top of page

Розвиток критичного мислення при відчинених дверях

Фото автора: Татьяна ФурманТатьяна Фурман

Обновлено: 24 мар. 2021 г.

На мою думку, показати свій стиль викладання, запросивши до себе гостей, люб'язно відчинивши для них двері, тобто під час відкритого уроку- подвиг. Адже те, що комфортно та результативно для вас, не завжди зрозуміють та оцінять інші. На щастя, а по-іншому і бути не могло, авторки відкритого бінарного уроку з історії та біології в 11 класі Панкова Олена Володимирівна та Смелянська Оксана Анатоліївна вкотре продемонстрували вищий рівень своєї професійної майстерності.

Епіграфом до теми колежанки обрали слова Жака Іва Кусто «Раніше природа лякала людину, а тепер людина лякає природу». Після опрацювання епіграфу учні переглянули відео та висловили власні припущення з того, якою ж буде тема відкритого уроку. Мова пішла про глобальні проблеми людства, проблеми, які актуальні в будь-якому розрізі часу: війни і миру, демографічну і продовольчу проблеми, проблему боротьби з невиліковними хворобами, відсталості різних країн, сировинну та енергетичну проблеми, екологічну проблему, мирне освоєння космосу та Світового океану.

Перед дітьми постало проблемне питання: чи є актуальними на сьогодні ці проблеми? Діти мали випереджувальне домашнє завдання, а саме, - дослідити одну з проблем та презентувати її однокласникам. Окрім цього, всю нову інформацію вони конспектували в словничок термінів та понять, записували в таблицю. Учень 11 класу Єдлічек Микола на уроці був не тільки як учень, а ще й у ролі кореспондента газети «Вісник Новгородківки». Журналістом Микола був допитливим, жодного виступу не пропустив, усе уточнював та запитував. Таким чином, під час такого інтерв’ю учні висловлювали власні думки, міркували, аналізували та систематизували свої знання.

Урок був цікавим та повчальним не тільки для учнів, а й для педагогічних працівників, які мали змогу наживо побачити застосування методу критичного мислення, а це зараз так актуально. Бо радикальні зміни, які відбуваються у сучасному освітньому середовищі акцентують увагу на необхідності виховання особистості мислячої, самостійної, творчої. Уміння працювати з інформацією упродовж життя: здобувати її, переробляти, застосовувати для індивідуального розвитку і самовдосконалення, передавати і в результаті — уміння спілкуватися – повинно стати невід’ємною рисою життя людей ХХІ століття. Однією з інноваційних технологій, що допомагає учню не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення. А досвідчені вчителі Олена Володимирівна та Оксана Анатоліївна мають великий набір інструментів та методів навчання учнів, за що їм і висловили вдячність колеги після відкритого уроку.

Адміністрація школи



43 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page