Перші березневі дні традиційно пов’язують із творчістю Великого Кобзаря, з можливістю по – новому осмислили його творчу спадщину, почерпнути з історії народну мудрість та осучаснити її, вдосконалити, надихнутися.
Щороку на початку березня у КЗ «Новгородківський ЗЗСО І – ІІІ ступенів» відбувається низка заходів, присвячених пам’яті Тараса Григоровича Шевченка – сина українського народу.
Цей Шевченківський тиждень надовго запам’ятається школярам. Розпочався тиждень святковою лінійкою, на якій лунало рідне слово Кобзаря. Діти мали змогу почути цікаві факти з життя письменників, ознайомитись з невідомими сторінками величного митця.
Для учнів початкової школи вчителі української мови та літератури організували цікавий квест «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь». Ох і весело ж було! Учні відвідали 7 станцій, на яких виконували різні завдання. Натхненно, гучно та радісно лунали дитячі голоси того дня! А головне – всі разом з маленьких пазликів склали єдиний портрет Великого Кобзаря та отримали несподівані подаруночки – патріотичні браслетики.
Учні середньої та старшої школи теж з користю провели час. Для дітей 5 – 6 класів Дуйловська І. М. підготувала цікаву гру «Океанами рідної мови». Діти 7 – 8 класів разом з Тюріною М.К. намагалися заробити гроші у пізнавально – розважальному шоу «Як з Шевченком мільйонером стати». А старших школярів Удовиченко Т.Л. зацікавила "Інтелектуальною вікториною знавців української мови та літератури".
Протягом тижня учні та вчителі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи Сергієнко В. Я. Виставку із задоволенням відвідували як школярі молодших класів, так і старші діти.
Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченками, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря.
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Марина ТЮРІНА, вчитель української мови та літератури
Comments