top of page

 

Засідання №3 методоб’єднання вчителів

суспільно-природничого циклу та фізичного виховання.

10 січня 2022 року було проведено засідання вчителів суспільно-природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело». Темою методоб’єднання було «Використання проблемно-пошукових методів навчання з метою покращення якості знань.

ЗДВНР О.А.Смелянська донесла вчителям інформацію « Аналіз семестрових контрольних робіт, навчальних досягнень учнів 5-11 класів з дисциплін суспільно-природничого циклу за результатами  І семестру», та зробили  аналіз результатів шкільної  та районної олімпіади з дисциплін географії та біології. Директором закладу Р.Я. Кралічек було винесено на обговорення питання  рівня навченості учнів з предметів, що виносяться на ЗНО та ДПА.  Психолог закладу Н.В. Ігнатьєва виступила з доповіддю «Упровадження сучасних здоров’язберігаючих, іноваційних технологій навчання та виховання учнів». Круглий стіл пройшов жваво, цікаво та продуктивно.

                                                                                                                   Наталія ІГНАТЬЄВА, керівник методоб'єднання                                            

 

 

Засідання №2  методичного об’єднання вчителів

суспільно-природничих дисциплін та

 фізичного виховання «Джерело»

 

На другому засіданні вчителів суспільно-природничих дисциплін та фізичного виховання було піднято питання «Підвищення ефективності уроку, як основної форми організації навчально-виховного процесу». Вчитель географії Н.В. Ігнатьєва ознайомила вчителів з темою « Форми організації процесу навчання на уроках географії: традиції та іновації».  Р.Я. Кралічек  підготувала  виступ за темою: Державний стандарт базової середньої освіти 5-9 класи НУШ, та  акцентувала увагу педагогів на реалізації «Концепції Нової української школи в адаптаційному циклі базової середньої освіти». Особливу увагу приділили учням, які перейшли до 5 класу та  навчаються за новою освітньою програмою. Так передбачає реформа Нової української школи (НУШ,) тож вчителі нашого об’єднання приділили достатню увагу опрацюванню теоретичного матеріалу.

В  обговоренні теми заслухали виступи вчителя природознавства В.Я. Сергієнко та вчителя біології О.А. Смелянську.

 

                                                                                                                  Наталія ІГНАТЬЄВА, керівник  методичного об’єднання                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методичне об’єднання 

суспільно-природничих дисциплін та

 фізичного виховання «Джерело»

            Уже традиційно у серпні, перед початком нового навчального року відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів суспільно – природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело» з теми «Планування роботи вчителів методичного об’єднання на новий навчальний рік ».

            ЗДНВР О.А.Смелянська розкрила питання: «Методичні рекомендації вивчення шкільних курсів у 2021/2022 н.р.». Педагоги обговорили методичні рекомендації на 2021-2022 н. р., критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-10 класів та оцінювання учнів із порушеннями інтелектуального розвитку, опрацювали критерії оформлення журналу, склали план роботи з  біології, географії, природознавства, фізичної культури на новий навчальний рік. Р.Я Кралічек донесла інформацію щодо «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів». Вчителі  провели взаємоперевірку готовності кабінетів до нового навчального року.

 

           Наталья ІГНАТЬЄВА, керівник методичного об'єднання

 

Справжній педагогічній творчості властиві

риси дослідження, творчого узагальнення своєї праці.

В. Сухомлинський

     У період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Створюючи умови для безперервного зростання рівня педагогічної майстерності вчителів 22 березня 2021 року було проведено засідання методичного об’єднання вчителів суспільно – природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело» з теми «Шляхи вдосконалення роботи учителів щодо запровадження екологічного виховання як одного із способів виховання свідомості, відповідальності, соціальної адаптації». Досвідом роботи з вище зазначеної теми поділились всі учасники методичного об’єднання.

        Смелянська Оксана Анатоліївна та Ігнатьєва Наталья Володимирівна, вчителі біології та географії ознайомили присутніх з матеріалами стендової інформаційної наочності для випускників 9 і 11 класів у навчальних кабінетах та інформаційних куточків для батьків та учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

    Члени методичного об’єднання вчителів суспільно – природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело» обговорили рівень навченості учнів з предметів ДПА та ЗНО. Кралічек Раїса Ярославівна та Сергієнко Валентина Ярославівна висвітлили питання «Елементи екологічної освіти на уроках природознавства, біології, екології». Дуже цікаво було слухати Ігнатьєва Валерія Сергійовича про екологічне виховання на уроках фізичного виховання. Смелянська О. А. та Ігнатьєва Н. В. акцентували увагу на формуванні всебічно розвиненої особистості через любов до природи на уроках біології, екології та географії. Дуже важливою частиною засідання МО вчителів були звіти вчителів про самоосвітню діяльність. Також Оксана Анатоліївна нагадала про необхідність моніторингового дослідження підсумкових контрольних робіт. На завершення в рамках панорами методичних перспектив було проведено підбиття підсумків роботи та обговорення пропозицій щодо роботи МО на наступний навчальний рік.

      Вчителями було отримано завдання для подальшої роботи, а саме:

1. Використовувати в навчальному процесі нові технології навчання та активні форми тематичного оцінювання, спрямовані на розвиток свідомості учня, підвищення ефективності і якості освіти.

2. Приділяти належну увагу мотивації освітньої діяльності учнів.

3. Використовувати краєзнавчий підхід у викладанні навчальних предметів.

4. Продовжити взаємовідвідування уроків колег та їх аналіз.

