Предмети художньо-естетичного циклу в школі спрямовані на розвиток емоційно-почуттєвої сфери учнів, формування їх художньо-образного, асоціативного, критичного мислення; створення сприятливих умов для креативних ідей, реалізацію власних творчих потреб у художній діяльності. Також, під час образного змісту творів мистецтва, відкриваються широкі можливості ефективно впливати на формування патріотизму, моралі та інших загальнолюдських цінностей. Сформувати естетичну культуру, духовного збагачення учнів, виховання художнього смаку, бажання вносити прекрасне у життя, формування ціннісного ставлення до мистецтва.
Основна мета тижня художньо-естетичного циклу полягає у створенні зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням: відкрити натхнення, ознайомити з цікавими засобами мистецтва, поглибити знання про людей, які внесли неоціненний вклад у розвиток світового мистецтва, підтримати талановитих школярів, розвити їх мистецькі здібності, природні задатки, обдарування дитини, стимулювати творчу діяльність, поступово ускладнювати навики уміннями і навичками.
Під час проведення тижня проведено різноманітні творчі заходи.
Понеділок 01.03.2021
Презентацію тижня предметів художньо-естетичного циклу «Краса мистецтва» провела вчитель Рудзинська Людмила Юріївна під лозунгом: «В кожній дитині – таланту краплина».
Під час перегляду презентації діти мандрували картинною галереєю, переглянувши відеоролики про Катерину Білокур та Марію Приймаченко, що дало змогу ознайомитися з творчістю, життєвим шляхом цих народних художниць та їх роботами.
У шкільному холі на І поверсі діяла виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Сонячна палітра» під керівництвом вчителів Кралічек Раїса Ярославівна та Скоковської Алевтина Яківна.
Також була розроблена фотозона, де учні ознайомлювалися із розкладом тижня мистецтва.
Вівторок 02.03.2021
Майстер–клас з образотворчого мистецтва: «Дивовижна совушка», проведений вчителем образотворчого мистецтва Кралічек Р. Я. і був направлений на створення зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням. Основною метою було відкрити натхнення, ознайомити з цікавими засобами мистецтва, пробудити уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак та патріотичні почуття. Діти оволоділи вміннями та навичками передавати відповідний настрій засобами художніх технік, за допомогою кольору показали плановість та глибину простору.
Учні ознайомились з правилами техніки безпеки під час роботи і фарбами та водою. Подивились відеоролик та зробили руханку.
Середа 03.03.2021
Майстер–клас з трудового навчання: «Незвичайна листівка», проведений вчителем трудового навчання Скоковською А. Я. Учні працювали з кольоровим папером. Діти переглянули відеоролики, повторили правила техніки безпеки при роботі із ножицями та клеєм, зробили руханку.
Четвер 04.03.2021
Караоке «Багатство українських пісень», вчитель Рудзинська Л. Ю.
У цей день усі бажаючи подорожували країною чарівної музики та країною Мистецтв, де українська пісня є бездонною душею українського народу, його славою. Кожна пісня – це поетичний і музичний шедевр, що виховував цілі покоління, формував естетичний смак. В ЮНЕСКО зібрана фонотека народних пісень країн усього світу. Україна знаходиться на першому місці. В її фонді зберігається 15,5 тисяч народних мелодій.
Залучення учасників школи до проведення караоке здійснено з метою виховання національної свідомості, соціальної активності, вираження своїх почуттів та естетичних переживань стосовно сприйняття прекрасного в навколишньому житті, виховувати бажання створювати прекрасне навколо себе.
Цікава подорож музичними стежками стала незвичайною та змістовною, під час якої всі розкривали свої музичні таланти, даруючи веселий настрій присутнім.
П’ятниця 05.03.2021
Підведення підсумків Тижня, нагородження переможців, вчителі: Рудзинська Л. Ю., Кралічек Р. Я. та Скоковська А. Я.
Метою усіх заходів було формування ціннісного ставлення до мистецтва, виховування любові до трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтва, надбань світової класики, розвиток естетичних смаків, творчі якості, формування звичок правильного роботи, співу та малюванню, закріплення знань і вмінь з предметів.
Всі, хто взяв участь у проведенні предметного тижня, залишились задоволеними. Кожен отримав солодкі презенти за активну участь, учні які працювали на майстер-класах отримали свідоцтва про проходження навчання, а семикласники отримали подяки. Завершили цю подорож відеопривітанням для жінок до 8 березня, створеним учнями 5, 6 та 7 класів.
Людмила РУДЗИНСЬКА, керівник МО «Веселка»
Comments