top of page

8 травня - День пам’яті та примирення. 9 травня - День Перемоги

Фото автора: Татьяна ФурманТатьяна Фурман

Обновлено: 15 июн. 2021 г.


За ясний сміх дитячий,

За юний спів щасливий,

За славний труд гарячий.

Вперед, полки суворі,

Під прапором свободи,

За наші ясні зорі,

За наші тихі води.


Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року із німецьким вторгненням в Польщу. Українці у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч з них загинуло протягом місяця війни. Також в цей день бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що тоді перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу: із заходу – нацистськими військами, зі сходу – радянськими.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

Неділя 22 червня 1941 року, мирний день відпочинку, обернувся довгими роками страждань. Сорок перший. Найважчий. Гіркі шляхи відступу. Попіл на місці сіл, чорні руїни там, де було щасливе життя. Рік небаченої людської мужності. Безприкладна повість людської стійкості. До останнього патрона. До останнього подиху.

У перший день війни солдатами були не тільки дорослі, але й жінки та діти. З кожних 100 дітей, що пішли на фронт 97 не повернулися назад!

В роки війни діти працювали на заводах і фабриках, в партизанських загонах.

Діти та війна - поняття несумісні. Хлопці і дівчата, які потрапили під час війни, розлучилися з дитинством назавжди. В ті часи їм довилось багато чого лихого пережити. У роки другої світової діти виявилися найбільш незахищеними серед тих, кому довелося жити на окупованій території.

І ось вже внаслідок бойових операцій 1944 року вся земля була звільнена від ворога.

8 травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в передмісті Берліна акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Ворог здався. Переможне завершення Великої Вітчизняної війни значило крах гітлерівського нового порядку, звільнення поневолених народів. Цей день - є днем жалоби за всіма загиблими під час Другої світової війни та покликаний бути нагадуванням втрат та жахіть війни. 8 травня - День пам’яті та примирення.

9 травня став Днем Перемоги, великим святом всього людства.

Учні й учителі КЗ «Новгородківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» проявили громадську свідомість, патріотизм та відвідали меморіали. Своєю присутністю, пам’яттю про подвиг нашого народу, скорботою під час хвилини мовчання та покладанням квітів віддали шану в День памяті та примирення загиблим у Другій світовій війні.


Людмила РУДЗИНСЬКА, педагог-організатор












9 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page