top of page

Шевченківський тиждень

     Перші березневі дні традиційно пов’язують із творчістю Великого Кобзаря, з можливістю по – новому осмислили його творчу спадщину, почерпнути з історії народну мудрість та осучаснити її, вдосконалити, надихнутися.

     Щороку на початку березня у КЗ «Новгородківський ЗЗСО І – ІІІ ступенів» відбувається низка заходів, присвячених пам’яті Тараса Григоровича Шевченка – сина українського народу.

     Цей Шевченківський тиждень надовго запам’ятається школярам. Розпочався тиждень святковою лінійкою, на якій лунало рідне слово Кобзаря. Діти мали змогу почути цікаві факти з життя письменників, ознайомитись з невідомими сторінками величного митця.

     Для учнів початкової школи вчителі української мови та літератури організували цікавий квест «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь». Ох і весело ж було! Учні відвідали 7 станцій, на яких виконували різні завдання. Натхненно, гучно та радісно лунали дитячі голоси того дня! А головне – всі разом з маленьких пазликів склали єдиний портрет Великого Кобзаря та отримали несподівані подаруночки – патріотичні браслетики.

     Учні середньої та старшої школи теж з користю провели час. Для дітей 5 – 6 класів Дуйловська Ірина Миколаївна. підготувала цікаву гру «Океанами рідної мови». Діти 7 – 8 класів разом з Тюріною Мариною Кюруглиївною намагалися заробити гроші у пізнавально – розважальному шоу «Як з Шевченком мільйонером стати». А старших школярів Удовиченко Тетяна Леонідівна зацікавила "Інтелектуальною вікториною знавців української мови та літератури".

     Протягом тижня учні та вчителі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи Сергієнко Валентина Ярославівна. Виставку із задоволенням відвідували як школярі молодших класів, так і старші діти.

     Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченками, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря.

 

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине

От де, люде, наша слава,

Слава України!

 

Марина ТЮРІНА, вчитель української мови та літератури

Тиждень інформатики

 

      З метою виховання у учнівської молоді прагнення до оволодіння знаннями і навичками роботи на ПК, заохочення дітей до роботи в групах (командах), розвитку творчих здібностей учнів, зацікавленості до вивчення інформатики, виховання вмінь працювати в команді, почуттів відповідальності за колектив, закріплення і впорядкування, набутого на протязі навчання, досвіду з інформатики, формування інформаційної компетентності особистості, а також зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету, з 8 по 12 лютого у закладі освіти проведено Тиждень інформатики. 

            Основними завданнями було розвинути у дітей бажання розвиватися у вивченні інформатики як дисципліни, викликати цікавість та непересічне ставлення до матеріалу, що вивчається на уроках з інформатики, пов’язати його вивчення із життям, розглянути у яких життєвих ситуаціях можна використовувати знання з інформатики, розвивати основні предметні компетентності та навички.

            Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Саме тому 9 лютого 2020 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення тематичних заходів. Ми не можемо стояти осторонь проблеми безпечного Інтернету, тому організували тиждень безпеки в Інтернеті під гаслом «Я користуюсь Інтернетом безпечно».

             На уроках інформатики протягом тижня вчителем Фурман Т. М було організовано низку заходів, спрямованих на просвітницьку роботу серед учнівського середовища щодо безпечного використання мережі Інтернет.

Зокрема, для учнів 1-4 класів було організовано квест «Інтернет Безпечний» та перегляд мультфільмів про інтернет-залежність, під час якого діти дослідили позитивні і негативні сторони Інтернету та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.

          Також було проведено з учнями 5-8 класів вікторину «Ми за безпечний Інтернет» і квест «Разом до безпечного Інтернету», з метою виховання інформаційної культури учнів, підвищення їх обізнаності про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання.           Із учнями 9-11 проведено урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та квест «Тест Білборда та кохання в Інтернеті», під час цих заходів учні ознайомилися із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформували навички безпечного спілкування, отримали уявлення про можливі дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу, зрозуміли переваги та недоліки такої особливості мережі Інтернет як – АНОНІМНІСТЬ.

          У кінці кожного заходу діти отримували наліпки з написом «Я користуюсь Інтернетом безпечно», що свідчило про те, що діти були активними учасниками заходу та засвоїли надану інформацію. 

            Також, в рамках тижня, було створено інформаційний стенд "Безпека в Інтернеті" та виготовлені пам’ятки, які розміщені у щоденниках для батьків, щоб всі учасники освітнього процесу  могли розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, дізнатися про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи її подолання.

