top of page

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Фото автора: Татьяна ФурманТатьяна Фурман

Ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запропонували у 1987 році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони звернули увагу на темпи поширення епідемії СНІД, оцінили загрозу і можливі катастрофічні наслідки.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тоді на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно у межах акції “16 днів проти насильства”. Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це остання стадія інфекційної хвороби, що називається ВІЛ-інфекція, збудником якої є вірус імунодефіциту людини (скорочено – ВІЛ). Вірус вражає клітини крові, що забезпечують захист організму від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин й інших уражень. Хвороба розвивається повільно – упродовж 8-12 років – і завершується клінічною картиною, яка й має назву СНІД. Донині синдром набутого імунодефіциту залишається невиліковним.

У Новгородківській ЗШ провели захід та вікторину, в рамках дня боротьби зі СНІДомвідповідали на питання, прийняли участь у грі, розповіли, як передається інфекція та хто в зоні ризику, подивились відеоролик. Учні активно брали участь у заходах. У холі школи розмістили стенд з інформацією. Класні керівники провели з учнями тематичні бесіди.

Раїса КРАЛІЧЕК, вчитель основ здоров’я




25 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page