     Шкільне методичного об’єднання вчителів суспільно – природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело» пройшло на високому рівні.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, керівник МО «Джерело»

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

 

Удосконалення методичної майстерності - це,
передусім, самоосвіта, особисті ваші зусилля,
спрямовані на підвищення власної культури
праці і, в першу чергу, культури мислення.
В. Сухомлинський

      5 січня 2021 року в нашій школі відбулось чергове засідання членів методичного об’єднання вчителів природничих дисциплін і фізичного виховання «Джерело». Учасники засідання, розуміючи важливість і складність проблем, що постають перед ним, працюють над удосконаленням освітнього процесу, над формуванням особистості вчителя, його педагогічної майстерності. Саме над цим і замислювались наші вчителі під час педагогічних обговорнь “Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та
ключових компетентностей учнів”.

      Метою обговорень було визначити особливості уроків із застосуванням інноваційних технологій, розширити знання вчителів про способи, прийоми і форми навчання, що підвищують пізнавальний інтерес учнів, проаналізувати методи оновлення освітнього процесу.

     На засіданні методоб’єднання була присутня завуч нашої школи Удовиченко Тетяна Леонідівна, яка проаналізувала семестрові контрольні роботи з предметів та запропонувала шляхи удосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності навчання, рівня загальнонавчальних знань і вмінь учнів. Скільки цікавих та креативних ідей розкрили учасники педагогічних обговорень. Ігнатьєв Валерій Сергійович висвітлив особливості методики уроків із застосуванням компетентністного підходу в освітньому процесі НУШ. Ігнатьєва Наталья Володимирівна звернула увагу на використання елементів народознавства як засіб формування компетентностей на уроках географії. Смелянська Оксана Анатоліївна акцентувала увагу на використанні наскрізних змістових ліній при підготовці і проведенні тижня біології і історії «Я люблю Україну». Зрозуміло, що вчителі прагнуть змін, вони наполегливі у своїх пошуках інновацій, готові поділитися своїми набутками. Педагогічні обговорення завершили свою роботу в атмосфері творчості та толерантності. Проте попереду найголовніше ‒ використання набутого досвіду у власній педагогічній практиці.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, керівник МО «Джерело»

Як вчителі МО суспільно–природничих дисциплін та фізичного виховання інноваційні технології навчання опановують

        Канікули –  час пізнання нового, час для самовдосконалення та творчого розвитку. 27 жовтня 2020 року відбулось чергове засідання методичного об’єднання вчителів суспільно–природничих дисциплін і фізичного виховання у вигляді круглого столу по темі «Модернізація освітнього процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій». Метою круглого столу було проаналізувати розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів, розглянути головні засади та особливості інновацій НУШ відповідно нового закону про освіту, охарактеризувати шляхи впровадження інноваційних технологій навчання, розширити знання вчителів про інноваційні методи і форми навчання.

         Вчитель природознавства Сергієнко Валентина Ярославівна розповіла про наскрізні змістовні лінії як засади до створення цілісної картини світу, Кралічек Раїса Ярославівна ознайомила присутніх з компетентністним потенціалом предмета біології, керівник МО  Смелянська Оксана Анатоліївна поділилась досвідом плюсів та мінусів застосування педагогічної технології «Інтеграція», Ігнатьєва Наталія Володимирівна повідомила про співвідношення між ключовими і предметними компетентностями, що реалізуються в шкільному курсі географії в умовах НУШ.

Дуже важливим етапом роботи круглого столу стало обговорення розвитку пізнавальних та творчих здібностей учнів з предметів, підготовки семестрових контрольних робіт. Також вчителі провели обмін досвідом щодо участі в міжнародних конкурсах «Колосок» та «Геліантус».

      Шкільний бібліотекар Сергієнко Валентина Ярославівна та керівник методоб’єднання Смелянська Оксана Анатоліївна ознайомили колег з новинками навчально-методичної літератури.

      Круглий стіл сповнив усіх учасників позитивними емоціями та натхненням для подальшого професійного саморозвитку.

 Оксана СМЕЛЯНСЬКА, керівник МО «Джерело»

Методичне об’єднання 

суспільно-природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело»

      26 серпня 2020 року в Новгородківській ЗШ І-ІІІ ст. відбулося засідання шкільного методичного об′єднання вчителів суспільно – природничих дисциплін та фізичного виховання «Джерело» з теми «Планування роботи вчителів методичного об’єднання на новий навчальний рік ».

      ЗДНВР Т. Л. Удовиченко ознайомила з методичними вказівками щодо викладання предметів МО в 2020-2021 н.р. Також було опрацьовано наступні інструктивно – методичні матеріали: критерії оцінювання навчальних досягнень з предметів, з якими ознайомила О.А.Смелянська, керівник методоб’єднання, ЗДВНР Т.Л.Удовиченко дала роз’яснення щодо ведення зошитів з предметів. Р.Я Кралічек донесла інформацію щодо «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів».  Досвідчені вчителі провели обмін досвідом:  поділилися інформацію щодо використання інформаційно – комунікаційних технологій у фізичному вихованні (Ігнатьєв В.С.) та використання інноваційних технологій розвитку інтелектуальних здібностей учнів у процесі навчання та виховання біології та природознавства (Сергієнко В. Я.). На засідання МО також було винесено питання підготовки учнів до олімпіад з предметів.

    В атмосфері відкритості, доброзичливості та співтворчості вчителі успішно провели розподіл доручень між членами методичного об’єднання. Засідання сповнило всіх його учасників позитивними емоціями та натхненням для подальшого професійного саморозвитку.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, керівник МО "Джерело"

IMG-5ca85012f3d1527fb53676e044e4f007-V.j
IMG-0eb40a72e34e6176d6d22b1a37ad83fd-V.j
bottom of page