       На сайті школи у розділі «Безпека в Інтернеті» розміщено інтерактивну гру «Подорож у країні Безпечного Інтернету!». Мешканці цієї країни підготували для гравців нелегкі випробування, але учні з легкістю все подолали, адже знали всі правила безпечного користування Інтернетом.

Сподіваємось, що діти, підлітки та їх батьки, отримавши нові знання щодо безпеки в мережі Інтернет, зможуть уберегти себе від потенційних небезпек глобальної мережі. Адже обізнаний – значить озброєний.

          Загалом, варто відмітити те, що проведені заходи та уроки були цікавими для учнів, спонукали їх до пошуку нових ідей та до створення цікавих непересічних малюнків, поробок з інформатики, розвивали логічне та абстрактне мислення у дітей, підвищували їх зацікавленість у вивченні інформатики,  розвивали основні предметні компетенції.

         Під час аналізу проведених заходів слід відмітити, що основні цілі, які ставилися під час проведення цього тижня – досягнуті в повному обсязі. 

Тетяна ФУРМАН, вчитель інформатики

0400e1_fa5b27e60e85428aac3772f2367354f7~
20210212_115410.jpg
20210211_124627.jpg
Безымянный.png
%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%
20210211_094017.jpg
%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%
20210211_091734.jpg
20210210_092410.jpg
20210210_091909.jpg
20210211_105008_edited.jpg
20210212_115141.jpg
20210212_113536.jpg
20210212_113155.jpg
20210211_122522.jpg
20210211_123206.jpg

ТИЖДЕНЬ БІОЛОГІЇ ТА ІСТОРІЇ

      З 30 листопада по 4 грудня в Новгородківській ЗШ І-ІІІ ступенів проводився предметний тиждень біології та історії, який мав назву «Я люблю Україну».

     На практиці  вчитель біології Смелянська Оксана Анатоліївна та вчитель історії Панкова Олена Володимирівна довели, що предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації освітьного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності.

             Завдання тижня біології та історії:

  • Забезпечити сприятливі умови для вивчення рівня навчальних досягнень учнів, пошуку та виявлення обдарованих учнів;

  • Поглиблювати знання учнів, стимулювати їхню активну інтелектуальну та творчу діяльність;

  • Підвищувати інтерес учнів до навчальних предметів;

  • Сприяти усвідомленню учнями інтегративних зв'язків між навчальними предметами;

  • Розвивати  в учнів комунікативні навички, ініціативність, уміння працювати в команді;

  • Забезпечити комфортну атмосферу для виховування в учнів взаємоповаги, толерантності, відповідальності.

Мета тижня біології та історії:

  • Розвиток пізнавального інтересу до біології та історії як наук про історію та екологічні аспекти природи рідного краю;

  • Формування екологічного та історичного світогляду учнів, виховання у підлітків дбайливого ставлення до природи рідного краю;

  • Виховання почуття гордості за історичне минуле свого краю.

     У предметному тижні активну участь взяли учні 5-11 класів, які були залучені до різноманітних конкурсів та заходів. Взагалі тиждень був дуже цікавим та насиченим, кожен день мав свою тематичну направленість і проходив під відповідним гаслом. Але, у зв’язку з карантинними обмеженнями і санітарними нормами, деякі заходи проводились у віртуальному режимі.

Понеділок, 30 листопада

День перший. Інформаційний.

Девіз: „Пізнання починається із здивування”.

Відкриття тижня біології та історії. Виступ агітбригади «Приєднуємось до участі в тематичному тижні «Я люблю Україну»» (10 клас, віртуально).

Мета заходу: оголосити план проведення тижня, долучити дітей до участі в тематичному тижні «Я люблю Україну».

Конкурс фото в Інстаграмі «Селфі з історичним та біологічним об’єктом».

Метою конкурсу було розвивати пізнавальний інтерес учнів до історичних та біологічних об’єктів, здійснювати моральне та естетичне виховання.

Вівторок, 1 грудня

День другий. Інтелектуальний.

Девіз: „Основа знань – старанність і труд”.

Відкритий урок в 11 класі «Глобальні проблеми людства»

Метою уроку було охарактеризувати поняття «глобальні проблеми людства»; визначити причини виникнення, особливості кожної з проблем, можливі шляхи розв’язання; розвивати уміння оцінювати наслідки прояву глобальних проблем на сучасному етапі розвитку людства, уміння самостійно опрацьовувати різноманітні джерела знань.

Середа, 2 грудня

День третій. Творчий.

