школі такі цікаві та повчальні заходи!

Аліна МАКАРОВА, учениця 8 класу

День цивільної оборони

     1 березня в нашій школі проходили спортивні змагання, присвячені Дню цивільної оборони. У змаганнях взяли участь учні 5- 11 класів. Восьмикласники заздалегідь почали готуватися до змагань: вибрали команду, зробили плакат, підготували девіз та реквізити команди.

     Свято пройшло цікаво та пізнавально. Було проведено естафети, тренування по одяганню протигазів, захисних костюмів, по транспортуванню і мобілізації постраждалих під час HC тощо. Учні  наполегливо і старанно виконували всі завдання, це допомогло їм зайняти почесне 2 місце. Змагання закінчилися, а емоції ще довго вирували у класі.

Валентина СЕРГІЄНКО, класний керівник 8 класу

Добрі справи

     З 13 лютого по 1 березня Благодійний фонд «Щаслива лапа»  в рамках проєкту «Біоетика» проводив Всеукраїнську благодійну акцію «Happy Мяу для Мурчика». Ця акція була присвячена Всесвітньому дню котів.

Головна мета цієї акції – дати можливість кожній дитині проявити гуманне ставлення до братів наших менших.

     Учні 8 класу не залишилися осторонь. Протягом тижня учні приносили корм, крупи для котів та собак, які були передані   до міського притулку для тварин.

     Акція школярів має подвійний ефект. Діти зробили добру справу, зібравши продукти, які життєво необхідні для чотирилапих. Але найважливіше – навчилися думати про тварин, проявляти увагу, співчуття і людяність.

 

Валентина СЕРГІЄНКО, класний керівник 8 класу

Взаємодія кислот із металами

      З восьмикласниками вивчаємо тему «Кислоти», прийшла черга уроку лабораторних дослідів. Спочатку ми повторили правила техніки безпеки, згадали хімічні та фізичні властивості кислот:

Пам’ятай, що всі кислоти,

Не бувають без роботи,

Все руйнують навкруги:

Шкіру, одяг і луги.

Щоб не скоїти всім шкоду

Бережи від них ти воду,

Ллємо в воду їх охайно

І про це не забуваймо.

Обережним будь, обачним,

Бо помилок не пробачать,

Агресивні та їдучі –

Як вогонь вони пекучі,

Підкоряють навіть сплави –

Кислота не для забави.

 

Один із дослідів був на визначення дії

кислоти на метали:

 

Кислоти, щоб ви знали,

Обожнюють метали.

Але не всі, а тільки ті,

що доступні кислоті.

Наступне на виявлення

реакція індикаторів:

 

Індикатори-брати,

Завжди у роботі:

Знайдуть розчин кислоти

Без зайвої турботи.  

Лакмус – фіолетовий

Кислоти соромиться,

Як потрапить в її розчин

Враз червоним зробиться.

І метил-оранжевий

З кислотами не дружить:

Він  стає рожевим,

Пам’ятай це, друже.

Фенолфталеїн єдиний,

Кислот не боїться,

Яким був собі безбарвним,

Таким і залишається.

     Кислоти за нормальних умов є рідинами або твердими речовинами. Важчі за воду, безбарвні. Добре розчиняються у воді. Водні розчини — кислі на смак, роз’їдають органічні речовини. Сподіваюся, що під час цікавого уроку учні 8 класу запам’ятали це назавжди!

Людмила РУДЗИНСЬКА, учитель хімії

Новий рік

      Новий рік – це свято, яке відзначають усі люди Землі. На всій планеті, у кожній країні, у кожній родині діти й дорослі готуються до цього свята, чекаючи нових подій, барвистих подарунків, дивних чудес і здійснення заповітних мрій.

Це також час, коли треба підвести підсумки. За результатами навчання в І семестрі в класі:

Один відмінник – Гібл Кирило;

Одна учениця на достатньому рівні – Подобєдова Анастасія.

      Макарова Аліна трішки недопрацювала, але має всі можливості.

      Приємно, що в класі немає жодного учня з низьким рівне навчальних досягнень.

      Напередодні Нового року ми з восьмикласниками бажаємо всім:

Нехай у Новому році

Щодня й на кожному кроці

Дива чарівні стануться

І мрії всі збуваються.

Валентина СЕРГІЄНКО та учні 8 класу

Спортивні змагання

     У середу, 23 грудня,  у нашій школі проходили змагання з волейболу. У цих змаганнях взяли участь учні 8, 9, 10 та 11 класів.  Вболівальники та і гравці раділи кожній вдалій подачі  та передачам один одному.  А скільки було емоцій коли виборювали перемогу в подачі! Ми співпереживали кожній команді.

    У змаганнях наш клас, на жаль, посів 3 місце, але головне - не перемога, а участь.  У нас ще все попереду. Ми дякуємо нашим суперникам  за безцінний досвід!

Анастасія ПОДОБЄДОВА, учениця 8 класу

Святий Миколай

      У народі до святого Миколая – 19 грудня -  ставилися з особливою  повагою, оскільки «він другий після Бога заступник на землі».

       Зимовий Миколай вважався покровителем усіх бідних і знедолених.

      Зимової ночі перед 19 грудня святий Миколай спускався по срібній вервечці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він заходив до кожної хати і розкладав дітям пречудові небесні гостинці.

     Напередодні свята, 18 грудня, святий Миколай завітав і до учнів нашого класу, пригостив солодощами та взяв обіцянку: гарно себе вести весь наступний рік.

 Валентина СЕРГІЄНКО, класний керівник 8 класу

«Books in our life»

 

    Цього тижня учні 8 класу закріпили лексико-граматичний матеріал з теми «Книжки у нашому житті» («Books in our life»). Школярам було запропоновано виготовити тематичний лепбук з метою виховання інтересу до творчості письменників та поетів й удосконалення навичок говоріння за даною темою.

Катерина ЛИСИКОВА,

вчитель англійської мови

IMG_1453.jpg

Наша перемога!

     Сьогодні, 9 листопада, у Новгородківській школі пройшов розважально-виховний захід «Мово українська – мово солов’їна», приурочений до Дня української писемності.  Було приємно долучитися до гри у команді. Ми показали свої знання, які  отримували на уроках української мови та літератури. А зараз я Вам розповім як все відбувалося…

     Змагалося дві команди (учні 7 класу і учні 8 класу). За ними спостерігали судді, а вчитель   Тюріна Марина Кюруглиївна проводила цей захід. За всі завдання можна було отримати бали і, завдяки ним, команда могла вирватися вперед.  Дуже красиво були оформленні завдання, які давала вчителька, а також було класно зроблене відео, яке давали переглянути на початку змагань.  

     Ура ! Наш клас переміг! Всі отримали задоволення від гри!

Аліна МАКАРОВА, учениця 8 класу

Пророцтво

   Це було ще тоді , коли я навчалася у 8 класі нашої школи. Хімію у нас викладала Панкова Інна Георгіївна. Я завжди старалася їй допомагати: проводити досліди, брати участь у хімічних вечорах тощо.

     Вчителька мені казала: «З тебе вийде хороший вчитель». І ось пройшло вже 40 років. Я дійсно стала вчителем і завжди з теплотою згадую Інну Георгіївну.

Валентина СЕРГІЄНКО, вчитель природознавства

Знову до школи

     Ось і перше вересня. Цей день ми чекали з нетерпінням. І ось цей день настав!

     Наш перший урок пройшов у формі гри–квесту « Знову до школи». Ох! Важко було згадати назви деяких предметів.

Валентина СЕРГІЄНКО, класний керівник 8 класу

bottom of page