top of page

Моя суперсила – безпека в Інтернеті

Фото автора: Татьяна ФурманТатьяна Фурман

Обновлено: 19 февр. 2021 г.

Важливо говорити з дітьми молодшого шкільного віку про безпеку в Інтернеті, оскільки в цьому віці діти, помітивши інформацію, яка їх чимось зацікавила, можуть її повторювати, не розуміючи сенс. Це стосується відео на YouTube чи реклами на телебаченні. Зустрічаються і такі випадки, коли діти молодшого шкільного віку після того, як не отримали відповідь на своє питання від дорослої людини, починають шукати інформацію в Інтернеті. У сучасному світі найпоширенішими формами взаємодії в Інтернеті у дітей є онлайн-ігри, месенджери та соціальні мережі. Найпопулярнішими соціальними мережами серед дітей в Україні є YouTube, Instagram, TikTok та Snapchat, а також месенджери Viber та Telegram. Деякі із них є мало поширеними серед дорослих, тож вони часто не здогадуються про основні ризики, які там існують.

Наголошуємо, що майже у всіх цих мережах та месенджерах можна зареєструватись, тільки якщо дитині вже виповнилось 13 років, а доступ до Telegram дозволений з 16 років. В іншому випадку мережа може без попередження видалити профіль користувача, який не досягнув відповідного віку. Матеріали, що публікуються в соціальних мережах, можуть бути не призначеними для молодших дітей.

Окрім соціальних мереж, також є інші ризиковані форми користування Інтернетом серед дітей. Згідно з дослідженням британського управління зв’язку OFCOM, діти по всьому світу проводять все більше часу граючи в онлайн-ігри. Навіть Netflix вважає основним конкурентом не інші сайти з серіалами, а онлайн-ігри. У мережевих іграх є можливість спілкуватись з іншими гравцями як у віртуальному світі, так і через приватні повідомлення у особистих кабінетах/приватних профілях. В них легко приховати свою реальну особу за вигаданим ім’ям та чужими фото.

Беручи до уваги вищезазначене, з метою формування у дітей навиків безпечної поведінки в Інтернеті, знань про те, до кого можна звернутись, якщо дитина стала жертвою певних ризиків в Інтернеті, в закладі освіти було проведено урок для учнів молодших класів на тему «Моя суперсила - безпека в Інтернеті».

Урок створено за мотивами казки “Хаппі та її суперсила” авторки -Іри Бови. Під час уроку були використані персонажі твору: мушка Мо (герой, який врятував черепашку у ситуації онлайн-небезпеки), черепашка Хаппі (головний персонаж казки) та тритон Тритон (злочинець).

Щоб зацікавити учнів, вчитель побудував урок з таких вправ, як «Казка» (для актуалізація знань щодо безпечного спілкування в Інтернеті), «Моя онлайн - безпека» (для інформування про основні правила онлайн-поведінки), «Розмальовка» (для асимілювання дітьми свого досвіду і більшого відкриття до обговорення власних проблем), «Правда чи неправда» (для засвоєння правил безпечного користування Інтернетом).

По завершенню діти зробили висновок, що не варто довіряти всьому, що є в Інтернеті, а також варто звертатись до батьків, старших сестер чи братів, вчителів, якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило чи образило.


Тетяна ФУРМАН, вчитель інформатики


96 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page