Девіз: «Зробимо наш край привітним»

З метою сприяння екологічного та історичного виховання школярів, розвитком пізнавальних інтересів та ознайомленням з цікавинками рідного краю було проведено конкурс малюнків серед учнів 5-11 класів на тему «Я люблю Україну»

Четвер, 3 грудня

День четвертий. Пізнавальний

Девіз: „Не думці слід навчатись, а думати” І. Кант

Відкритий захід в 11 класі «Сторінки боротьби з віспою»

Даний захід проводився у формі усного журналу і присвячений річниці боротьби з віспою,  так як 21 листопада 1768 року було проведено перше успішне щеплення від натуральної віспи. По ходу усного журналу звучатимуть раніше невідомі імена, факти, події.

П’ятниця, 4 грудня

День п’ятий. Ігровий.

Девіз: „Гра – це „чарівна паличка”, яка навіть нудне знання вмить перетворює на цікаве і захоплююче”.

Квест «Я люблю Україну»

Розважальний квест "Я люблю Україну" проводився у вигляді змагання між 5,6,7 класами  з метою виявлення кращих знавців культури, екологічних аспектів природи рідного краю та загальних відомостей про Україну, складається з трьох станцій «Україна казкова», «Україна барвінкова» та «Україна веселкова».

       Бібліотекар нашої школи організувала для учнів школи виставку наукової літератури з біології, екології та історії, де учні ознайомились з новинками літератури з відповідних тем

       Яскравим завершенням тижня було  підведення підсумків тижня та нагородження класів подяками за участь у заходах та найактивнішим учням були вручені солодкі призи, жоден з учасників не лишився без уваги.

Оксана СМЕЛЯНСЬКА, вчитель біології

Олена ПАНКОВА, вчитель історії

 ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

 

   З 9 по 13 листопада 2020 року в Новгородківській ЗШ проходив Тиждень початкових класів. Основні завдання Тижня:

  • активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

  •  створення в освітньому процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

  • обмін педагогічним досвідом.

    Метою проведення Тижня було стимулювання  школярів до пошуку додаткових матеріалів із запропонованих тем, формування навички спілкування, розвитку творчого мислення, розширення кругозору учнів, залучення якомога більшої кількості учнів до творчо-пізнавальної діяльності.

    Усі вчителі та асистенти творчо і відповідально підійшли  до підготовки і проведення заходів Тижня. Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали різні види діяльності вчителів та учнів були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

    Кожен день мав певне спрямування:

  • День української писемності та мови;

  • День українського фольклору;

  • День математичної ерудиції;

  • День здоров’я;

  • Прикольна п’ятниця.

   Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Їх режисерами-постановниками виступали класоводи – Пономаренко Олена Антонівна, Барцал Світлана Олексіївна, Швігл Лариса Володимирівна, Беззубенко Галина Володимирівна та асистенти Чепурна Світлана Анатоліївна, Дуйловська Ірина Миколаївна, Карташов Сергій Олексійович.  Ентузіазм вчителів та творчий підхід допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

   Перший день  – День української писемності та мови, в рамках якого класоводами 1-4 класів на уроках української мови формували навички каліграфічного письма, самоконтролю, розвивали вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати. Учні 3-4класів писали шкільний тур Знавців української мови ім. Петра Яцика.   

    Другий день тижня був присвячений  українському фольклору.

   Надовго запам’ятаються дітворі конкурси скоромовок, загадок, прислів’їв в яких діти показали свій артистизм, талант. А ще дуже емоційно розказували гуморески, вірші, співали українські пісні.

   Третій день тижня був присвячений Королеві усіх наук – математиці. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми ми в своїх класах використовували елементи гри.В класах організували розумові змагання під назвою «За чашкою чаю»

    Четветий день розпочався із проведення «Дня здоров’я та спорту». В кожному класі розучувались на уроках фізкультхвилинки з рухами, що вразило учнів своєю різноманітністю та цікавістю. На перервах ми залучали всіх бажаючих до розучування народних ігор. Це дало позитивний результат.В кінці робочого дня провели з дітьми спортивні змагання «Веселі старти». Всі отримали велике задоволення.

  І на завершення тижня -  Прикольна п’ятниця.  Сама назва говорить за себе. Цілий день з першої хвилини початку занять почались приколи: зачіски дівчат,одяг хлопців, завдання на уроках і навіть викладання деяких частин уроку учнями.   

   Маленькі майбутні вчителі.   

   На урочистому закритті Тижня початкових класів були підведені підсумки, нагороджено переможців. А перемогла – дружба! Ми прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці.

   Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.

   Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, будуть їм у цьому допомагати. І в нашій школі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!

Вчителі початкових класів

%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8B%D0%BC%D1%8F%D0%
Безымянныйд.png
Безымянный7.png
Безымянный5.png
Безымянный9.png
Безымянный4.png
Безымянный3.png
Безымянный11.png
Безымянный1.png
Безымянный8.png
Безымянный2.png
bottom of page