top of page

Цікавий світ професій


В умовах коли щорік з’являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує старих та нових кадрів. Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необґрунтовано, то людина приречена до багаторічних «Сизифових мук». Чому ж саме до них – тому, що якщо напрямок професійної діяльності вибраний невірний, то ця діяльність не приноситиме людині задоволення, і психологічно особистість не буде готова до вироблення кращих результатів, показників, особистість буде деградувати, і її оточення матимемо несприятливий психологічний клімат.

Щоб запобігти помилок у виборі професії, необхідна психологічно і педагогічно доцільна, систематична робота з профорієнтації з учнівською молоддю як в школі, так і вдома.

Проблема професійного самовизначення школярів та профільного навчання у школі наразі надзвичайно актуальна. Одним з найважливіших завдань, яке ставить перед собою сучасна молодь, є пошук і знаходження певної професії, профілю, які дадуть можливість не тільки забезпечити себе і майбутню сім’ю матеріально, але й отримувати задоволення від улюбленої справи. Так у березні практичним психологом школи Ігнатьєвою Наталією Володимирівною для учнів 9-11 класів був проведений захід «Цікавий світ професій». Під час заходу учні змагалися в конкурсах по розпізнаванню професій за анаграмою, за знаряддям праці, за піснями та по фотографіях відомих українців. Ознайомилися з новітніми та незвичайними професіями. Було цікаво і весело.

Потім учням була запропонована анкета "Помилки при виборі професії. У чому ми помиляємося?" Також майбутнім випускникам було запропоновано взяти участь у Днях відкритих дверей в навчальних закладах свого міста.

Під безпосереднім керівництвом шкільного психолога у лютому-березні організована та проведена профорієнтаційна робота класних керівників.

Підвівши підсумки, бачимо, що якісна професійно-орієнтаційна робота в школі не можлива без системної роботи усіх учасників педагогічного процесу. Інформаційно-діагностична робота не повинна проводитись тільки одним психологом, як часто помиляються вчителі при обговорені цього питання, а на всіх рівнях освітнього процесу.

Наталія ІГНАТЬЄВА, практичний психолог



 
 
 

Comentarios


© 2022

Комунальний заклад

"Новгородківський заклад загальної середньої освіти 

І-ІІІ ступенів"

Ми на зв`язку

Email: www.chekhia2017@ukr.net">www.chekhia2017@ukr.net

Адреса

72370 с. Новгородківка вул. Нестеренко, 92

Банер_МДПУ_(2).jpg
bottom of page