Психолог
Професія Психолога не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Викладачі, філологи, психологи». Адже Психолог винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком. Тим більше, кваліфікація Психолога важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтесь, навряд чи директор підвищить некомпетентного Психолога і дасть зелене світло в подальшому просуванні в роботі.
Що стосується фінансового питання роботи Психологом, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить в першу чергу від регіону мешкання Психолога, специфіки установи, в якій працює Психолог і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Чим займається Психолог?
В Україні професія психолога з кожним роком набирає більшої популярності.
Специфіка професії Психолога:
В нашій країні найбільше психологів працює у сфері освіти - педагог-психолог: він допомагає малюкам адаптуватися до незнайомої обстановки, проводить тестування на готовність до школи, працює з проблемними дітьми. У школах педагоги-психологи одбирають першокласників, займаються корегувально-розвиваючою діяльністю, профорієнтацією старшокласників, проводять різні тренінги і т.д.
Клінічний психолог - працює в службах допомоги важким хворим: онкологічним, ВІЧ-інфікованим і т.д. і допомагає пацієнтам справитися зі стресом, підтримує їх, стежить за станом здоров'я, а у разі потреби підключає до лікування психіатра і невролога. Так само психолог може знайти своє місце в політиці і бізнесі.
Де працює Психолог:
Психологічні центри, приватні контори по психологічному консультуванню, освітні і медичні установи.
Молодому фахівцеві доведеться попрацювати в школі, дитячому садку, державному психологічному центрі, на телефоні довіри. Отримавши цінний досвід, можна стати менеджером по організації тренінгів і семінарів. Далі можна працювати в спеціалізованій психологічній службі, займатися приватним консультуванням (коучингом) або відкрити власну фірму.
Особисті якості:
Обирайте професію психолога, якщо ви: по складу розуму гуманітарій товариські, у вас багато друзів доброзичливі і терплячі. Не вибирайте, якщо ви: неуважні, не готові прислухатися до проблем інших розраховуєте на дуже великі зарплати неврівноваженні