9 листопада – День української писемності та мови. Вже стало доброю традицією (з 1997 року) це свято розвитку державної мови відзначати в Україні щороку. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора – літописця, який, на думку дослідників, був зачинателем писемної української мови.
Панас Мирний зазначав: « Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».
Дійсно, мова – найцінніший скарб будь – якого народу. Досвід наших предків, який формувався упродовж тисячоліть, переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення цілої нації.
У рамках Дня української писемності та мови у Новгородківській школі було проведено багато цікавих заходів. Вчителі – мовники підготували креативні та творчі завдання, ігри, конкурси, які були спрямовані навиховання в учнів любові до рідного слова та усвідомлення важливості національної гідності.
Для школярів 5 – 6 класів Дуйловська Ірина Миколаївна підготувала цікаву мовознавчу гру «Інтелектуальний турнір». Учні 7 – 8 класів разом з Тюріною Мариною Кюруглиївною занурились у веселу атмосферу інтелектуально – розважального конкурсу «Ігри патріотів». А для 9 – 11 класів Удовиченко Тетяна Леонідівна підготувала вікторину «Знавці рідної мови», де діти змогли не тільки показати свої знання, а й перевірити себе на вдачу у цікавому турі «Морський бій».
Цей день виявився насиченим та емоційним!
Марина ТЮРІНА, учитель української мови та літератури
Komentarze